Προς το περιεχόμενο

Χαμηλή έξοδος, low output


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω ένα σετ μαγνητών τύπου hot rails, καλιμπραρισμένο σετ, μεταχειρισμένο, κ έπρεπε να "γράφουν" b/m/n 15/10/6,5k. Στο πολύμετρο μου δείχνουν 7.40/5.20/2.94. Super hot δεν με ένοιαζε να είναι αλλά το 2.94 του neck πρέπει να με ανησυχεί λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω οτι η μετρησεις που παιρνεις ειναι το μισο απο τις κανονικες,(δεν νομιζω οτι ειναι συμπτωση)μηπως ειναι με 4 καλωωδια και δεν τα μετρας σωστα??(δεν ξερω πως μετρας τους συγκεκριμενους),αλλα δεν νομιζω να εχουν θεμα,για ψαχτο...Ξερω δεν πολυβοηθησα αλλα σου εδωσα μια ιδεα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιο ειχα λεει εδω τι κανεις λαθος(εαν οντως μετρας ετσι και σου δειχνει αυτα εχεις θεμα,αλλα το οτι σου δειχνει το μισομΛΛΟΝ Κνεις αυτο το λαθος)....κοιτα 3-4 post ποιο κατω εδω...Πως μετράμε τα kOhm του μαγνήτη με πολύμετρο? in Guitars and Amps - Page 1 of 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Γιατί τα καλώδια είναι κομμένα σύριζα (φτου κακά) με το πλαστικό οπότε ακούμπησα από τη βάση που είναι κολλημένα, σε 2 από τις 4, μαύρο κόκκινο νομίζω. Κ οι τρεις είναι διπλοί σε μέγεθος μονού. 1000 ευχαριστώ παιδιά. Αυτό θα είναι μάλλον.

 

Να υποθέσω όταν θα είναι πάνω σε κιθάρα κ τους μετρήσω από το καλώδιο θα δείχνουν το πραγματικό, συν/πλην κάτι ψιλά από ότι θα παρεμβάλλεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου