Προς το περιεχόμενο

προγραμμα προστασιας απο ιους


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Avast?

H Home έκδοση του είναι δωρεάν και το πρόγραμμα είναι πανάλαφρο.

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

:wink:

Το καλυτερο. Εμενα μ εχει σωσει. Ουτε που καταλαβαινεις οτι υπ'αρχει.

 

Το Kaspersky καλο αλλα βαρυ! Θελει ςρκετο χρονο στο ανοιγμα του πολογιστη ακομα και μετα απο επανεκινηση!

 

Δεν συμφωνώ! Είναι όντως -ελάχιστα όμως- βαρύτερο από το Avast! αλλά η μηχανή του είναι πολύ καλύτερη! Μεταξύ των όχι free AV' date=' προτείνω με σειρά προτίμησης NOD32, Kaspersky και AVG Professional.[/quote']

:) Συμφωνεις δεν συμφωνεις, εγω ξέρω οτι το Kaspersky εκανε 3-4 λεπτα στο ανοιγμα μεχρι να παψει να γουργουριζει ο δισκος και να μπορω να λειτουργισω στο PC. Οχι μονο εγω αλλα και οσους ηξερα οτι το χρησημοποιούσαν :)

Οσο εχω τo avast δεν εχει περασει τιποτα. Με το Kaspersky ειχα φαει ιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν δοκιμάζεις το Avast?

H Home έκδοση του είναι δωρεάν και το πρόγραμμα είναι πανάλαφρο.

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

:wink:

Το καλυτερο. Εμενα μ εχει σωσει. Ουτε που καταλαβαινεις οτι υπ'αρχει.

 

Το Kaspersky καλο αλλα βαρυ! Θελει ςρκετο χρονο στο ανοιγμα του πολογιστη ακομα και μετα απο επανεκινηση!

 

Δεν συμφωνώ! Είναι όντως -ελάχιστα όμως- βαρύτερο από το Avast! αλλά η μηχανή του είναι πολύ καλύτερη! Μεταξύ των όχι free AV' date=' προτείνω με σειρά προτίμησης NOD32, Kaspersky και AVG Professional.[/quote']

:) Συμφωνεις δεν συμφωνεις, εγω ξέρω οτι το Kaspersky εκανε 3-4 λεπτα στο ανοιγμα μεχρι να παψει να γουργουριζει ο δισκος και να μπορω να λειτουργισω στο PC. Οχι μονο εγω αλλα και οσους ηξερα οτι το χρησημοποιούσαν :)

Οσο εχω τo avast δεν εχει περασει τιποτα. Με το Kaspersky ειχα φαει ιο :)

 

Καλά ντε, ηρεμία! :lol: Ό,τι πεις! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

άσχετα από πόσα...κιλά είναι το κάθε τι :), εγώ μίλησα για την εργονομία μιας "σουίτας" που σε μια εγκατάσταση (με κοινά dll, μιας εταιρείας κλπ και ότι συνεπάγεται αυτό σε αποφυγή "μύλου" στην reg..) και σε ένα κοινό interface, τάχεις όλα "αυτόματα γλυκά και όμορφα"...(δεν είπα ότι τα free είναι λιγότερο αποτελεσματικά...πόσο μάλλον δε, οταν έχουν την ίδια "μηχανή" με την εμπορική τους έκδοση...)

 

Εποχές με διάφορα σοφτάκια άλλα για ιούς άλλα για firewall άλλα για spyware και τον συνδυασμό τους με τα όποια προβλήματα προέκυπταν, δεν θέλω καν να τις θυμάμαι...έβαλα αυτό το γ..νο το ρύθμισα το ξέχασα και πραγματικά ένα χρόνο δεν έχω ασχοληθεί με τίποτα...παρά μόνο με τις δουλειές μου...(και μιλάμε για μια σύνδεση που δουλευει μέρα νύχτα με ουκ ολίγες "επικίνδυνες" βόλτες στο net...)

Όπως θαχετε καταλάβει κι από άλλα post μου, θεωρώ την εργονομία πολύ σημαντικό πράγμα ειδικά αν συνδυάζεται με αποτελεσματικότητα... :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ξεχασα να σας πω οτι στο κυριως μηχανημα χρησημοποιω το τελειο αντιβιοτικο(ουτε Kaspersky ουτε avast ουτε τιποτα...). Μπορω και ανοιγω τους ιούς χωρις συνέπειες και μετα τους πετάω :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τέλειο αντιβιoτικό/firewall λέγεται OpenBSD :P

 

φιλε arpegios' date=' μηπως ηθελες να γραψεις [b']Linux[/b] και μπερδευτηκες?? :lol:

 

 

σοβαρα τωρα, ως πρωην χρηστης windows, κ εχοντας δοκιμασει σχεδον οτι εχει συζητηθει σε αυτο το topic, ψηφιζω avast δαγκωτο :wink:

παναλαφρο και αποτελεσματικοτατο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευκαιρίας δοθείσης, ποια η γνώμη σας για το ολοκληρωμένο πακέτο "Security Kit" της F-Secure που το πρσφέρει η OTEnet με το ΟΝ DSL Kit?" Tο έχω βάλει και νομίζω ότι πάει μια χαρά, αλλά ίσως μου κόβει ταχύτητα. Ξέρει κανείς τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου