Προς το περιεχόμενο

Εl. drums ποια?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι drumers σας χαιρετώ. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω e drums και θα ήθελα τη γνώμη σας.Είδα αυτά τα millenium HD-100, 200, 300 κτλ. τι λέτε εσεις? Ευχαριστώ προκαταβολικα για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τα mps-300 με εγκέφαλο alesis dm5. τους έχω βάλει και pearl διχτάκια και είναι μια χαρά. βέβαια τώρα το έχω επεκτείνει το σετ και με άλλα pad και αρκετές πατέντες μπορώ να πω αλλά και πριν μια χαρά παίζανε. απλά μην παρεις εγκέφαλο millenium. προτίμησε καλύτερα κάτι σε alesis dm5 η κανα td-3 η καλύτερα αν εχεις laptop το trigger io. αυτά απο μένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

είμαι νέος στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ καιρό και μπορώ να πώ οτι έχω βρει λύσεις σε αρκετά θέματα μέσα απο τις συζητήσεις σας. Θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει σχετικά με τα e-drums. Aν και έχω ένα ακουστικό σετ, λόγω θορύβου, σκέφτομαι να αγοράσω ένα ηλεκτρονικό  για να παίζω όποτε θέλω χωρίς να σκέφτομαι αν ενοχλώ. Μετά απο σχετική έρευνα έχω βρεί κάποια ενδιαφέροντα σετ. Το πρώτο είναι το MPS-300 με εγκέφαλο YAMAHA DTX IV+Kick Pedal το οποίο το βρήκα στο Τhomann 569 EURO. To άλλο είναι το ALESIS DM5 PRO DRUM KIT με ALESIS DM5 Sound Module+Σκαμπώ+Πετάλι μπότας με 508 EURO σε ιστοσελίδα απο Αγγλία (gear4music.com). Παρακαλώ, όποιος έχει την καλή διάθεση και γνωρίζει ας μου πει τη γνώμη του γι' αυτά ή αν έχει να μου προτείνει κάτι άλλο που θεωρεί πιο αξιόλογο κοντά στα 500 με 600 EURO. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάρα πολλά τόπικς που απαντάμε ακριβώς στην ίδια ερώτηση...Επειδή δεν εχει νόημα να τα αναλύσω από την αρχή, θα σου πω απλά ότι κατά την άποψή μου μέχρι 600 ευρώ (ίσως και κάτι παραπάνω - ανάλογα την κατάσταση και τον πωλητή) αξίζει να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο TD-3 της Roland.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

έχω τα mps-300 με εγκέφαλο alesis dm5. τους έχω βάλει και pearl διχτάκια και είναι μια χαρά. βέβαια τώρα το έχω επεκτείνει το σετ και με άλλα pad και αρκετές πατέντες μπορώ να πω αλλά και πριν μια χαρά παίζανε. απλά μην παρεις εγκέφαλο millenium. προτίμησε καλύτερα κάτι σε alesis dm5 η κανα td-3 η καλύτερα αν εχεις laptop το trigger io. αυτά απο μένα 

Με ποιο τρόπο μπορώ να βάλω παραπάνω όργανα σε εγκέφαλο που είναι full.Πείρα το MPS 300 με το special mesh pad για το snare ,οπότε έχω ένα pad που περισεύει.αλλά ο yamaha dtx Iv δεν έχει άλλες εισόδους.Υπάρχει καμία μόντα να περάσεις 2 όργανα στην ίδια είσοδο με κανένα καλώδιο που έχει 2 θυληκες και μια αρσενική επαφή για αυτού του τύπου τα καλώδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου