Προς το περιεχόμενο

Καλυτερο Service στην Αθηνα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Νοιζαδες! Ολοι εμεις που δεν ξερουμε να κανουμε service μονοι μας στην κιθαρα την παμε σε καποιον μαστορα/ειδικο. Επειδη ηρθε ο καιρος και για την δικια μου κιθαρα (epiphone les paul standard) θελω να μου πειτε καποιον καλο μαστορα/καταστημα που εχετε παει την κιθαρα σας και εκαναν πραγματικα πολυ καλη δουλεια και αν ειναι ευκολο και την τιμη που κοστισε. Ρωταω γιατι εδω που μενω (περαμα) δεν υπαρχει κανενα αξιοπρεπες καταστημα. Ετσι να την παω σε καποια τεσταρισμενα χερια  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανος οικονομακης,ξεχνα ομως την κιθαρα σου για πολυ καιρο...τρελη αναμονη,καταπληκτικη δουλεια !!!

 

http://www.enigmagt.gr/

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί πήρα την κιθάρα μου από το ArtMusic στην ακαδημίας.

Είναι τέλεια setαρισμένη, πραγματικά ξαναερωτεύτηκα την Fender μου!

 

Πλήρωσα 40 Euros σύνολο, αλλά η εργασία εκτώς από τα κλασσικά (Intonation, ρύθμιση ύψους χορδών, καθαρισμό, ρύθμιση βέργας, τρίψιμο τάστων κτλ) περιελάμβανε και κολλήσεις στα ηλεκτρικά (συγκεκριμένα σε μαγνήτη), εργασία για την οποία όλοι οι άλλοι ζήταγαν παραπάνω χρήματα, (με αποκορύφωμα γνωστό μαγαζί του κέντρου που μου ζήταγε +40-50 Euros!!*  :o :o )

 

Προσωπικά θα ξαναπάω εκεί, αφού η όλη τους στάση με άφησε 100% ικανοποιημένο, και ας παίζουν παραπάνω χρήματα σχετικά με άλλους (αν και χωρίς τα ηλεκτρικά δεν γνωρίζω αν η τιμή πέφτει), ενώ το όργανο είναι προσεγμένο και setαρισμένο άψογα!

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί πήρα την κιθάρα μου από το ArtMusic στην ακαδημίας.

Είναι τέλεια setαρισμένη, πραγματικά ξαναερωτεύτηκα την Fender μου!

 

Πλήρωσα 40 Euros σύνολο, αλλά η εργασία εκτώς από τα κλασσικά (Intonation, ρύθμιση ύψους χορδών, καθαρισμό, ρύθμιση βέργας, τρίψιμο τάστων κτλ) περιελάμβανε και κολλήσεις στα ηλεκτρικά (συγκεκριμένα σε μαγνήτη), εργασία για την οποία όλοι οι άλλοι ζήταγαν παραπάνω χρήματα, (με αποκορύφωμα γνωστό μαγαζί του κέντρου που μου ζήταγε +40-50 Euros!!

 

 

 

Κανει ο Κοντοσταυλακης σερβις ?

 

Θες να πεις οτι σου κανε fret job μαζι με ολα τα αλλα με μονο 40 ευρω ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

Φιλε δυο τεινα παιζουν

 

Ή τον εφαγες αμασητο τον δρακο ή το αφεντικο τρελλαθηκε και τα χαριζει τσαμπα !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανος οικονομακης,ξεχνα ομως την κιθαρα σου για πολυ καιρο...τρελη αναμονη,καταπληκτικη δουλεια !!!

 

http://www.enigmagt.gr/

 

 

σορυ για το double post αλλα λες ανακριβειες

 

Ο οικονομακης δεν κραταει κιθαρες στον χωρο του παρα μονο αυτες που ειναι η σειρα τους να κοιταξει αμεσα , δηλαδη μιλαμε οτι εφοσον την παρει στα χερια του το πολυ μια βδομαδα να κρατησει την κιθαρα(παντα μιλαμε για ολα εκτος βαφων και κατασκευης parts)

 

Τωρα οτι εχει αναμονη τεραστια ειναι αλλο καπελο αυτο ( δηλαδη μπορει να τον παρεις τηλεφωνο σημερα και να σου πει να πας να του την αφησεις σε 4 μηνες )

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να πεις οτι σου κανε fret job μαζι με ολα τα αλλα με μονο 40 ευρω

 

Δεν είχε τρελό θέμα η κιθάρα στα τάστα, αφού είναι σχετικά καινούρια. Δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι κάθισε να τρίψει και να υπολογίσει διαστάσεις σε ένα-ένα τάστο, θα μου φαινόταν κι εμένα εξωπραγματικό να μου ζητήσει μόνο 40 Ευρώ σε αυτή την περίπτωση.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου