Προς το περιεχόμενο

Απάτη?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφορουμίτες καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα προς πώληση έναν ενισχυτή. Η τιμή που έβαλα είναι 150 ευρώ. Εμφανίστηκε κάποιος ben και με ρώτησε στα αγγλικά ποια είναι η τελική τιμή?????

 

Του απάντησα ότι είναι αυτή που γράφει η αγγελία και τον ρώτησα αν είναι στην Ελλάδα.

Η απάντησή του είναι η ακόλουθη:

 

Thanks for your quick reply, Am Ben from Canada and am interested in your item,i will offer you 220Euro plus shipping ELTA POST

(www.elta.gr) to my Daughter schooling in Nigeria .So send me your bank details as follow for the payment of the item. also send me the picture of the item respectively.

 

Account Holder's Name..

IBAN/Account Number..

Swift/BIC Code..

Country..

Occupation..

 

Here is the shipping address.

 

Name..Sola Ade

Address.. 29 , Samonda Road

City..Ibadan

State..Oyo

Country..Nigeria

Postal Code..23402

Phone : +08081294037

 

Await for you swift reply.

 

Mr Ben.

 

Μου μυρίζει απάτη. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

 

Απάτη από Νιγηρία στο Noiz; Όχι μωρέ, ποτέ  ;D

http://www.noiz.gr/index.php?topic=181654.0

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμίτες καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Επίσης, με υγεία!

 

Μου μυρίζει απάτη.

Μήπως είσαι ιδιωτικός ντετέκτιβ;  ;D

 

Πέρα απο την πλάκα, κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, υπάρχουν πολλά περιστατικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ben? μηπως ειναι ο μπαρμπα Ben με το σπυρωτο το ρυζι? Μακρυα φιλε μου απο Νιγηριες κλπ. Ειναι γνωστο κολπακι interneτικης απατης με σκοπο την υποκλοπη προσωπικων σου στοιχειων και τραπεζικων λογαριασμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειναι ο μπαρμπα Ben με το σπυρωτο το ρυζι?

 

αχαχαχαχα ! Ο θείος Ben! ;D

 

Μου μυρίζει απάτη. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?

 

Φίλε otto##, μου έχει τύχει αρκετές φορές κάτι αντίστοιχο σε αγγελίες που είχα ανεβάσει στην χρυσή ευκαιρία.. Είναι απάτη και αποσκοπεί στο να σου scamάρουν λεφτά ή ακόμη και να σου αποσπάσουν προσωπικά στοιχεία. Οπότε αν δεις κάτι αντίστοιχο στο μέλλον μην ασχοληθείς καν!

Μπορεί επίσης να τύχει να δεις και ενδιαφερόμενο ο οποίος έχει γράψει στα Ελληνικά αλλά αυτά που γράφει δεν βγάζουν και τόσο νόημα. ??? Χρησιμοποιούν τον μεταφραστή του Google ώστε να φαίνεται και καλά πως γνωρίζουν την γλώσσα.

Απλά απάντησε τους σε Greeklish και λογικά δεν θα σου ξαναμιλήσουν  ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχουν ξεκινήσει και μοιράζουν και εκατομμύρια $$$ !! Ο ένας τα έχει στο Αφγανιστάν, ο άλλος τα δωρίζει και καλά, ένας τρίτος μου είπε ότι τα κέρδισα σε μια λοταρία! Τι διασημότητα είμαι !  8) 8) 8) 8)!

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου