Προς το περιεχόμενο

Gripmaster: κάνει για αποκατάσταση-ενδυνάμωση μετά από τενοντίτιδα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι κιθαρίστες,

μετά από αρκετή αποχή από την κιθάρα και καμμιά 10αρια φυσιοθεραπείες το πρόβλημα με την τενοντίτιδα στον ωλένιο (πλάγιο τένοντα που επηρεάζει το μικρό δαχτυλάκι) έχει υποχωρήσει και τώρα είμαι στη φάση της ενδυνάμωσης των μυών και τενόντων.

Ο φυσιοθεραπευτής μου 'δωσε ασκήσεις κ.λ.π., αλλά μου είπε να χρησιμοποιήσω κάποιο ποιό ειδικό οργανάκι για κιθαρίστες αν υπάρχει.

Είδα αυτό το gripmaster που φαίνεται να είναι καλό για τέτοια δουλειά.

Επειδή έχει με διάφορες τάσεις, λέω να πάρω το μπλε που το προτείνουν για ενήλικα για αποκατάσταση.

Τί λέτε; Το έχετε δοκιμάσει; Σαν λεφτά δεν είναι κάτι ακριβό (15 ευρώ), ο προβληματισμός μου είναι αν προσφέρει κάτι ή όχι σε μία φάση αποκατάστασης.

Οποιαδήποτε απάντηση-πρόταση είναι καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Σταύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις καλύτερα με τα stress balls που μπορείς να βρεις σχεδόν παντού, και με διάφορες σκληρότητες.

 

Αυτά με τα ελατήρια δεν τα συμπάθησα ποτέ.

 

Υπάρχει επίσης ένα που κυκλοφορούσε πριν από πολλά χρόνια και είχε το σχήμα "χειροβομβίδας", από τυλιγμένο χοντρό σύρμα. Έδινε τα δυνατότητα (που δεν δίνουν τα ελατήρια) να γυμνάσεις με διάφορους βαθμούς ελευθερίας το χέρι και στην ένταση που σε εξυπηρετεί.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου