Προς το περιεχόμενο

ακουστικά για synthesizer


Apatilos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, έχω πάρει το korg x50 εδώ και 10 μέρες και ακόμη είμαι με ενισχυτή κιθάρας και ψείρες.Έτσι κατ'αρχήν θέλω να πάρω ακουστικά.

Θα ήθελα να μου εξηγήσετε γενικά για τα ακουστίκα σε τι συχνότητες πρέπει να δουλεύουν και πόσο ευαισθησία να έχουν,επίσης θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια ακουστικά για να ξέρω περίπου τι χρειάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιω τα Sennheiser eH350 και τα βρίσκω παρα πολυ καλα και ανθεκτικα. Τωρα ευαισθησιες και συχνοτητες, νομίζω ειναι λεπτομερειες και δεν εχω ασχοληθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε κι ο Neeq...κι εγω τα θεωρω πολυ λεπτομεριες..μιας και ολα φτιαχνονται για το ανθρωπινο αυτι...ψαξε αναλογα με την τσεπη σου και το γουστο σου σε AKG,SE..(σενχαιζερ)....καλα το γραψα φορουμιτες?...

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικο ειναι να αναρωτιεσαι τι παιζουν. Δεν ξερω τι παιζει με αυτα αλλα νομιζω δεν υπαρχει λόγος να σε μπερδευουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που θέλεις είναι ένα ζευγάρι ακουστικά στούντιο, ώστε ο ήχος να είναι ουδέτερος, πλήρης και όχι χρωματισμένος.

 

Μερικές από τις κορυφαίες μάρκες, στις οποίες μπορείς να βρεις ακουστικά για όλα τα γούστα και για όλες τις τιμές, είναι η AKG, η Beyerdynamic, η Sennheiser κλπ.

 

Όσο για συχνότητες, καλό είναι να έχουν απόκριση τουλάχιστον μέσα στο θεωρητικά ακουστό φάσμα του ανθρώπινου αυτιού, δηλαδή 20Hz μέχρι 20kHz. Αν βρεις και σε μεγαλύτερο εύρος απόκρισης, εννοείται ότι είναι προτιμότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου