Προς το περιεχόμενο

Επείγον!Μεταχειρισμένα σετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τα σημειώνω όλα.

1η παρατήρηση:Δεν θα είναι λίγο επικίνδυνο να βγάλω τα στεφάνια και τα δέρματα?Γιατί μετά ίσως να μην μπορέσω να τα ξαναβάλω σωστά.

 

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη αγαπητε..Υποθετω ξερεις να βιδωνεις και να ξεβιδωνεις.. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι πυρηνικη φυσικη αγαπητε..Υποθετω ξερεις να βιδωνεις και να ξεβιδωνεις.. ;D ;D ;D ;D ;D

Σωστά υποθέτεις αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχει πιθανότητα να μπει το δέρμα στραβά,να μην κάτσει και να καταστρέψει τον ήχο του τυμπάνου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περικλη.Αν οι βιδες αυτες οι εσωτερικες ειναι λασκα,σημαινει πως το τυμπανο εχει κακομεταχειριστει και εχει πεσει κατω αρκετες φορες?Οποτε μιλάμε για τριξιμο του τυμπανου οταν το βαρας και ευκολο ξεκουρδισμα των τυμπανων με το παραμικρο.

E αυτο γραφω και εγω οτι δεν ειναι ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ .Χρονια ολοκληρα ανοιγω τα τυμπανα ενα ενα

τσεκαρω τις βιδες καλου κακου ,λαδωνουμε οπου πρεπει , ενα σωστο καθαρισμα ενα γυαλισμα τα νικελ και ευτο ειναι ολο .Βρε nordic σου εχω ξαναπει να διαβαζεις λιγο πιο προσεκτικα αυτα που γραφω .Η εγω δεν τα γραφω καλα η εσυ δεν προσεχεις .Χωρις κακια ετσι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E αυτο γραφω και εγω οτι δεν ειναι ΣΥΝΤΗΡΗΜΕΝΟ .Χρονια ολοκληρα ανοιγω τα τυμπανα ενα ενα

τσεκαρω τις βιδες καλου κακου ,λαδωνουμε οπου πρεπει , ενα σωστο καθαρισμα ενα γυαλισμα τα νικελ και ευτο ειναι ολο .Βρε nordic σου εχω ξαναπει να διαβαζεις λιγο πιο προσεκτικα αυτα που γραφω .Η εγω δεν τα γραφω καλα η εσυ δεν προσεχεις .Χωρις κακια ετσι;;

 

Περικλη μην με παρεξηγεις...Αλλα περιμενα να ακουσω κατι συγκεκριμενο οταν λες τσεκαρε τις εσωτερικες βιδες...Kαλο ειναι οταν δινουμε συμβουλες να επεξηγουμε κιολας.Μπορει να μου διαφευγει κατι.Για αυτο επεμενα εξ'αρχης.Υπαρχουν φορες που κουναω ταμπουρα.Το τριξιμο των lugs ειναι σοβαρος λογοςς, οπως επισης αμα δεις σκουρια σε εσωτερικες βιδες μπορει να σημαινει οτι το ταμπουρο ειτε ηρθε σε επαφη με νερο κατι που θα φαινετα και στο ξυλό, ή παρατεταμενη εκθεση σε υγρασια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια επειδη και μενα με ενδιαφέρει άμεσα το θεμα,εντος ημερών θα κοιτάξω για μεταχειρισμένο σετ αλλά επειδή είναι το πρώτο μου ακουστικό σετ δεν έχω ιδέα από μεμβράνες,κουρδίσματα κτλ.πόσο μάλλον για κάτι ξεβιδώματα που άκουσα.. ;D

Λοιπόν,τι μπορώ να κοιτάξω πέρα από σκουριά και πιθανές φθορές σε ξύλο?

Επίσης για πιατίνια που θέλω(μεταχειρισμένα) τι να προσέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CEREALKILLER ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ οχι μονο εγω αλλα και αλλα παιδια του ΦΟΡΟΥΜ  για κοιτα προσεκτικα και αν δεν σε καλυπτουμε εδω ειμαστε παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου