Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή για αγορά κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα για τα χριστούγεννα, μαζί με το μικρόφωνο που θα πάρω απο το γερμανό φίλο μας , το Thomann, να πάρω και μια ηλεκτρική κιθάρα. Πρώτη φορά θα ασχοληθώ με κιθάρα και θα ήθελα την συμβουλη των ειδικών.

Είδα στου Thomann κάτι σετ κιθάρας αρκετά φθηνά.

http://www.netzmarkt.de/thomann/iw_smb_suche.html?SUBJECT=KOMFORTSUCHE&iwid=2&SUCHBEGRIFF=guitar+set&x=0&y=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας καλός συνδιασμός για τα χρήματα που ψάχνεις

 

http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_artikel-173871.html

 

http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_behringer_gx108_firebird_prodinfo.html

 

καλή αρχή!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω:

 

παω σε ένα μαγαζί με μουσικά οργανα που έχει καμιά 50αριά κιθάρες κρεμασμένες στον τοίχο. Δοκιμάζω κάποιες, και όταν αποφασιζω να αγοράσω μου δίνει αυτήν την κιθάρα από τον τοίχο.

Δεν θα έπρεπε να μου δώσει μια τελείως καινούργια που να μην την έχει δοκιμάσει κανείς πριν;

 

ο μαγαζάτορας μου είπε ότι δεν είναι δυνατόν όλες αυτές τις κιθάρες να τις έχει και stock .

 

ετσι γίνεται;

τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα. Καλά κάνει ο άνθρωπος και σου δίνει αυτή που είχε στον τοίχο, μιας και αυτή είναι η κιθάρα που σου έκατσε καλά στο χέρι και δοκίμασες. Όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται, κιθάρες της ίδιας σειράς μπορεί να διαφέρουν! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κι από μένα. Καλά κάνει ο άνθρωπος και σου δίνει αυτή που είχε στον τοίχο, μιας και αυτή είναι η κιθάρα που σου έκατσε καλά στο χέρι και δοκίμασες. Όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται, κιθάρες της ίδιας σειράς μπορεί να διαφέρουν! ;)

 

+1

 

Αν και ο κύριος λόγος είναι ότι αν είχε την ίδια κιθάρα 2 & 3 φορές, μπορεί να καταντούσε να την πουλήσει κάποια στιγμή σε τιμή κιθάρας vintage... ειδικά τώρα με τη κρίση, πόσες κιθάρες την ημέρα παίζει να πουλάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω:

 

παω σε ένα μαγαζί με μουσικά οργανα που έχει καμιά 50αριά κιθάρες κρεμασμένες στον τοίχο. Δοκιμάζω κάποιες, και όταν αποφασιζω να αγοράσω μου δίνει αυτήν την κιθάρα από τον τοίχο.

Δεν θα έπρεπε να μου δώσει μια τελείως καινούργια που να μην την έχει δοκιμάσει κανείς πριν;

 

ο μαγαζάτορας μου είπε ότι δεν είναι δυνατόν όλες αυτές τις κιθάρες να τις έχει και stock .

 

ετσι γίνεται;

τι πρέπει να κάνω;

 

 

Δεν σε πειράζει αυτό δεν πρόκειται να πάθει τπτ η κιθάρα ή να θεωρείται μεταχειρισμένη.

Στο κάτω κάτω αν δεις κάτι που μπορεί να έγινε λόγο των δοκιμών και δεν σου αρέσει του το λες.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω:

 

παω σε ένα μαγαζί με μουσικά οργανα που έχει καμιά 50αριά κιθάρες κρεμασμένες στον τοίχο. Δοκιμάζω κάποιες, και όταν αποφασιζω να αγοράσω μου δίνει αυτήν την κιθάρα από τον τοίχο.

Δεν θα έπρεπε να μου δώσει μια τελείως καινούργια που να μην την έχει δοκιμάσει κανείς πριν;

 

ετσι γίνεται;

τι πρέπει να κάνω;

 

Προφάνως είσαι αρχάριος και θέλεις αγρατζούνιστη και "ολοκανιμώθρια" κιθάρα...  ;D

 

Αργότερα και αν εξακολουθήσεις να ασχολείσαι,όταν θα τύχει να δοκιμάσεις και σου κάνει "κλικ" μια συγκεκριμενη κιθάρα από τον..."τοίχο", θα παρεξηγηθείς αν σου δώσει μία "τελείως καινούργια που να μην την έχει δοκιμάσει κανείς πριν" από το υπόγειο και θα απαιτήσεις να σου δώσει εκείνη του "τοίχου" που δοκίμασες...  ;)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

ναι όντως είμαι αρχάριος στην αγορά καινούργιων οργάνων από μαγαζιά. μέχρι τώρα ότι αγόραζα ήταν μεταχειρισμένα όργανα από αγγελίες.

Η αλήθεια είναι μου "έκατσε" πολύ καλά η κιθάρα από τον "τοίχο" του μαγαζιού και εντάξει ομολογώ ότι δεν είχε το παραμικρό ελλάτωμα. Εξάλου πόσοι να την είχαν δοκιμάσει πριν από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξάλου πόσοι να την είχαν δοκιμάσει πριν από μένα.

 

Και πολλοί να είναι πάλι πόσες ωρες συνολικά έχει παιχτεί?

Γιατί η δοκιμή δεν κρατάει και πολλή ώρα.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ότι και αν αγοράσεις να επιμείνεις να στην σετάρουν πριν την πάρεις όπως εσύ την θέλεις (action κτλ) και να την ακούσεις πάλι αφού στην σετάρουν για να δεις οτι είναι όπως την θέλεις. Επίσης οπωσδήποτε να σου αλλάξουν χορδές (που κανονικά δεν πρέπει να στις χρεώσουν).

 

Τέλος αν δεν έχει μεγάλη διαφορά από εξωτερικό θα σου έλεγα να την αγοράσεις από ντόπιο μαγαζί, μην πας κατευθείαν σε Θωμά ή κάτι τέτοιο..

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου