Προς το περιεχόμενο

Που μπορώ να επισκευάσω τα monitor μου;


vangelisorfas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τα EVENT ALP 5 όπου στο ένα η μεμβράνη έχει σκιστεί τελείως και στο άλλο είναι έτοιμη να σκιστεί!

 

Τα πήγα στην Audio&Vision όπου είναι και το επίσημο service αλλά μου είπαν ότι δε μπορούν να βρούν ανταλλακτικά γιατί πλέον ο ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ (όπου είχα αγοράσει τα μόνιτορ πριν 3 χρόνια) δεν συνεργάζεται πλέον με την EVENT!

 

Τηλεφώνησα στον ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟ ο οποίος με ενημέρωσε ότι δεν έχει λήξει η συνεργασία του με την EVENT αλλά ΜΑΛΛΟΝ( ???) η EVENT έχει κλείσει γιατί εδώ κι έξι μήνες έχει διακοπεί κάθε επικοινωνία κι έχουν μείνει πίσω παραγγελίες κλπ κλπ κλπ!!

 

Ξέρει κανείς καταρχήν αν έχει κλείσει η EVENT? (Στο site της δείχνει απλά ένα μόνιτορ που γυρίζει!!!)

 

και τελικά:

Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αττική ή κάποιο τεχνικό που θα μπορούσε να μου τα επισκευάσει; Είναι κρίμα να τα πετάξω...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικό δεν ξέρω αλλά βρήκα το κανονικό site της εταιρίας, έχουν κάνει τσουρουκιά με την index page! ;)

 

Contact και support σελίδες. Δε μου φαίνεται για site εταιρίας που έχει κλείσει πάντως.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ένα η μεμβράνη έχει σκιστεί τελείως και στο άλλο είναι έτοιμη να σκιστεί!

συγνώμη που ξεφεύγω, αλλά είμαι περίεργος να μάθω ΠΩΣ έγινε αυτό; υπερβολική ένταση; :-X

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) το κολλάς

2) αλλάζεις μεγάφωνο

 

Να το κολλήσω δε γίνεται! Θα βγάλω φωτογραφίες κάποια στιγμή να σας δείξω...

 

Εάν αλλάξω μεγάφωνο και βάλω κάποιο με ίδιες προδιαγραφές αλλά όχι της μαμάς του, δεν θα έχει το μόνιτορ διαφορετικό ήχο από αυτόν που θα έπρεπε;;

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κολλήσω δε γίνεται! Θα βγάλω φωτογραφίες κάποια στιγμή να σας δείξω...

 

Εάν αλλάξω μεγάφωνο και βάλω κάποιο με ίδιες προδιαγραφές αλλά όχι της μαμάς του, δεν θα έχει το μόνιτορ διαφορετικό ήχο από αυτόν που θα έπρεπε;;

 

Όχι! Δεν είναι από υπερβολική ένταση. Ίσως ποτέ δεν έχω βάλει τα μόνιτορ δυνατά. Πάντα παίζουν σε μία νορμάλ ένταση που ακούς συνήθως μουσική σε ένα δωμάτιο. Εδώ και περίπου ένα χρόνο, άρχισα σιγά σιγά να παρατηρώ ότι το χαρτόνι του ηχείου άρχισε να σχηματίζει κάτι σαν... "κυτταρίτιδα" ( ;D ). Ε το φαινόμενο με τον καιρό άρχισε να γίνεται πιο έντονο, μέχρι που σκίστηκε...

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν αλλάξω μεγάφωνο και βάλω κάποιο με ίδιες προδιαγραφές αλλά όχι της μαμάς του, δεν θα έχει το μόνιτορ διαφορετικό ήχο από αυτόν που θα έπρεπε;;

 

μμμμμάλλον ναι  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο αυτο με την ...κυτταρίτιδα που γράφεις είναι χαρακτηριστικό πολλής υγρασίας στον χώρο...

Ακόμη και αν δεν το καταλαβαίνεις η υγρασία που υπάρχει στον χώρο αποροφάται συνήθως απο χαρτιά και υφάσματα...

Με ένα υγρασιόμετρο θα πρέπει να το παρακολουθήσεις γιατί αν βγώ αληθινός θα έχεις κι άλλα πιο σοβαρά προβλήματα...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω σκεφτεί αυτό με την υγρασία! Όμως ο χώρος είναι ο φυσιολογικός χώρος ενός σπιτιού (Παίζουν ρόλο οι μεγάλες τζαμαρίες;  ) Με τι θα μπορούσα να καλύπτω τα μηχανήματά μου για να τα προστατέψω;;; (Συνήθως βάζω ένα σεντόνι, αλλά αν και τα υφάσματα όπως λες τραβάνε την υγρασία, μάλλον δεν είναι και ο καλύτερος τρόπος....

 

Ιδού και οι φωτογραφίες:

event1.JPG

 

event2.JPG

 

event3.JPG

 

event4.JPG

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου φαινεται για χαρτινο το γουφερ...

μαλλον συνθετικο υλικο ειναι,ειδος πλαστικου?

 

Αυτα ειναι σπασιματα σκληρου υλικου,

αν τα εβλεπε ο κακος ηλιος,ακομα και με το σεντονι η ακτινοβολια επιρρεασε το υλικο

του γουφερ σκληραινοντας το.

 

Αν και τα λαστιχα εδρασης ειναι σκληρα (ενω θα επρεπε να ειναι μαλακα,και δεν αγορασες τα ηχεια απο...βιτρινα)

ηθελες ουτως η αλλως γουφερ...

Ειναι μια παρηγορια κι'αυτο...

:)

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου