Προς το περιεχόμενο

Noiz.gr και Πνευματικά Δικαιώματα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο Info -> Αbout Noiz αναφέρονται τα εξής:

 

"Τα πνευματικά δικαιώματα αυτού του site ανήκουν στους ιδιοκτήτες του Noiz.gr και τους συνεργάτες τους.

Απαγορεύεται η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή του περιεχομένου του site με οποιοδήποτε τρόπο ηλεκτρονικό, μηχανικό, ή φωτοτυπικό, χωρίς προηγούμενη έγγραφη άδεια, σύμφωνα με τον Ν.2121/93"

 

Σας ενημερώνω ότι εχω κάνει όλα τα παραπάνω.. έχω κανει copy paste κείμενο του noiz και το έχω αποθηκεύσει στο pc μου, έχω κανει copy paste κείμενο άλλου και το έχω στείλει σε φίλο μου με email (δίνοντας credit φυσικα), έχω μοιραστεί video του youtube που έχει ανέβει στο noiz με άλλους, έχω εκτυπώσει σελίδα του noiz και τέλος έχω κοπιαρει το λογοτυπο του noiz στο σκληρο μου.

 

Σας ζητώ συγνώμη για την ευθύτητά μου αλλά ήθελα ταπεινά να σας ζητήσω να επαναξιολογήσετε το παραπάνω κείμενο...

 

Να σημειώσω ότι βάση του παραπάνω κειμένου, αν ανεβάσω κάποιο τραγούδι ή οτιδήποτε δικό μου στο noiz, τα πνευματικά δικαιώματα ανήκουν πλεον στο noiz και όχι σε μενα.

 

:-\

 

Ελπίζω να μη με μαλώσετε, δεν έχω σκοπό να το παίξω εξυπνάκιας, απλά σημειώνω κάτι που ΙΣΩΣ να μη στεκει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σας ενημερώνω ότι εχω κάνει όλα τα παραπάνω.. έχω κανει copy paste κείμενο του noiz και το έχω αποθηκεύσει στο pc μου, έχω κανει copy paste κείμενο άλλου και το έχω στείλει σε φίλο μου με email (δίνοντας credit φυσικα), έχω μοιραστεί video του youtube που έχει ανέβει στο noiz με άλλους, έχω εκτυπώσει σελίδα του noiz και τέλος έχω κοπιαρει το λογοτυπο του noiz στο σκληρο μου.

 

Έχει ήδη οριστεί δικάσιμος. Θα ειδοποιηθείς από τον παρακάτω κύριο για τα περαιτέρω.

 

likourezos.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Θέμα είναι να μην εμφανιστεί κάποιος και πάρει πχ τα άρθρα του νοιζ και τα πλασάρει αλλού ως δικά του, όπως έγινε στο παρελθόν με πρώην χρήστη. Έτσι διαφυλάσσεται όχι το νοιζ και οι συντελεστές του, αλλά κυρίως οι χρήστες του και τα γραφόμενά τους. Γιαυτό και η ανωτέρα προειδοποίηση. Και εννοείται spewfy ότι όπως τα παρουσιάζεις δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα στις ενέργειές σου. Εξάλλου και το νοιζ θέλει να συμβάλει στην καλύτερη ενημέρωση περί της μουσικής τεχνολογίας την Ελλάδα, οπότε οι πράξεις σου (μιας και το προβάλλουν στην τελική) δεν έχουν κάτι το μεμπτόν.

 

Για περισσότερα όμως ας περιμένουμε και τον καθ' ύλην αρμόδιο yameth να μιλήσει.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Θέμα είναι να μην εμφανιστεί κάποιος και πάρει πχ τα άρθρα του νοιζ και τα πλασάρει αλλού ως δικά του, όπως έγινε στο παρελθόν με πρώην χρήστη.

 

ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ??!?!?!?!?!?!?!? :o :o :o δεν το είχα πάρει είδηση αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ παλιά ένας που έφυγε σήκωσε ολόκληρα άρθρα των sf και dither σε δικό του site και έγινε ψιλοχαμός. Νομίζω στο περί ανέμων και ιδίως στο "περί δημοκρατικών ευαισθησιών" και γενικότερα σε εκείνη την εποχή (είναι και τεράστια πανάθεμά τα), που γινόταν ένας ψιλοπανικός. Ήταν νομίζω από τα πρώτα που είχα διαβάσει και μου είχαν τραγική εντύπωση.

Τες πα αυτά ανήκουν στο παρελθόν, οπότε ας χαθούν στη λήθη..... (ψςςςςςςς τι είπα τώρα)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μη με μαλώσετε, δεν έχω σκοπό να το παίξω εξυπνάκιας, απλά σημειώνω κάτι που ΙΣΩΣ να μη στεκει.

 

Και βέβαια κάνεις τον εξυπνάκια. Είναι πρόδηλο από τη διευκρίνηση που (απρόκλητα) παρέχεις ότι, όταν έστειλες mail, απέδωσες credit. Και ξεχνάς ότι είναι πιο απλό να στείλεις σε κάποιον ένα url, οπότε να πάει μόνος του να δει περί τίνος πρόκειται.

 

Ειλικρινά, μάλλον κάποιοι έχετε πολύ ελεύθερο χρόνο...

 

Προσπαθείς να υποδείξεις ότι η νομική προειδοποίηση δεν έχει αντικείμενο, αλλά παραβλέπεις ότι αυτό θα το αποφασίσει ο θιγόμενος, όχι εσύ. Ο θιγόμενος θα επικληθεί αυτή την προειδοποίηση αν και όταν το κρίνει σκόπιμο. Εσένα σε αφορά μόνο αν παραβιάσεις το πνεύμα της προειδοποίησης.

 

Είναι σαν το "ου φονεύσεις". Θεωρητικά μας αφορά όλους, αλλά πρακτικά αφορά μόνο τους δολοφόνους (και τους δολοφονούμενους).

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οντως οι δολοφονουμενοι θιγονται αμεσα απο το "ου φονευσεις".

 

Οι οποίοι όμως δεν ανήκαν σε κάποια ξεχωριστή κατηγορία ανθρώπων πριν τους συμβεί το μοιραίο οπότε το "ου φονεύσεις" μας αφορά όλους...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

εγω πιστευω πως αφου κατηγοριοποιηθουν σε δολοφονουμενους, φτιαχνουν σωματεια και παλευουν για τα δικαιωματα τους.

 

Πάντως εμένα, το μέτρο του να αφαιρείται το δίπλωμα οδήγησης από τους φονευθέντες με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.

 

 

@spewfy, τι εννοείς?Ότι επειδή πολλοί αντιγράφουν τα DVD, μάλλον είναι περιττό να υπάρχουν αυτά τα 10 sec στην αρχή?

Προσωπικά σκέφτομαι να εισηγηθώ, στο about noiz, να προστεθεί ότι απαγορεύεται η ανάγνωση του noiz από πλατφόρμες άντλησης πετρελαίου. Και το τηλέφωνο του κέντρου δηλητηριάσεων (77 93 777)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου