Προς το περιεχόμενο

Απάτη απο την Νιγηρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!

 

Ηρθε και σε μενα ενα μειλ με ενδιαφερομενο αγοραστη απο Αμερικη και ηθελε να στειλω το προιον στην Νιγηρια!!! Το e-mail του ειναι [email protected] και υπογραφει με το ονομα Matt.

 

Μου εστειλε αυτo ειναι το πρωτο  e-mail

 

Let me know the final cost ??

 

το δευτερο ειναι :

Thanks for the fast reply..My name is Mr. Matt from (USA) and am

interested in buying this item for my Daughter in a Catholic

Missionary in Nigeria and am ready to offer you 500euro for this item

including the postage fee to her in Nigeria and also attach me some

photo's of the item okay.

 

Here is the shipment address :

 

Name..Niyi Akeem

Address..21, Barika Street U.I

City...Ibadan

Zip Code...23402

Country..Nigeria

 

So, kindly end the sales for me and also reply with your bank details

for the payment.

 

Thanks.

 

ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ  γιατι σου στελνει σε e-mail οτι εχει γινει η πληρωμη μεσω της τραπεζας LAURENTIAN BANK  και ολα μοιαζουν να ειναι πραγματικα!!!!

 

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΔΩΣΕΤΕ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ή ΑΡΙΘΜΟ ΤΡΑΠΕΖΗΣ και μην κανετε οποιαδηποτε πληρωμη μεσω WESTERN UNION

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"for my Daughter in a Catholic Missionary in Nigeria"

 

Το Daughter με κεφαλαίο και ιεραπόστολος στην Νιγηρία. ;D Μα πόσο μαλάκες.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ποσες φορές να πει κανείς να μη δημοσιεύετε τα email σας στο κείμενο της αγγελίας... Είστε πλέον ανοιχτοί σε κάθε απατεώνα απο οποιοδήποτε σημείο της γης.

 

Χρησιμοποιείτε τους χώρους που προσφέρονται για να δίνετε τα στοιχεία σας μόνο στα μέλη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ανοίγω το θέμα , γιατι σημερα δεχτηκα μία προσφορά για μία κιθάρα που έχω στις αγγελίες από το εξωτερικό, από Αμερική συγκεκριμένα. Κάποια κυρία λεέι ότι μου βάζει το ποσό της κιθάρας συν μεταφορικά 300 EURO για να στείλω την κιθάρα σε μία διέθυνση στη Νιγηρία ??? όπου μένει η κόρη της. Απλά ζητάει τον τραπεζικό μου λογαριασμό για να γίνει άμεσα η αγορά . Φυσικά δεν έχω δώσει το λογαριασμό μου , επειδή η διαδικασία μου φάνηκε ιδιαίτερα ύποπτη. Θέλω λοιπόν αφενός να ρωτήσω αν έχει συμβέι κατι ανάλογο σε άλλους φίλους του noiz και αφετέρου να προειδοποιήσω για επαγρύπνηση σε ανάλογα συμβάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=181654.0

 

Διάβασε και μετά..άραξε...προτίμησε την ντόπια αγορά..και πούλα εκεί.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγω το θέμα , γιατι σημερα δεχτηκα μία προσφορά για μία κιθάρα που έχω στις αγγελίες από το εξωτερικό, από Αμερική συγκεκριμένα. Κάποια κυρία λεέι ότι μου βάζει το ποσό της κιθάρας συν μεταφορικά 300 EURO για να στείλω την κιθάρα σε μία διέθυνση στη Νιγηρία ??? όπου μένει η κόρη της. Απλά ζητάει τον τραπεζικό μου λογαριασμό για να γίνει άμεσα η αγορά . Φυσικά δεν έχω δώσει το λογαριασμό μου , επειδή η διαδικασία μου φάνηκε ιδιαίτερα ύποπτη. Θέλω λοιπόν αφενός να ρωτήσω αν έχει συμβέι κατι ανάλογο σε άλλους φίλους του noiz και αφετέρου να προειδοποιήσω για επαγρύπνηση σε ανάλογα συμβάντα.

 

Ειναι γνωστη αυτη η κυρια. Αγοραζει οργανα και τα στέλνει στην κορη της στη Νιγηρια. Μετα απο μια ψευδή καμπανια του νοιζ, η κόρη της πλεον δε μπορει να παιξει μουσικη στη Νιγηρία :( Ως εκ τουτου η κυρια αναγκαζεται να δινει υπερογκα ποσα, αλλα και πάλι το νοιζ δεν την αφήνει να στηριξει τη μουσική καριερα της κορης της :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου