Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφίες από τις κιθάρες σας. Δείξτε τες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι δυνατόν σε μουσικό forum, στην κατηγορία των κιθαρών να μην υπάρχει ένα νήμα αφιερωμένο στις κιθάρες μας; Ακουστικές, ηλεκτρικές, νέες, παλιές, ακριβές, φθηνές, πρόσφατες, που κάποτε είχατε / πουλήσατε / δώσατε / καταστρέψατε, ΌΛΕΣ τελοσπάντων είναι καλοδεχούμενες. Αν θέλετε να γράψετε και λίγα λόγια για αυτές, την ιστορία σας μαζί της, ακόμα καλύτερα. Κάνω την αρχή και περιμένω τις δικές σας!

 

 

Gibson Les Paul Studio (Vintage Mahogany / Worn Brown) 12/2008:

 

 

85qFSaD.jpg

 

 

Την αγόρασα το 2009, σε μία από τις πιο καλές και πιο σημαδιακές χρονιές της ζωής μου, όπου (ανάμεσα σε άλλα) γεννήθηκαν και οι γιοι μου. Το μόνο που έχει μείνει πάνω της εργοστασιακό είναι τα... ξύλα, τα tuners, το nut & το truss-rod cover. Είναι η Νο. 1 μου, και με τους μαγνήτες που φορά παίζει μεν τα πάντα (εγώ... όχι) αλλά αισθάνεται ιδιαίτερα άνετα σε οτιδήποτε από blues rock / hard rock / classic metal. Σαν εμένα δηλαδή!  ;D

 

 

Θα ακολουθήσουν και οι άλλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μιας και έχω photo:

Αυτές είναι όλες κι όλες.

Η πρώτη αγορασμένη το 1989 η τελευταία  το 2011.

Krrsn.jpg.bd12e782b3d13e258f4bd871e317ceaf.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και οι δικές μου:

 

Kramer 120 (Series 100) του 89-90 κάπου κει δεν θυμάμαι ακριβώς... (υπό επισκευή, αλλάζω τον επιλογέα)

 

IMG_20170517_154403.jpg

 

Frankencaster (Peavey Vandenberg Σώμα, Explorer μπράτσο) του '94 με Evo στο bridge και SD 59 Neck.

 

IMG_20170517_154334.jpg

 

Epiphone Special II Μια χαρούλα για τα λεφτά της...

 

IMG_20170517_154251.jpg

 

Partscaster by me. Το σώμα μου το είχε δώσει ένας φίλος εδώ και χρόνια, ούτε που ξέρω τι ξύλο είναι...

 

IMG_20170517_154212.jpg

 

Αυτή την συναρμολόγησα φέτος το Γενάρη, που άρχισα να ασχολούμαι πάλι μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάλειμμα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι όλες κι όλες.

Πολύ ωραίες όλες.

Με μια γρήγορη ματιά, βλέπω ότι σου λείπει μια ακουστική, που θα έμπαινε δεξιά από την ηλεκτροκλασσική στην φωτό,  μια Gypsy, που θα έμπαινε δεξιά από το jazz σκάφος, και αριστερά από την κλασσική, καθώς και μια sg, που θα έμπαινε όρθια ανάμεσα στα μπράτσα των tele.

 

Αλλά ... τις βλέπεις και χαίρεσαι ρε φίλε. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίες όλες.

Με μια γρήγορη ματιά, βλέπω ότι σου λείπει μια ακουστική, που θα έμπαινε δεξιά από την ηλεκτροκλασσική στην φωτό,  μια Gypsy, που θα έμπαινε δεξιά από το jazz σκάφος, και αριστερά από την κλασσική, καθώς και μια sg, που θα έμπαινε όρθια ανάμεσα στα μπράτσα των tele.

 

Αλλά ... τις βλέπεις και χαίρεσαι ρε φίλε. :)

 

Αν έπαιρνα μια άλλη τώρα, θα ήταν μια SG, Gibson, Κόκκινη, με 400,00 €  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάκη αυτή την τέλε Squier την πήρες μεταχειρισμένη;

Είχε αγοράσει ένας φίλος κάποτε μια ακριβώς ίδια.

"Βιτρίνας" με το σημάδι από το αυτοκόλλητο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λάκη αυτή την τέλε Squier την πήρες μεταχειρισμένη;

Είχε αγοράσει ένας φίλος κάποτε μια ακριβώς ίδια.

"Βιτρίνας" με το σημάδι από το αυτοκόλλητο...

;D

Όχι , και εγώ καινούργια την πήρα, είχε ένα αυτοκόλητο squier πάνω, ::) ::) και όταν το έβγαλα είχε αυτό το στρόγγυλο άσπρο ;D ;D ;D....στην ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ τιμή των 150,00 €. (Πραγματικά τίμια κιθάρα-και ωραία παίζει).

Λαλακία έκανα (που δεν περιμένα να φέρει) την butterscotch blonde.....ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ χρωματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λίγα πράγματα.. μια στρατοκάστερ μεξικάνικη που ξαναβάφτηκε από μαύρη σε surf green και της κάναμε μετατροπή στο τρέμολο από floyd rose σε vintage style (χειροποίητο).

Μια washburn idol wi67 που με κούραζαν τα quilt maple νερά (tobacco sunburst) και την κάναμε silverburst.

Και μια epi es-175.

(την κλασσική μου σε άλλη φώτο, ίδωμεν)

17098509_10208380789697468_5827974825924546699_n.jpg.136b422aba4f7861c07cd5e911201fc2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  Λίγα πράγματα.. μια στρατοκάστερ μεξικάνικη που ξαναβάφτηκε από μαύρη σε surf green και της κάναμε μετατροπή στο τρέμολο από floyd rose σε vintage style (χειροποίητο).

Μια washburn idol wi67 που με κούραζαν τα quilt maple νερά (tobacco sunburst) και την κάναμε silverburst.

Και μια epi es-175.

(την κλασσική μου σε άλλη φώτο, ίδωμεν)

 

Τώρα αν σου πώ ότι εμένα μου άρεσε πιο πολύ από τις κιθάρες....ο χώρος (ταπετσαρία-πάτωμα- έπιπλα και ο φωτισμός στην φώτο της es-175 , σημαίνει ότι έχω πρόβλημα;)

 

Ωραίες και οι κιθάρες.....εισαι βινταζιάρης!  :D

 

Υ.Γ.: Η Κλασσική φαίνεται στο βάθος (αυτό μου άρεσε επίσης) :D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου