Προς το περιεχόμενο

Αγαπημένοι ιντερνετικοί reviewers?


otto##

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρακολουθώ ευχάριστα τους Rob & captain ...

μη με ρωτάτε γιατί....

 

επίσης και τον γερμαναρά hp... αυτό αν είναι μαζοχισμος....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν οι εξής:

 

 

 

Με τον Andie νιώθω ανατριχίλα όποτε παίζει...με τα τρελόπαιδια....παίρνω μια ιδέα και γελάω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολλες φορες χαζευω αυτους τους τυπους με τις ωρες, σπανια προσεχω τι λενε ειναι η αληθεια - αν και συχνα πυκνα ειναι ακρως διασκεδαστικοι, οχι μονο για τις πληροφοριες που παρεχουν, αλλα κυριως γιατι οταν ο Doug Fraser αρχιζει να παιζει, ειναι τοσο καλογουστος (για μενα) στη φρασεολογια του αλλα και ο παραγομενος ηχος απο τους διαφορους (ακριβους...) PAF που δοκιμαζει συνηθως ειναι κατι σαν "πλυση αυτιων"... ;D

Αισθανομαι πως ακουω καλη μουσικη... ;)

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρακολουθώ ευχάριστα τους Rob & captain ...

Σχωράτε με αλλά δεν τους αντέχω με τίποτα.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Gregory Kochery μια κατηγορία μόνος του... Το να έχεις έναν από τους μεγαλύτερους παιχταράδες του πλανήτη να παίζει μερικά από τα ωραιότερα όργανα του πλανήτη, κάνοντας χαβαλέ επίσης διαπλανητικού επιπέδου, είναι απλά ηδονή.

 

Από γνωστούς με άπειρα gear reviews:

- Andy από ProGuitarShop (ειδικά των τελευταίων ετών που τον βλέπουμε φάτσα και όχι μόνο το πετάλι όπως παλιά)... τρομερός στο να προσθέτει περιεχόμενο σε κάθε βίντεο πεταλιού

- Lee από Dawsons Music, ολοκληρωμένος παίχτης και to the point

- MusicStoreLive.com, Jet City Music επίσης υψηλού επιπέδου

- Dan & Mick από That Pedal Show, το πιο διασκεδαστικό και χρήσιμο gear show

- RACKDOCTOR = LA Sound Design για μπανιστήρι επαγγελματικών rigs

 

- Από γνωστούς με όχι άπειρα gear reviews, ξεχωρίζω τον παιχταρά James Santiago από τη Voodoo Lab, που συνεργάζεται επίσης με τον Tripps από την Dunlop.

 

 

Από κει και πέρα...

- Οι περισσότερες εταιρίες πλέον στα κανάλια τους έχουν εξαιρετικά reviews των προϊόντων τους, αρκετές φορές και με γνωστούς επαγγελματίες και παιχταράδες. Από τις πιο mainstream...

 

Μέχρι τις boutique...

- Επίσης υπάρχει το Rig Rundown κομμάτι του Premier Guitar, που είναι απόλαυση πολλές φορές... Πρόσφατα βγήκε του Doyle Bramhall II και νομίζω τερματίστηκε η φάση:

 

- Και τέλος υπάρχουν συγκεκριμένοι μόρτηδες που το κάνουν για τον εξοπλισμό της επιλογής τους μια στις τόσες, και κλέβουν την παράσταση... ορίστε μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Gregory Kochery μια κατηγορία μόνος του...

 

+

 

Δυστυχώς όμως, εκεί στο wildwood guitars, δεν έχουν καταφέρει να βρουν έναν τρόπο ηχογράφησης που να αναδεικνύει τον ήχο των οργάνων που παρουσιάζουν, παρόλο που τα δάκτυλα του Greg είναι μοναδικά. Γενικά από αυτό πάσχει η πλειοψηφία των review καναλιών κατά τη γνώμη μου. Μπορεί να έχουν φοβερούς παίχτες, ενδελεχή παρουσίαση των οργάνων, πληροφορίες, πλάνα, ενισχυτές κλπ. αλλά το 99% δεν ξέρουν/μπορούν/ασχολούνται να βγάλουν καλό ήχο στο τελικό αποτέλεσμα.

 

Είναι μεγάλη απογοήτευση να βλέπεις εξαιρετικά όργανα κουμπωμένα σε σούπερ ενισχυτές και μόλις αρχίσει το παίξιμο, να βγαίνει το ίδιο γκλινγκ γκλινγκ από όλα.

 

Στον αντίποδα, έχω πέσει πάνω σε reviewers που προφανώς έχουν ασχοληθεί με το θέμα και ενώ μπορεί να παρουσιάζουν κιθάρα των 150 ευρώ, βγάζουν καταπληκτικό ήχο. Ένα παράδειγμα είναι ο παρακάτω τύπος που περισσότερο παραδίδει μαθήματα παρά κάνει reviews αλλά ο ήχος που βγάζει από τη squire είναι πολύ καλός.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχωράτε με αλλά δεν τους αντέχω με τίποτα.

 

δεν παρεξηγούμε κανέναν  :)

είπα τους βλέπω ευχάριστα.

 

να προσθέσω τον βασικό του rig rundown που τον ξέχασα...(μόνο όλη την ώρα λέει wow.... και είναι κάπως ... :P)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Να και μερικοί από μένα δεν θα έλεγα ότι είναι αγαπημένοι μου, αλλά τους θεωρώ αξιόλογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου