Προς το περιεχόμενο

HUSH 'n RUSH - ''Anytime,anyplace''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Εγώ πάντως Λάκη μου κουρεύτηκα. Και πολύ μάλιστα. Τα μισά έφυγαν.

Τώρα είναι λίγο κάτω από τον ώμο.

 

 

:P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άλλο ένα φοβερό κομμάτι Σταύρο. Μπράβο!  8)

 

Να σαι καλα και παλι Δημητρη μου!

Στο τελος θ ακουσεις ολο το σιντι απ το γιουτιουμπ και οταν το παραλαβεις θα το βαλεις στο ραφι.. 8)

 

Ενα ειναι σιγουρο..

Υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα του ηχου μεταξυ γιουτιουμπ,128mp3 οπως αυτα που ανεβαζω εδω

και wav..

Αρκετη διαφορα και δεν ειναι ιδεα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα και παλι Δημητρη μου!

Στο τελος θ ακουσεις ολο το σιντι απ το γιουτιουμπ και οταν το παραλαβεις θα το βαλεις στο ραφι.. 8)

 

Ενα ειναι σιγουρο..

Υπαρχει διαφορα στην ποιοτητα του ηχου μεταξυ γιουτιουμπ,128mp3 οπως αυτα που ανεβαζω εδω

και wav..

Αρκετη διαφορα και δεν ειναι ιδεα μου..

Με έχεις βάλει στην πρίζα Σταύρο! Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει στο ράφι ο δίσκος.  8)

 

Και όσον αφορά τη διαφορά στην ποιότητα μεταξύ των διαφορετικών format ήχου, δεν το συζητώ. Υπάρχει όντως μεγάλη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχεις βάλει στην πρίζα Σταύρο!

Eιναι 9 κομματια..εχεις ακουσει τα 4.

 

Δεν ειναι πριζα...9βολτη μπαταρια καταντησε... ;D

 

Απλα..ασχετα με οσους θα προμηθευτουν το cd για ν ακουσουν ηχο της προκοπης,

μη γελιομαστε,η διαφημιση και η γνωστοποιηση ενος γκρουπ,μιας δουλειας,γινεται πλεον μεσω γιουτουμπ.

Εξ ου και τα uploads.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Review TIME!

 

Λοιπόν,

 

Ο Σταύρος ήταν εξαιρετικός στο να μου προμηθεύσει τα κομμάτια για να έχω στις διακοπές μου (που αυτή τη στιγμή έχουν διακοπεί μέχρι να ξαναξεκινήσουν), οπότε άκουσα το CD περί τις 20 φορές (σοβαρά) μέσα στο αμάξι!

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχω τίτλους μπροστά μου, και ούτε το "κομμάτι Νο. 5" θα βοηθήσει, οπότε θα μιλήσω γενικά για τον δίσκο, με συγκρίσεις με το παρελθόν.

 

Καταρχήν πρόκειται για ένα εξαιρετικό δισκάκι, για όσους γουστάρουν αυτόν τον ήχο (southern rock? με ολίγο funk μέσα?)... Έχει εξαιρετικά ψηλό στάνταρτ και επιπλέον όλα τα στοιχεια λάμπουν!

 

Η παραγωγή είναι σπουδαία και λειτουργει, ακριβώς όπως θα έπρεπε να είναι σε τέτοιου είδους μουσική! Τα πάντα είναι μιξαρισμένα στην εντέλεια και ακούγονται ξεκάθαρα

 

Η ύπαρξη επιπλέον μελών στην μπάντα (από το one man band που ήταν ο Σταύρος πιο πριν) έχει άλλάξει τον ήχο σε αρκετά μεγάλο ποσοστό. Η ύπαρξη δύο κιθαριστών (κάνωλ λάθος Σταύρο?) και ενός ανθρώπινου ντράμερ και μπασίστα έχουν δώσει άλλο αέρα στα κομμάτια. Υπάρχει ένας διάλογος, αν καταλαβαίνω καλά, στην δημιουργία των κομματιών, παρά μία εσωτερική αναζήτηση του Σταύρου πλέον. Ακούς την γνώμη του μπασίστα σε πολλά σημεία, και ο δεύτερος κιθαρίστας, φαινεται να γουστάρει και ολίγον funk (με διάφορα πεταλάκια, και πάλι αν καταλαβαίνω καλά), οπότε ο ήχος πάει και έρχετε και σε άλλα τοπία.

 

Ομολογώ ότι μου έλειψε η ύπαρξη ενός πληκτρά, αλλά αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει μέσα στα κομμάτια, απλά δε φάινεται να παίζει σπουδαίο ρόλο. Τι να γίνει, έχουμε αδυναμίες... ;)

 

Τέλος πάντων, δε βάζω βαθμούς και τέτοιες μπούρδες, αλλά συνεχίζω να ακούω το cdάκι και αυτό για μένα λέει κάτι. Επιπλέον θα αγοράσω 2-3 αντίτυπα για να δώσω δώρα, δεξιά και αριστερά, αφού θεωρώ ότι οι άνθρωποι που θα το δώσω θα το καλοδεχτούν!

 

Με γεία σου Σταύρο με τα καλά σου! χαχαχαχα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι διεθνών προδιαγραφών. Έτσι... απλά.

Από στήσιμο, ενορχήστρωση, μελωδία, στυλ, παραγωγή... από όποια πλευρά και να το δει κανείς... για να μην πω και για ΤΗ φωνή!  :-X

Χίλια μπράβο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Argytar να εισαι καλα αδερφε με τιμαει το σχολιο σου! :)

 

@Νικολα σ ευχαριστω απο καρδιας για το review!

Χαιρομαι πολυ που σου αρεσαν τα κομματια!

Ευχομαι καλη επιτυχια σε ο,τι κανεις! :)

 

@TakisMasterKey Να σαι καλα φιλε μου!Χαιρομαι που το βρηκες τοσο καλο απ ολες τις αποψεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στον δρόμο για την δουλειά (15' από το σπίτι) σταμάτησα στο ταχυδρομείο για να παραλάβω το δισκάκι. Αρχίσα να το ακούω στο αμάξι. Α, σας το είπα; Σήμερα άργησα στην δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον δρόμο για την δουλειά (15' από το σπίτι) σταμάτησα στο ταχυδρομείο για να παραλάβω το δισκάκι. Αρχίσα να το ακούω στο αμάξι. Α, σας το είπα; Σήμερα άργησα στην δουλειά...

Ευχαριστουμε πολυ για το σχολιο και την υποστηριξη IntrepidSpaceman!

Xαιρομαι πολυ που σου αρεσε!

Να σαι καλα! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου