Προς το περιεχόμενο

ψάχνω για synthesizer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια χαρα τοσα χρονια ειχα βολευτει στο κλασσικο πιανακι μου, το digital πιανακι μου, και η μονη επαφη με ήλεκτρονικα πληκτρα ειναι ενα αρμονιο που εχω του '90 yamaha psr320 (αν το θυμαται κανεις...) και αποφασισα να αγορασω ενα πιο συγχρονο. Και εδω αρχιζουν ολα....

θελω ενα οργανακι ''φθηνο'' σχετικα.

θελω να εχω ηχους μονο και εφφε (αλλα σωστους ηχους) και οχι ενα σωρο μλκς οπως ρυθμους και αλλα τετοια. Δηλαδη θελω κατι απλο με αρκετες οκταβες 5-6 για λαιβ καταστασεις. Εχετε να μου προτεινετε καποια μοντελα? (για να αρχισω δηλαδη απο καπου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το roland juno-g που το δοκιμασα ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του, με πολυ καλους ηχους,16 midi sequencer + 4 audio καναλια. Πισστευω οτι αξιζει, ψαξε το.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια χαρα τοσα χρονια ειχα βολευτει στο κλασσικο πιανακι μου' date=' το digital πιανακι μου,

 

 

θελω ενα οργανακι ''φθηνο'' σχετικα.

θελω να εχω ηχους μονο και εφφε (αλλα σωστους ηχους) και οχι ενα σωρο μλκς οπως ρυθμους και αλλα τετοια. Δηλαδη θελω κατι απλο με αρκετες οκταβες 5-6 για λαιβ καταστασεις. Εχετε να μου προτεινετε καποια μοντελα? (για να αρχισω δηλαδη απο καπου)[/quote']

 

Αν είναι για Live πάρε αυτό ΤΩΡΑ.

http://www.thomann.de/gr/yamaha_s_90_demo.htm

156189.jpg

Δεν θα βρείς άλλο.

 

 

 

 

Αλλά δεν μας είπες όμως, τι μουσική παίζεις; :roll:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα χιλιαρικο εννοω φθηνο. τωρα οσον αφορα τη μουσικη πιο πολυ το θελω για ροκ αλλα και για ελληνικα και για οτι τυχει αργοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το Τριτονακι το φτηνό σχεδον 10 μηνες κ με εχει βγαλει οκ σε ποικιλες υποχρεωσεις......για την τιμή του δεν το συζητάβ=ω καν :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα ειμαι αναμεσα σε τρια μοντελα :

korg tr61-korg le61 kai juno-g. μηπως ξερετε τις διαφορες αναμεσα στα 2 korg? Και τελος και σημαντικοτερο: korg η roland?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου