Προς το περιεχόμενο

Μεγαλυτερες ευκαιριες προ κρισης!!!ΕΕ


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...επειδη εχω σαν 2ο χομπυ να μπαινω στις αγγελιες του νοιζ καθημερινως και αδιαλείπτως  ;D εχω να παρατηρησω το εξης:

Προ κρισης,ή τουλαχιστον στην αρχη της (2010-2011),οι τιμες στα μτχ ηταν πολυ καλυτερες απ ότι τωρα...οπως επισης κ 'το παζαρι΄έιχε μεγαλυτερα περιθωριο!Νομιζω τωρα οι πωλητες ειναι πιο απολυτοι!Πραγμα το οποιο σημαινει οτι καποιος ΄σκοτωνε΄ πιο εκολα κατι για να παρει κατι αλλο,παρα για πραγματικη αναγκη.(που μακαρι να μην χρειαζοταν να πουληθει κανενα οργανο απο αναγκη)

Εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε το ιδιο χομπυ, εγω βεβαια αγοραζω κιολας.Και πουλαω επισης

Ευκαιριες υπηρχαν και υπαρχουν, απλα παιζουν πολλες αγγελιες σε τσουχτερες τιμες, που δεν προκειται να πουληθουν ποτε.

Δε νομιζω οτι θελουν πραγματικα να πουλησουν, απλα εχουν μια αγγελια και ξεγελαν καπως τον εαυτο τους η στοχευουν σε καποια ανταλλαγη

 

οσο για το παζαρι, ειναι καθαρα θεμα πωλητη...καποιος βαζει  τιμη μεγαλυτερη εχοντας στο μυαλο του  να τη ριξει με το παζαρι, αλλος πουλαει φθηνα αλλα δεν δεχεται παζαρι, λογικο

 

σιγουρα προ κρισης σκοτωναν πιο ευκολα, τωρα το σκεφτεται κανεις

να χασει χρημα για την καυλα του..παντως οι ευκαιριες συνεχιζουν να υπαρχουν αλλα φευγουν  αμεσως, και ετσι μενουν μονο τα ακριβα οργανα στις αγγελιες δινοντας σου την εντυπωση οτι η αγορα ακριβηνε..Υπαρχουν αγγελιες πανω απο 1 χρονο..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχουμε το ιδιο χομπυ, εγω βεβαια αγοραζω κιολας.Και πουλαω επισης

Ευκαιριες υπηρχαν και υπαρχουν, απλα παιζουν πολλες αγγελιες σε τσουχτερες τιμες, που δεν προκειται να πουληθουν ποτε.

Δε νομιζω οτι θελουν πραγματικα να πουλησουν, απλα εχουν μια αγγελια και ξεγελαν καπως τον εαυτο τους η στοχευουν σε καποια ανταλλαγη

 

οσο για το παζαρι, ειναι καθαρα θεμα πωλητη...καποιος βαζει  τιμη μεγαλυτερη εχοντας στο μυαλο του  να τη ριξει με το παζαρι, αλλος πουλαει φθηνα αλλα δεν δεχεται παζαρι, λογικο

 

σιγουρα προ κρισης σκοτωναν πιο ευκολα, τωρα το σκεφτεται κανεις

να χασει χρημα για την **** του..παντως οι ευκαιριες συνεχιζουν να υπαρχουν αλλα φευγουν  αμεσως, και ετσι μενουν μονο τα ακριβα οργανα στις αγγελιες δινοντας σου την εντυπωση οτι η αγορα ακριβηνε..Υπαρχουν αγγελιες πανω απο 1 χρονο..

εγω να δεις!!! ;D ;D :o :o

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα το ίδιο μου φαίνονται απλά παλιότερα τα καλά φεύγανε γρήγορα τα τσιμπούσανε κατευθείαν τώρα τα βλέπεις εκεί για βδομάδες 50 σελίδες αγγελίες.....

 

Γενικά προ κρίσης οι μουσικοί αλλάζανε πιο εύκολα σε πιο νέα μοντέλα τώρα κάθεται ο άλλος με το παλιό όργανο μέχρι να βγει off αφού κάνει τη δουλειά.

 

Υπάρχει πολύ παλιατζούρα από πολλά στούντιο που κλείνουν όπως υπάρχουν και κάποιες αγγελίες υπερτιμιμένες. Η θρυλικότερη είναι μία συγκεκριμένη η οποία είναι  ίδια εδώ και 5 χρόνια πουλάει το ίδιο όργανο, λέω να της δώσουμε βραβείο..... στο τέλος θα πάω να το αγοράσω μόνο και μόνο για να μη τη βλέπω  ;D 8) >:D ;D :police:

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές πλέον λόγω ανάγκης είναι πιο σκοτωμένες από ποτέ. Αυτό όμως που έχει ενταθεί είναι η αγένεια και η άσχημη συμπεριφορά. Ο ρόλος του αυτοδιόριστου κριτή και δικαστή. Στέλνουν μηνύματα και βαριούνται να γράψουν μια τυπική "καλημέρα". Αν τους προτείνεις κάτι για ανταλλαγή, αν δεν ενδιαφέρονται, δε μπαίνουν καν στον κόπο να απαντήσουν. Σου προτείνουν με άσχημη συμπεριφορά να κατεβάσεις την τιμή, με μια οικειότητα που τη βρίσκουν από μόνοι τους. Και το καλύτερο είναι όταν σου λένε ότι έχεις κάτι ακριβά, αλλά έχουν ξεχάσει να διαβάσουν τις λεπτομέρειες π.χ. upgrades. Αλλά εντάξει, αυτό είναι το υπόβαθρο του μέσου Έλληνα, αυτό βγάζει προς τα έξω. Ξερόλες, ημιμαθείς, αγενείς, με αντιδράσεις βάσει συναισθημάτων, προκαταλήψεων, θεωριών συνωμοσίας και όχι βάσει λογικής, και με καμία διάθεση αυτοκρίτικης και βελτίωσης. Α, ναι, γι' αυτό έχουμε και κρίση.  :-X :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρατηρω το αντιθετο!Οι τιμες αυτη τη στιγμη στις αγγελιες ειναι πιο ψηλα απο παλιοτερα....για παραδειγμα ποσες τελε κλασικ βαιμπ ειναι κολλημενες στα 350ε οταν καινουρια εχει 400!και αυτο ειναι μονο ενα παραδειγμα...αλλες εποχες,ειδικα οταν εβγαινε κατι που ηθελες επεφτε ψαλιδι τρελο...τωρα πο δεν εχεις να το παρεις δε σε νοιαζει!Για

 

Καλα αυτο με τις μη απαντησεις σε κατι που προτεινεις ειναι μεγαλη γαιδουρια!Ποσο θα σου παρει να γραψεις ενα 'οχι ευχαριστω'

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τους προτείνεις κάτι για ανταλλαγή, αν δεν ενδιαφέρονται, δε μπαίνουν καν στον κόπο να απαντήσουν.

Αν γράφουν στην αγγελία "Δε με ενδιαφέρουν ανταλλαγές" ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γράφουν στην αγγελία "Δε με ενδιαφέρουν ανταλλαγές" ?

Παρόλα αυτά μού έχει τύχει να μου στείλει για ανταλλαγή κάποιος που έγραφε στην αγγελία του "όχι ανταλλαγές". Πότε μη λες ποτέ. Μια φιλική άρνηση δε βλάπτει σε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου