Προς το περιεχόμενο

Εγγραφή κιθάρας με λαμπάτο ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε μιας κ είμαι νέος εδώ.ελπίζω σε μια βοήθεια κ φυσικά μέσα από πειράματα θα βρω κάποια άκρη.

θέλω να ηχογραφήσω την κιθάρα μου μέσω μικροφώνων.σκοπεύω να αγοράσω προενισχυτή κ κομπέσορα + φυσικά μικρόφωνα.επίσης η λύση της καμπίνας είναι απαραίτητη για το heavy rock ήχο?παίζω με τα drive του ενισχυτή κ ένα πεταλάκι y.j.malmsteen (signature).τα εφέ απο το send return.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρείς απαντήσεις εδώ μέσα σ'αυτο που ψάχνεις.

 

Πές κι άλλα στοιχεία για τη φάση ομως. Που θα τα γράψεις σε pc; Θα είναι για σοβαρή δουλείά για demo ή για να πειραματιστείς στις ηχογραφήσεις; Αν είναι για την πλάκα σου άσε την ηχογράφηση έτσι όπως την σκέφτεσαι και βάλε κανα guitarig-amplitube-GTR Waves κ.τ.λ. στο pc και κάνε την κ@βλ@ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις το myspace έχω ηχογραφήσει με το amplitube.Το θέμα είναι θέλω λεπτομέρειες για επαγγελματική δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά θέλω μια ενημέρωση.θα αγοράσω προενισχυτη να "ζεστάνω" το σήμα.τον κομπρέσσορα θα τον βάλω σε χαμηλή ρύθμιση.ο ενισχυτής είναι combo!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρακαλώ μίλα λίγο πιο λεπτομεριακά με μπερδέυεις.Τι ακριβώς ζητάς μάρκες προενισχυτών και μικροφώνων; Θέσεις στις ρυθμίσεις αυτών των μηχανημάτων; Θέσεις τοποθέτησης των μικροφώνων στην καμπίνα και συνδεσμολογία με το hαrdware;Δεν σε πιάνω ρε συ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μικρόφωνα σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις;Ένα μπροστά και ένα πίσω.Το πίσω δίνει όγκο .Πρέπει να είναι ανοιχτός ο ενισχυτης σου απο πίσω εννοείτε.Σαν πρωτη δοκιμή βάλε το πίσω να κοιτάει στο ηχείο απο πάνω προς τα κάτω και σε απόσταση μικρή 20cm ας πούμε.Το μπροστά βάλτο στην ίδια απόσταση να κοιτάει πλάγια στο ηχείο ή μεγάλωσε την απόσταση του απο το ηχείο και βάλτο να κοιτάει ευθεία στο ηχείο.Δοκίμασε συτα να δείς διαφορές και τι σε βολεύει.Για παραπάνω πειραματίσου με αποστάσεις και θέσεις του μπροστά μικροφώνου.

 

Ελπίζω να βοηθάω, και να μην λέω και κάτι λάθος.

 

Παρεπιπτώντος θές και ένα χώρο ηχομονωμένο και ακουστικά στημένο σωστά για να ηχογραφήσεις κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου