Προς το περιεχόμενο

Τενοντίτιδα, σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα και άλλες μλκς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιά είχα διαβάσει ένα αμερικάνικο ρητό που πήγαινε κάπως έτσι: γέρος σκύλος νέα κόλπα δεν μαθαίνει, (27) και το θυμήθηκα προχθές που προσπαθούσα να πιάσω μια συγχορδία που δεν μου κάθετε πώς το λένε, με ένα διαφορετικό κούρδισμα, μετά από πολύ προσπάθεια ένιωσα ένα τσιμπηματάκη στον δείκτη στην πρώτη άρθρωση, σήμερα μετά βίας τον κουνάω, γιατί δεν σταμάτησα κατευθείαν! Και πονάει η μλκια. Αποτέλεσμα διαβάζω συμπτώματα σχετικών ασθενών στο ιντερνετ και οι περισσότερες παθήσεις που βρήκα ξεκινούν με ένα τσιμπηματάκη και μούδιασμα σε παλάμη ή δάκτυλο ή καρπό, μπορεί να είναι οτιδήποτε. Βρήκα και κάτι άρθρα που έλεγαν για μόνιμες βλάβες στους χόνδρους τον αρθρώσεων τον δακτύλων από κόπωση, και είμαι ψιλοκουρέλι ψυχολογικά xD,  Λοιπόν γιατί τα γράφω όλα αυτά? Γιατί θέλω να πω τον πόνο μου πρώτον (lol) και για ενημέρωση, να έχετε ρε παιδί μου υπόψη το τσιμπηματάκη! (Αν το νιώσεις άστο κάτω πάνε για καφέ – betoniera) επίσης να πω, πώς από της σημαντικότερες ασκήσεις τεχνικής για την κιθάρα είναι ο έλεγχος της δύναμης που βάζουν τα δάχτυλα του αριστερού χεριού, αν είσαι καλός σε αυτό  θα έχεις και την υγειάσου θα παίζεις και καλύτερα, κάτι που εγώ δεν είχα πάρει σοβαρά, μα γιατί δεν είχα πότε πρόβλημα φυσικά, πάρε τώρα,

Αυτά, τα’πα, δεν νιώθω καλύτερα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικα σου φιλε μου!

Μην τρελαινεσαι,θα γιανεις και θα το φχαριστηθεις περισσοτερο.

Σα τσιγαρο μετα απο 6ωρο ταξιδι με λεωφορειο... 8)

Αυτα να ναι τα προβληματα μας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε βεβαια, που πας να παιξεις κιθαρα 27 χρονων με το ενα ποδι στον ταφο? Κατσε στο κρεβατι σου μη φυγει και κανας σπονδυλος!!

 

Περαστικα λοιπον, μολις εμαθες να μη ζοριζεις τον εαυτο σου! Ξεκουρασε το και θα περασει. Στο μελλον λιγη προσοχη παραπανω, ζεσταμα, και οταν θελουμε να ξεπερασουμε τα ορια μας το κανουμε σιγα σιγα...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσαι και μην διαβαζεις διαγνωστικα αρθρα στο ιντερνετ, τα ιδια εκανα και γω και κατεληξα να μου την λεει (ορθως) γιατρος

("δεν σπουδαζαμε εμεις 10 χρονια για να κανετε διαγνωσεις απο το ιντερνετ").

Πηγαινε σε ενα γιατρο να σου πει να το ξεκουρασεις κανενα 10-20ημερο να ηρεμησεις.  :)

 

 

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου