Προς το περιεχόμενο

Απάτη απο την Νιγηρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pε παιδιά για να προσέχετε το ειπα.. έλεος δηλαδή  8)

 

Το ξέρω οτι εχει κανόνες το site ... αλλά να μην πω τι μου συνέβη να έχετε τον νου σας?

 

 

Ισως ηταν λάθος ο τίτλος , σορρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έλαβα ακριβώς το ίδιο mail. Έιναι σιγουρα απατεωνιά. Όταν βλέπετε διευθύνσεις από Αφρική να μένετε μακριά. Προσπαθούν να διαπραξουν απάτες κυρίως με ασφαλιστικές εταιρείες και τράπεζες. Έιναι η κυρια και καλά από το Καναδά και δε ξέρει να γράψει αγγλικά. Ok μας πεισατε... Μακριά παιδιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D

Ρε παιδιά τους πολλούς μουσικούς έχουν στην Νιγηρία και χρειάζονται τόοοοσα πολλά όργανα ? Να ανοίξουμε έναν Νάκα και εκεί ρε παιδιά ..

Παίζοντας σου έρχεται η όρεξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες,

Ποσο βλακας κ ηλιθιος κ χαζος πρεπει να εισαι για να το στειλεις αυτο π σου ζηταει?

Δηλαδη πρεπει να το λεει στο Noiz?

 

Δεν αγοραζει απο τον καναδα κ αγοραζει απο την ελλαδα λολ για να το στειλει στην νιγηρια.Κ σ δινει κ 2 φορες τα λεφτα π το πουλας.Δηλαδη τι αλλο να κανει για να καρφωθει?

Ακου στην νιγηρια.Οχι στην ζιμπαμπουε την αλλη φορα.

Εμανα μ εχουν στειλε κανα 4 φορες τα ιδια κ τους απανταω με ενα ωραιο video με 2 μαυρους λολλ.Για γελια ειναι σιγα την απατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα!Την Τετάρτη μου ήρθε κι εμένα μήνυμα για κάτι που πουλάω.Ο τύπος μου έγραψε ότι μένει Αγγλία και ότι θα ήθελε να του το στείλω στην κόρη του η οποία σπουδάζει στη Νιγηρία.Μου ζήτησε λογαριασμό τράπεζας κι εγώ του είπα να μου βάλει τα λεφτά στο paypal.Μετά από λίγες ώρες μου ήρθε μήνυμα από το paypal όπου μου έλεγε ότι τα λεφτά έχουν κατατεθεί αλλά για να μπορέσω να τα πάρω πρέπει να στείλω τον αριθμό δέματος. Τι μπορεί να παιχτεί με το paypal ξέρει κανείς; Να το στείλω δεν πρόκειται γιατί βρομάει απο παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Την Τετάρτη μου ήρθε κι εμένα μήνυμα για κάτι που πουλάω.Ο τύπος μου έγραψε ότι μένει Αγγλία και ότι θα ήθελε να του το στείλω στην κόρη του η οποία σπουδάζει στη Νιγηρία.Μου ζήτησε λογαριασμό τράπεζας κι εγώ του είπα να μου βάλει τα λεφτά στο paypal.Μετά από λίγες ώρες μου ήρθε μήνυμα από το paypal όπου μου έλεγε ότι τα λεφτά έχουν κατατεθεί αλλά για να μπορέσω να τα πάρω πρέπει να στείλω τον αριθμό δέματος. Τι μπορεί να παιχτεί με το paypal ξέρει κανείς; Να το στείλω δεν πρόκειται γιατί βρομάει απο παντού.

 

Είναι το γνωστό Νιγηριανό κόλπο με τις αποστολές δεμάτων. Είναι απάτη πράγματι, καλύτερα κάνε του ένα refund και μην ασχοληθείς καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να κάνει refund.

Αν μπει στο λογαριασμό του (ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΛΙΝΚ ΣΤΟ E-MAIL ΤΟΥ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΥ) θα δει ότι δεν έχει γίνει καμιά συναλλαγή.

To mail είναι πλαστό για να μοιάζει σε εκείνο του Paypal.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου