Προς το περιεχόμενο

Emg Active Μαγνητες !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατάλαβα ότι θες ευγενικά (οχι και πολύ εδω που τα λέμε) να με πεις άσχετο. Ναι δεν έπεσες εξω, έτσι είναι απλά καταθέτω την άποψη μου. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ένα μπάσο που δεν αρέσει σε κάποιον ηχητικά μπορούν αυτοί οι μαγνήτες να το μεταμορφώσουν όπως και έκαναν σε ένα μπάσο που είχα παλια. Απο κει και πέρα προφανώς και δεν είναι πανάκεια αλλά θέμα προτίμησης νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα ότι θες ευγενικά (οχι και πολύ εδω που τα λέμε) να με πεις άσχετο. Ναι δεν έπεσες εξω, έτσι είναι απλά καταθέτω την άποψη μου.

 

Εγώ πάλι δε νομίζω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο. Όλοι απόψεις καταθέτουμε και μέσα σ' αυτό το πλαίσιο είναι επόμενο ότι και η διαφωνία είναι μέρος της συζήτησης.

Δεν υπάρχει "λυσάρι", ο καθένας το δικό του - διαφορετικό - προορισμό ψάχνει και τη δική του αλήθεια/εμπειρία/γνώμη καταθέτει καθ'οδόν. ;)

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα ότι θες ευγενικά (οχι και πολύ εδω που τα λέμε) να με πεις άσχετο. Ναι δεν έπεσες εξω, έτσι είναι απλά καταθέτω την άποψη μου. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ένα μπάσο που δεν αρέσει σε κάποιον ηχητικά μπορούν αυτοί οι μαγνήτες να το μεταμορφώσουν όπως και έκαναν σε ένα μπάσο που είχα παλια. Απο κει και πέρα προφανώς και δεν είναι πανάκεια αλλά θέμα προτίμησης νομίζω.

 

Το γεγονός πως διαφωνώ καθέτως με τις απόψεις που παραθέτεις δεν σημαίνει πως σε αποκαλώ άσχετο, ευγενικά ή και μη. Και δεν καταλαβαίνω ιδιαίτερα γιατί το εξέλαβες έτσι. Αν εννοείς την πρώτη μου πρόταση όμως, ήταν καθαρά επειδή θα μπορούσα να επεκταθώ περαιτέρω στο προηγούμενο ποστ μου.

 

Για παράδειγμα, αναφέρεις ένα μπάσσο που κάποτε είχες και είχε EMG και σου άρεσε. Ένα μπάσσο, κάποτε, που είχε EMG, και μάλιστα PJ. Μαγνήτες τόσο κλασσικούς που, ακόμα και η EMG, προσπάθησε να φέρει όσο πιο κοντά σε passive τόνους γίνεται να έρθει ένας μαγνήτης. Για να μην αναφέρω και το γεγονός πως, το ίδιο σετ, πιθανότατα να (σου) ξίνιζε πολύ σε κάποιο άλλο μπάσσο. Δεν επεκτείνομαι περαιτέρω, πιστεύω έχω γίνει κατανοητός.

 

Εκτός αυτών, θεωρώ πως οι απόψεις που εξέφρασες στο προηγούμενό σου ποστ είναι λίγο-πολύ ένα απόσταγμα απόψεων και στερεότυπων-μύθων που απαντάται σε διάφορα ιντερνετικά αναγνώσματα, ελλείψει ιδίας εμπειρίας. Γι'αυτό και η διαφωνία μου, βάσει τουλάχιστον της δικής μου εμπειρίας.

 

Τέλος, θα συμφωνήσω στο ότι είναι θέμα προτίμησης. Υπάρχει διαφορά όμως ανάμεσα στην ουσιαστική, "πληροφορημένη" προτίμηση από την προτίμηση του τύπου "διάβασα αυτό κι εκείνο, ergo, είναι έτσι". Υπάρχουν σαφέστατα πολλοί λόγοι να προτιμήσεις active μαγνήτες, κι άλλοι τόσοι να τους απορρίψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου