Προς το περιεχόμενο

Απάτη απο την Νιγηρία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

"ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΑΤΗ..."

 

Δεν ξέρω πλέον τι να πω.Μετά από τόσες προειδοποιήσεις για αυτό το θέμα.Τελικά μάλλον ισχύει το "Some of them want to be abused"...  :(

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 300
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και μένα έστειλε σήμερα !! απλά μην απαντάτε και στα email αυτά και προωθήστε τα κατευθείαν στα spam.

 

Προς Αdmin : το eimail του τύπου είναι [..........] αν θέλετε να διαγράψετε τον λογαριασμό του ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα έστειλε σήμερα !! απλά μην απαντάτε και στα email αυτά και προωθήστε τα κατευθείαν στα spam.

 

Προς Αdmin : το eimail του τύπου είναι [..........] αν θέλετε να διαγράψετε τον λογαριασμό του ....

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει απειρες φορες, να τα ξαναπουμε:

 

"Απο Ελλαδα συνηθως σε παιρνουν τηλ. ή μιλανε νορμαλ Ελληνικα στα email τους και ρωτανε πραγματα που εχουν πραγματικη σχεση με αυτο που πουλας και οχι γενικοτητες.

Το 99,99% των email που θα δεχτεις για την αγγελια σου και θα ειναι απο "εξωτερικο" ειναι απατη.

Απλα δεν ασχολεισαι/δεν απαντας."

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές έλαβα και εγώ αυτό!!!

 

Rampasek Laszlo

 

9:24 PM (23 hours ago)

 

to me

I really do appreciate your responds,Am From USA...Am ok with the price and I will like to offer you sum of 1000euros plus the postage through Local Post office to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account,however this is my daughter address

 

Name : Stephan David

Address : Montignystraat 106

City : Antwerpen 

Zip Code : 2018

Country : Belgium

 

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment mmediately ..

 

Best regard

John Raptis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Και τελειωμό δεν έχει παιδιά…

 

Δεν ξέρω για εσας αλλά σημερα μου ήρθε κι εμενα ένα mail απο μια Αμερικάνα που ζητούσε το ''item'' μου απο τις αγγελίες, δίνοντας μου σχεδόν τα διπλάσια λεφτά συν τα μεταφορικα. Διεύθυνση, φυσικά Νιγηρία. Γνωρίζοντας την υπόθεση περι απάτης (να είναι καλα το παρον ποστ που ετυχε να διαβασω πριν μερικούς μήνες) αρνήθηκα ευγενικά λεγοντας ότι δεν προσφερεται ''international shipping''.

 

Αυτό που μου κάνει όμως εντύπωση, είναι οτι προφανώς στοχοποιούν πολύ καλά αυτόν που θέλουν να εξαπατήσουν, διότι στην απάντηση που μου εστειλε, όσο τυχαίο και αν ειναι, αναφέρθηκε στην πόλη καταγωγής μου, ότι και καλά την επισκέφθηκε παλιότερα κλπκλπ. Επειδή δεν είναι Αθήνα ή Θεσ/νίκη πχ (Λάρισα) μου φάνηκε παραπάνω ύποπτο από το αναμενόμενο, και γι' αυτό θα ήθελα κι εγώ να επιστήσω την προσοχή σε όποιον του τυχει κάτι αντίστοιχο. Αυτό σημαίνει ότι μάλλον έκανε ένα search στο facebook πχ και βρήκε παραπάνω στοιχεία με βάση το όνομα του mail.

 

Προσοχή λοιπόν, κάνουν τα πάντα για να γίνουν πιστευτοί, αλλά συνήθως είναι άσχετοι με το αντικείμενο οπότε φαίνεται εξ΄αρχής η πρόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντψς κατά καιρούς μου σκάει ένα mail που ρωτάει: "what is the final price for this?"

Συνήθως απαντώ  1 trillion US dollars.

 

χαααχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου