Προς το περιεχόμενο

Απάτη απο την Νιγηρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι γεγονός πως η Αγγλία είναι μια μικρή χώρα,όπου εξαπανέκαθεν υπήρχε ανησυχητική έλλειψη από gear πάσης φύσεως και όλοι οι Άγγλοι σχεδόν δεν κοιμούνται από την αγωνία και το άγχος τους τα (βροχερά) βράδια,ψάχνοντας εναγωνίως την ελληνική αγγελία των ονείρων τους που θα βάλεις εσύ και εγώ,ώστε αστραπιαίως να επικοινωνήσουν μαζί μας και να ζήσουν τον (greek shopping) μύθο τους...  :D  ;D

 

Aν και η περίπτωση του φίλου φαίνεται καραμπινάτη απάτη,ήθελα να γράψω κάτι με αφορμή το παραπάνω.

 

Οι Άγγλοι όπως και άλλοι Ευρωπαίοι που δεν είναι εξαθλιωμένοι σαν και εμάς,μια χαρά επωφθαλμιούν το gear μας.

Προχθές ανέβηκε στο noiz μια Gibson Les Paul Worn Red με σκληρή θήκη Gibson 400 ευρώ και μάλιστα συζητήσιμη.

Δηλαδή φτάσαμε να δίνουμε μια γνήσια Gibson Les Paul όσο κάνει μια replica.

Μη πω και για άλλες αγγελίες που είναι τελείως σκότωμα..

 

Όταν μια χώρα φτωχοποιείται,πολλοί μνηστήρες μαζεύονται τριγύρω για να αγοράσουν πράγματα,για ένα κομμάτι ψωμί..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Προχθές ανέβηκε στο noiz μια Gibson Les Paul Worn Red με σκληρή θήκη Gibson 400 ευρώ και μάλιστα συζητήσιμη.

Δηλαδή φτάσαμε να δίνουμε μια γνήσια Gibson Les Paul όσο κάνει μια replica.

 

 

Την είχα δει και εγώ και απορόυσα αν παίζει κάτι περίεργο με την αγγελία.

Αλλά βλέπω οτι πλέον έχει πάει 500ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είχα δει και εγώ και απορόυσα αν παίζει κάτι περίεργο με την αγγελία.

Αλλά βλέπω οτι πλέον έχει πάει 500ευρώ.

 

Ναι,όντως έχει ανέβει 100 ευρώ.

Πάντως ήταν για πάνω από μία μέρα στα 400 συζητήσιμα,γιατί κινητοποίησα 2-3 φίλους από την Αθήνα,να πήγαιναν να την τσεκάρουν.

 

Δεν θέλω να γράψω και άλλες περιπτώσεις ενεργών αγγελιών,πάντως υπάρχουν κάποιες με τιμές χώμα.

Μια χαρά ένας Ευρωπαίος θα μπορούσε να φορτώσει πράγμα σε ένα βανάκι και κατόπιν να πουλήσει  στη χώρα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ένας Ευρωπαίος θα μπορούσε να φορτώσει πράγμα σε ένα βανάκι και κατόπιν να πουλήσει  στη χώρα του..

 

Πρέπει να το έχω ξαναγράψει (και πρόσφατα) αλλά πάμε:

Επειδή τους προηγούμενους μήνες κυκλοφόρησα πολύ σε δύο αγγλικά site αγγελιών, διαπίστωσα ότι κατά πλειοψηφία το gear που περίμενε να αλλάξει χέρια ήταν πάρα μα πάρα πολύ δίκαια κοστολογημένο. Και σκέφτομαι και τον S9F που ανέφερε πρόσφατα ότι αγόρασε 2 Tonelab SE...κάτι μου λέει ότι του έδωσαν τη 2η δώρο και επιπλέον μια σακούλα shortbreads για τα καλορίζικα. ;D

 

Κοντολογίς, ακόμα κι αν δεχτούμε ότι μπορεί κάποιος (εξ Αγγλίας τουλάχιστον) να χτυπούσε βάσει σχεδίου κάθε ευκαιρία που θα εμφανιζόταν εδώ, πολύ αμφιβάλλω ότι μεταπωλώντας εκεί θα έβαζε στην τσέπη του λεφτά έστω για το τσάϊ μιας βδομάδας.

 

Από την άλλη σπάνια κοιτάζω αγγελίες, οπότε ίσως τα πράγματα να έχουν αλλάξει προς το καλύτερο (για τους αγοραστές), έστω και σε μικρή κλίμακα.

 

Τα δυο σελίνια μου. :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να το έχω ξαναγράψει (και πρόσφατα) αλλά πάμε:

Επειδή τους προηγούμενους μήνες κυκλοφόρησα πολύ σε δύο αγγλικά site αγγελιών, διαπίστωσα ότι κατά πλειοψηφία το gear που περίμενε να αλλάξει χέρια ήταν πάρα μα πάρα πολύ δίκαια κοστολογημένο. Και σκέφτομαι και τον S9F που ανέφερε πρόσφατα ότι αγόρασε 2 Tonelab SE...κάτι μου λέει ότι του έδωσαν τη 2η δώρο και επιπλέον μια σακούλα shortbreads για τα καλορίζικα. ;D

 

Κοντολογίς, ακόμα κι αν δεχτούμε ότι μπορεί κάποιος (εξ Αγγλίας τουλάχιστον) να χτυπούσε βάσει σχεδίου κάθε ευκαιρία που θα εμφανιζόταν εδώ, πολύ αμφιβάλλω ότι μεταπωλώντας εκεί θα έβαζε στην τσέπη του λεφτά έστω για το τσάϊ μιας βδομάδας.

 

Από την άλλη σπάνια κοιτάζω αγγελίες, οπότε ίσως τα πράγματα να έχουν αλλάξει προς το καλύτερο (για τους αγοραστές), έστω και σε μικρή κλίμακα.

 

Τα δυο σελίνια μου. :D

 

Αν και συνεχίζω να γράφω off-topic,να πω ότι ανεβαίνω συχνά Γερμανία και παρακολουθώ και τις αγγελίες σε αυτό το forum:

http://www.gitarren-forum.de/index.php?page=Board&boardID=86

 

Έχω δείξει τις αγγελίες του noiz σε Γερμανούς και έχουμε καταλήξει στο ότι εκεί δεν παίζει να βρεις Jackson ή Cort με 80 ευρώ.

Ή την tonelab st σε άριστη κατάσταση και με εγγύηση στα 90,όπως τη βρήκα εγώ στο noiz.

Fernandes Ravelle Deluxe με hardcase στα 400 ευρώ.

Schecter neckthrough upgraded λευκή σε mint καταστάση 300 ευρώ.

 

Όλα τα παραπάνω είναι είτε από εμπειρία δική μου,είτε φίλων μέσα από το noiz,τους τελευταίους έξι μήνες μέχρι και σήμερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να το έχω ξαναγράψει (και πρόσφατα) αλλά πάμε:

Επειδή τους προηγούμενους μήνες κυκλοφόρησα πολύ σε δύο αγγλικά site αγγελιών, διαπίστωσα ότι κατά πλειοψηφία το gear που περίμενε να αλλάξει χέρια ήταν πάρα μα πάρα πολύ δίκαια κοστολογημένο.

 

Ακριβώς.Η μόνος τομέας στον οποίο πουλάνε...τρέλα είναι (ειδικά) στις vintage Fender και Gibson αλλά και γενικά σε vintage "καλούδια" και ειδικά οι...τσίφτηδες της Denmark.  ;D To τι τιμές άκουσα τις γιορτές που ήμουν εκεί δεν λέγεται/περιγράφεται...Σε όλους έλεγα:

 

[move]Γιου καπτεν...Με κάνεις crazy ρε!  ;D  ;D[/move]

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πληκτρα ανεβασα. ενα casio ctk 731.

Πες του ότι δεν στέλνεις εξωτερικό και ότι πρέπει να το παραλάβει ο ίδιος ή κάποιος γνωστός του χέρι-χέρι από Ελλάδα. Διαφορετικά μην του απαντάς, αγνόησέ τον.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να αλλο ενα , το ελαβα χθες.

 

Thanks for the mail, I am interested buying this Item for my son as a

gift and i will like to know the total cost plus shipping to to my son

address via (ELTA POST) and also want you to send me your bank details

as follow...

 

Account Name.........

Account Number......

Bank Name........

Swift Code......

Total Cost + shipping

 

Here is the shipping address to send the package.

 

Name:David Fakorede

Address: 24 Fakorede street orogun

State: Oyo state

City:  Ibadan

Zipcode: 23402

Nigeria.

 

I will be expecting your reply

Best Regard

Stephen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου