Προς το περιεχόμενο

Γαργάριν... ξεφτίλα


gutter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια είχα να πάω στο κωλομάγαζο. Είπα να ακούσω τους Meteors το Σαββατο, αυτους τους ελεεινούς αγγλιάρηδες. Άντε στο γαργάριν άντε και 18 ευρώ.

Πρέπει να έκοψαν 200 παραπάνω εισητήρια οι φραγκοφονιάδες. Έτσι για τη δύσπνοια, έφτιαξε και ο καιρός, καλοκαίρι λέμε, αλητεία και μαγκιά.

Πάλι καλά είχε support τους Thriller από τη Θεσσαλονίκη και τα παλικάρια και ορεξάτοι ήταν και ακουγόντουσαν μια χαρά. Κάποιος ξέχασε να πατήσει τους 7 κομπρέσορες και το 4πλό λίμιτερ. Πάλι καλά. Οταν βγήκε ο σκατοψυχος αγγλιαρης καποιος θυμηθηκε και τα κωλοκουμπα. Ήταν λες και η μπάντα έπαιζε στην Καβάλας. Κρετίνοι μαγαζάτορες ή ξεπεντζινίαρς, δεν ξέρω πια τι πίνουν όλοι τους και πως την έχουν δει αλλά η προχειρότητα και η αρπαχτη είναι ο κανόνας πια για την πλειοψηφία. Ο Paul Fenech είναι για κλωτσιές, πέταγαν που πέταγαν κουτακια και ποτήρια εδω και κει, δεν τον πέτυχε κανένας στο δόξα πατρί που του χρειάζεται, μόνο μια βλακεία κιθάρα κούρδιζε όλη την ώρα.

Και καλά φάση psychobilly μη χέσω. Σα ψωροbilly ακουγότανε.

Μπορει σε αλλες συναυλιες να εχει καταπληκτικο ηχο (σιγα μην εχει), οσες φορες εχω παει εχω ακουσει χαλια ηχο, χώρια ο παραπανω κοσμος. Παλι καλα είναι καλη η παρεα και γελαμε και κανουμε χαβαλε.

Μουσικη δεν ακουμε αλλά καλη καρδια. 

Κωλομαγαζο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου