Προς το περιεχόμενο

Λολα Γιαννοπουλου & Νικος Σαλτας στο ZOO!!


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα &χρονια πολλα σε ολους.

Την Τριτη 27-12-2016 μετα απο προσκληση του Νικου Σαλτα (πιανιστας /πληκτρας με πολλα χρονια και χιλιομετρα στο καλλιτεχνικο του κοντερ) ανεβηκα στο Χαλανδρι για να απολαυσω το εκπληκτικο διδυμο Λολας - Νικου.Τα παιδια παιζουν με 2 πιανα (ενα κλασσικο με ουρα και ενα Rhodes Mark II stage 73) To αποτελεσμα ειναι μοναδικο !!Παρ'οτι τους ειχα δει για λιγο πριν απο ενα μηνα περιπου Την ΤΡΙΤΗ 27 ηταν το κατι αλλο.Δυο υπεροχοι πιανιστες με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ φωνες με μπολικο ταλεντο στο πειραγμα των τραγουδιων ξεσηκωναν σε καθε φιναλε το γεματο !!!!!!!!!!ΖΟΟ!!

Ειχα παρει και τα 2 παιδια μου μαζι γιατι ΕΠΡΕΠΕ να ακουσουν/δουν αυτο το show.

To JAM που προεκυψε ηταν κατα τα λεγομενα των συντελεστων και θαμωνων απο τα καλυτερα .Ανεβηκα μαζι με τον Λευτερη Ιωαννου κιθαρα (παλιο συνεργατη του Νικου) και παιξαμε 7-8 κομματια ολοι μαζι οπου φυσικα επαιξα ντραμς με πολυ κεφι και απ'οτι φαινεται(σε βιντεο ) ηταν πολυ καλο παιξιμο !!Ως γνωστον στους κυκλους των μουσικων της γενιας μου επικρατει το: ''παιζω καλυτερα οταν παιζω με καλυτερους και χωρις προβα ''Αυτο το εχουμε πολλοι απο τους παλιους επαγγελματιες λογω....εμπειριας ,γουστου και  γενικα αλλων πρωτοκολλων στα παιξιματα μας.Αμεσως μετα ανεβηκαν και οι Τζονυ Βαβουρας &Τασος Σκουρας και το κοινο εισεπραξε αλλα ακουσματα.

Πισω στα παιδια Λολα και Νικο !!Αυτο το προγραμμα το ξεκινησαν απο την περσυνη σαιζον και το συνεχισαν φετος με ενα διαλλειμα ενος περιπου μηνος τελος Γεναρη 2017 θα συνεχισουν παλι στον ιδιο χωρο.Αξιζει να τους δειτε .Ενα προγραμμα που περιλαμβανει απο Χατζηδακη,Blues ,Rock,pop και παραδοσιακα Ελληνικα .Στο φιναλε η Λολα τραγουδισε το Σμυρνεικο ''τριανταφυλια μου'' και το τι εγινε δεν περιγραφεται.Φωναρα χωρις ''τις υπερβολες '' που πιανω στις καινουργιες που το παιζουν Soul,Jazz, ( Eιδικα αυτες 2 δυο κατηγοριες ειναι το νεο ''φρουτο '' στον χωρο της ας πουμε νυκτας;;;;;) ???Καθαρη κελαριστη φωνη .απο επαγγελματια μουσικο και τραγουδιστρια με σπουδες.Ο Νικος ειναι η ψυχη του ντουετου με πραγματικα βαθια γνωση του οργανου και εξαιρετικες φωνητικες δυνατοτητες.Αυτα τα ολιγα !!Καλη Χρονια σε ολους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδη το βιντεο που εχω στα χερια μου απο το jam στο Ζοο με την Λολα και τον Νικο ειναι ενα τεραστιο αρχειο 1,6 giga ??? δεν ανεβαινει με τιποτα ουτε συμπιεζεται .Βρηκα λοιπον ενα βιντεο στο tube της Λολας ( 2015 ) στο Σταυρο Του Νοτου οπου ερμηνευει εξισου καταπληκτικα το κομματι : ''της τριανταφυλιας τα φυλλα ''.Απολαυστε την. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου