Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα για μόντελερ / εφεδιέρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.myspace.com/bluebx/music/songs/dangerous-as-a-glass-of-milk-16966759

 

κι εδώ ενα παραδειγμα με wah + drive (post + pre) από την TL SE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά τη γνώμη μου, όλα τα Digitech πάσχουν από το ίδιο πρόβλημα με... όλα σχεδόν τα άλλα modelers της αγοράς.

 

Μπορούν να είναι πολύ καλά στα καθαρά, στα "καθαρά" καθώς και στα βρώμικα αλλά και στα ΒΡΩΜΙΚΑ.

 

Αλλά δεν πείθουν (kateme πάντα) στο edge of breakup και, σίγουρα, στις δυναμικές που απαιτεί το παίξιμο σε αυτό το εύρος gain.

 

Τα HD είναι πολύ καλύτερα σ'αυτό το κομμάτι και οι δυναμικές τους είναι πιο "σωστές".

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ αλλά αν κατάλαβα καλά αυτή η επιλογή σου κλείνει και το sim του power amp και μένεις με το preamp μόνο. Δεν ξέρω πόσο έχει σημασία αυτό στο simulation ενός Twin Reverb βέβαια...

 

Ε όχι κι έτσι. Είπαμε είναι γιωτάδες αλλά υπηρετήσανε ;D

 

Απλά για να έχεις παραμόρφωση επιλέγεις έναν βρώμικο ενισχυτή (μια χαρά αποτέλεσμα βγάζει , αλλά στερείσαι σοβαρα εφέ όπως Univibe και Fuzz)

 

;)

Ε δεν είναι και λίγο αυτό όμως...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου, όλα τα Digitech πάσχουν από το ίδιο πρόβλημα με... όλα σχεδόν τα άλλα modelers της αγοράς.

 

Μπορούν να είναι πολύ καλά στα καθαρά, στα "καθαρά" καθώς και στα βρώμικα αλλά και στα ΒΡΩΜΙΚΑ.

 

Αλλά δεν πείθουν (kateme πάντα) στο edge of breakup και, σίγουρα, στις δυναμικές που απαιτεί το παίξιμο σε αυτό το εύρος gain.

 

+1

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αλλά αν κατάλαβα καλά αυτή η επιλογή σου κλείνει και το sim του power amp και μένεις με το preamp μόνο. Δεν ξέρω πόσο έχει σημασία αυτό στο simulation ενός Twin Reverb βέβαια...

 

Έχει αρκετή σημασία, όπως είναι το modeling του HD. Παρεμπιπτόντως στο 500 γίνεται αυτό που θέλεις (εξ'όσων θυμάμαι).

 

Να βάλω και λίγα φυτίλια τώρα... στο NAMM σε μερικές μέρες, η Zoom  και η Fender (σίγουρα), η Digitech και η Boss (πιθανώς) θα ανακοινώσουν καινούργια modeling μηχανήματα. Η δε Line6 θα παρουσιάσει λέει "τα σημαντικότερα προϊόντα από καταβολής εταιρείας". Έτσι για ενημέρωση.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Λοιπόν μετά από χιλιάδες reviews και ζυγίσματα pros/cons, κατέληξα στην HD300. Μετά από δύο μέρες χρήσης με έχει εντυπωσιάσει η ρεαλιστικότητα των ήχων. Αλλά μου λείπει η ευελιξία του routing και άλλων ωραίων που είχε η HD500 - όχι όμως τόσο ώστε να δικαιολογείται η διαφορά τιμής.

 

Σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημένος από την αγορά της.

Αύριο θα δω και στην πρόβα πώς θα τα πάει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου