Προς το περιεχόμενο

Ποιο απο τα τρια e-drums?


grohl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς να σημειώσω ότι μένω σε πολυκατοικία και έχω ένα σετ drums ακουστικό το οποίο δεν με εξυπηρετεί καθόλου(έχω δοκιμάσει pad set διάφορα).

Καθώς για να παίξω με δέρματα ούτε λόγος ,φυλακή κατευθείαν όπως είναι λογικό λόγου θορύβου καθώς μένω και στο τέταρτο. Αλλά και πάλι με τα pad χάνεται η αίσθηση τελείως και δεν ακούς τίποτα.

Έτσι κατέληξα στην εξής λύση να πουλήσω τα φυσικά τύμπανα και να πάρω ηλεκτρονικά. Όμως είμαι για ένα από τα παρακάτω σετάκια καθώς δε με παίρνει για κάτι άλλο οικονομικά.

Ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το καλύτερο;

 

1.αυτα είναι λαστιχένια;

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-183910.html

 

2.αυτά είναι με διχτάκια ;τα διχτάκια αλλάζουν; μπορώ να βάλω της roland διχτάκια αν χαλάσουν,καθώς millenium δεν ξέρω εαν υπάρχουν ανταλακτικά στην Ελλάδα

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-168857.html

 

3.Αυτά είναι τα ίδια με άλλον εγκέφαλο(alesis). Λέει τίποτα αυτός ή να πάρω τα ίδια pad με εγκέφαλο τον παραπάνω της roland TD-3V Set;

 

http://www.thomann.de/thoiw2_milleniumalesis_mps300dm5_edrumset_prodinfo.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και εγω εχω τις ιδιες αποριες αλλα κανεις δεν βλεπω να απανταει.

Της millenium site στο ιντερνετ δεν βρισκω με τιποτα, τι παιζει ;

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω ειχα ανοιξει ενα θεμα γι αυτα και δεν απαντησε κανεις.

μαλλον ειναι λογικο , αν κανεις ενα search στο Google δεν υπαρχουν αναφορες και reviews για να μαθεις την γνωμη καποιου που την αγορασε.

βρηκα μονο ενα review απο εναν γαλλο και το εβαλα σε ενα μεταφραστηρι αλλα η μεταφραση δεν εγινε πολυ καλη (σχεδον χαλια) , μαλλον μιλουσε πολυ αργκο γιατι συνηθως μεταφραζονται πολυ καλα απο το systran .

 

θα προσπαθησω να το ξαναβρω και να το παραθεσω αν σας ενδιαφερει. παντως μιαζει καλη αγορα για εξασκηση χωρις να ενοχλεις. επαναφορα αραγε εχει σωστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ

WWW.EDRUM.INFO

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΡΑΚΛΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ,

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΩ ΤΟ FRONT PANEL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απανταω σε ολα τα ερωτηματα αν και εχω κανει pm και σε grohl για το θεμα.

η πρωτη ντραμς δεν εχει ακριβως λαστιχενια ειναι ενα ειδος καουτσουκ.

η δευτερη ειναι με διχτακια τα οποια λογικα πρεπει να αλλαζουνε αλλα δεν το ξερω σιγουρα για αυτο το μοντελλο,απλα το υποθετω καθως εχω δοκιμασει το μοντελλο millenium με τα μαυρα διχτακια...βλεπε test/millenium pads review στο m.

το τριτο ειναι με alesis που ειναι πιο φθηνο αλλα περρισοτερες υποδοχες και απο τα τρια(12)οποτε και αργοτερα προσθετεις pads,και εχει και περισσοτερους ηχους.απλα σαν ποιοτητα με roland η δευτερη εχει πιο καλους ηχους στα high-end μοντελλα και των δυο συγκριτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GUS και γω έχω φτιάξει DIY e-drums. Βέβαια εγώ αγόρασα μεταχειρισμένο απο ebay ένα alesis d4 για να τελειώνω. Remo practice kit χρησιμοποίησα, αλλά με την απλή μετατροπή. Τώρα που έδωσες το link λέω να φτιάξω και measheads να βάλω. Ρίξε και καμία φώτο αμα μπορείς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω παιδια αλλα πηρα το ρισκο και παραγγειλα εδω και μια εβδομαδα τη δευτερη επιλογη

 

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-168857.html

 

μολις μου ερθει και τη ψαξω με την e-drums θα σας πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου