Προς το περιεχόμενο

Ιστορια με πολλά προβλήματα (Σχετικά με σύνδεση στο Ιντερνετ)


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε καλύτερα να μην γίνεται η δουλειά από τον ιδιωτικό τομέα παρά από το δημόσιο;

Αυτό τώρα που το είπα;

 

Μα από τον ΕΕΤ το δίκιο του στο δημόσιο δε θα το έβρισκε ενώ σε μια εταιρία αναγκάζονται να το βρει

 

(καλά θα με βάλεις να υπερασπίζομαι το Δημόσιο τώρα;)

Δε σε έβαλα, αλλά δε καταλαβαίνω κ γιατί πρέπει;

 

Εγώ πάντως φορθνετ έχω, κ η οικογένειά μου επίσης και δηλώνω πλήρως ευχαριστημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

φωτίες ανάβουν τα θέματά που ανοίγω! Μπράβο μου!  ;D

 

Μάραθων: Δε βρίζω, παρά μόνο αν είμαι έξαλος, Σε τέτοια περίπτωση με ακούνε μέχρι τη Λαρισα. Είχα τη διεύθυνση και ήθελα να πάω, αλλά σκεφτηκα, γιατι να χασω το χρόνο μου κι άλλο;

 

ndnikola: Ξεκίνα απ'εδω: http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT

μετά εδώ: http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/

Πάρε ένα τηλ, και θα τα βρείς. Ο συνήγορος του καταναλωτή έχει ειδική φόρμα (αν θες την κάνω ένα scan Και στο την στέλνω, αλλά υπάρχει στο νετ ήδη), η ΕΕΤΤ (δύο Τ... σόρρυ) αν θυμάμαι καλά, όχι.

 

Ούτως ή αλλιως μηνύματα, φαξ, τηλέφωνα τους είχα τρελλάνει. Αλλά χωρίς βρίσιμο και απειλές. Το θέμα το βγάζω τώρα, που έχει λυθεί, και για να πω "εντάξει, κάποιος λογικός βρέθηκε εκεί μεσά και δεν τα έσπασα τουλάχιστον".

 

Υπόλοιποι: Το πρόβλημα ήταν η γραμμή του ΟΤΕ. Η Forthnet νοικιάζει γραμμές από τον ΟΤΕ. Βάζουν διπλές, κλπ, και άρα κάποιος μένει εκτός. Προφανώς ο ΟΤΕ δε γουστάρει να φτιάχνει τις γραμμές των ιδιωτικών και άρα μένω σαν τον παπάρα. Στο σπίτι είχα πρώτα connx, άρα πρακτικά μου έμεινε η γραμμή και δεν είχα πρόβλημα. Σοβαρά, μάλλον και εδώ στο στούντιο θα το ξανακάνω forthnet, αφού η γραμμή της connx είναι θαύμα, απλά σαν υπηρεσία είναι ΠΟΛΥ πιο ακριβή και ψιλομάπα (αλλά τουλάχιστον δεν πέφτει. Της forthnet ζήτημα να έμεινα 10 λεπτά Online...)

 

Μάκη: Θέλω να πιστεύω ότι είμαστε Ευρώπη και για αυτό κάνω αυτά που κάνω με τον τρόπο που τα κάνω. Αν δεν το πιστέψουμε εμείς, τι ευρώ και τι Ευρώπη μιλάμε, και τρέχει οι Γιωργάκης να ξελασπώσει, μπαμπα, παππού, και χοντρούς... ;

 

edit: Δεν είμαι 100% σίγουρος... Η διακοπή έγινε ΠΡΙΝ φτάσει η καταγγελειά στα χέρια τους, και είχα μιλήσει με μεγάλο κεφάλι στη forthnet, που ... έδειξε να καταλαβαίνει.

 

(Αντίστοιχη περίπτωση στην Αγγλία, με 2 βδομάδες πρόβλημα, είχα τσιμπήσει 1 χρόνο τσάμπα Ιντερνετ... Εδώ με χρεώνουν κι όλας... Τέλος πάντων...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάραθων: Δε βρίζω, παρά μόνο αν είμαι έξαλος,

Δεν κατάλαβες...ποτέ δεν βρίζω γιατί έτσι χάνω το δίκιο μου...απλά τους έστειλα ένα mail ότι δεν με αφορά το ζήτημά τους και να επικοινωνήσουν με τον δικηγόρο μου (όχι ότι είχα δικηγόρο)...αλλά φαινόμουν σοβαρός και το ξανασκέφτηκαν για 250 ευρώ...είχα και δίκιο...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τααα...

Λοιπον...

Εχω το πακετο Ιντερνετ-σταθερο τηλ-δωρεαν κλησεις στην παραπανω εταιρεια...

Eδω και 2 μηνες δεν εχω σταθερο...το σηκωνεις και ακους εναν ηχο απ το υπερπεραν..

ινερνετ ομως εχω...

Τους παιρνω τηλ.

Μου λενε,σπασε τον πυκνωτη στην πριζα η αλλαξε την.

Τον σπαω,τιποτα.

Την αλλαζω,τιποτα.

Τους ξαναπαιρνω.

Θα το πρωωθησουμε στο τεχνικο τμημα μου λενε...

Μετα απο 5 μερες αναγκαζομαι να τους ξαναπαρω.(αφου δε με πηραν..)

Με παιρνουν την επομενη για να μου πουν οτι θα ερθει τεχνικος απ το σπιτι.

Ερχεται μετα 3 μερες...

και μου λεει οτι το σημα ερχεται κανονικα στο εξωτερικο κουτι του σπιτιου

και πρεπει να φωναξω ηλεκτρολογο να δει τη γραμμη μεσα στο σπιτι.

Εντωμεταξυ,Ιντερνετ ειχα...τηλεφωνο δεν ειχα...

Του λεω,καλα πως γινεται αυτο αν εχω προβλημα του καλωδιου στο σπιτι?

Δεν ειμαι και ειδικος βεβαια και δεν το πιεσα το παληκαρι...

Φερνω ηλεκτρολογο.

Μου λεει,το εξωτερικο κουτι δεν το ανοιξε ο φορθνετας...ειχε μπογια επανω...

Μετραει με το πολυμετρο μου λεει,απο εξω ερχονται 5βολτ μονο...δεν εχεις προβλημα

στο σπιτι.

Τον πληρωνω...

Κανονικα πρεπει να τους παρω παλι και να τους πω οτι ο τεχνικος τους ειναι μπουρδας

αλλα δεν το κανω μη δωσω και στεγνα το παληκαρι.

Μου ρχεται σημερα ο διμηνιαιος λογαριασμος 89 ευρω...

Και μη μιλησω για τις αναμονες με το κινητο μου μεχρι να μιλησω με καποιον..

Δεν εχω ουτε το σθενος ουτε τη διαθεση να τρεχω με εετ κτλ.

Εχω μονο τη διαθεση να συμπερανω οτι εδω στο ΕΛΛΗΝΙΣΤΑΝ ακομα κι ο ιδιωτικος

τομεας ειναι μεχμετογλου καραχισαρ...

Φτου σας απατεωνες ολοι >:(

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Βρε Σταύρο...

 

Προφανώς θα κάνεις ότι νομίζεις εσύ, αλλά:

 

Αν ο φορθεντεράς ΔΕΝ κάνει τη δουλειά του, γιατί να μην τον δώσεις; Γιατί έχει οικογένεια και παιδιά και πρέπει να φάνε; Να μάθει να δουλεύει σωστά! Άλλωστε εσύ απλά θα μεταφέρεις αυτά που είπε ο δικός σου ηλεκτρολόγος και απο 'κει και πέρα ας κανονίσει η εταιρία.

 

Επίσης, τώρα δηλ, θα τα παρατήσεις; Δε θα έχεις τηλέφωνο να σε πάρουμε; Από το ποστ σου, έτσι φαίνεται! Δεν ξέρω τι να υποθέσω, για αυτό ρωτάω!

 

Ναι Ελλαδιστάν είμαστε, αλλά εμείς ζούμε εδώ, όχι ο χψ άλλος. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,δεν εχω τηλεφωνο σταθερο...

Δε μου παει να τον δωσω,δεν ξερω γιατι.Ισως γιατι ναι,δε θελω να γινω αιτια ενας ανθρωπος να χασει τη δουλεια του κι ας μην την κανει καλα.Ας το βρει απο αλλον.

Ασε που εχω την εντυπωση οτι και να τον δωσω,δε θα γινει τιποτα...

(Ασε που φοβαμαι ακομα και μη μου πε ψεμματα ο ηλεκ/γος...

για να βγαλει φαουλ το συναδελφο...τα κανουν αυτα οι ''Ελληνες συνάδελφοι-ομοτεχνιτες...'' )

Μαλλον θα τους παρω τηλ και θα τους πω οτι αρνουμαι να πληρωσω

λογαριασμο αν δε διευθετηθει το προβλημα κι οτι θελει ας γινει.

Σημασια για μενα εχει οτι ζουμε σε μια χωρα χωρις εμπιστοσυνη.

Οκ!Να κανω καταγγελια..και μετα?

Δεν ξερω...αδιεξοδα και κουραση ψυχικη...θα μου πεις σ αυτο πον ταρουν ΟΛΟΙ,στην αδιαφορια...

Θ αδιαφορησω για την πληρωμη του λογαριασμου τους.

Ως εκει φτανει η αντίδραση μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου