Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με upload συνημμένων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθούσα καμιά ώρα να ανεβάσω ένα αρχείο από ένα κομμάτι μου, στο thread με την ηλεκτρονική μουσική, και μου έβγαλε το λάδι.. Θα προσπεράσω το ανούσιο όριο των 6500kb ανά αρχείο (αφού υποτίθεται ότι επιτρέπονται μέχρι ΔΕΚΑ στο ίδιο μήνυμα), που με ανάγκασε να το σπάσω σε 2 αρχεία, τα προβλήματα ήταν τα εξής:

 

1) Αρχεία που ήταν -κατά πολύ- κάτω από 6500kb (μια φορά κάπου 5800 και μετά περίπου 4800) μου τα έβγαζε διαρκώς ότι ξεπερνούσαν το όριο! (έκανα διαρκώς conversion σε χαμηλότερο bitrate)

 

2) μου έλεγε στο τέλος, ότι υπάρχει αρχείο με το ίδιο όνομα, (πού, ο θεός και η ψυχή του) ενώ δεν είχε δημοσιευτεί καν το μήνυμα έστω και χωρίς τα αρχεία. ΑΝαγκάστικα να μετονομάσω αρκετές φορές τα αρχεία, για να ανέβουν

 

3) δεν μπορούσα να προσθέσω με edit το 2ο αρχείο στο ίδιο μήνυμα, έλεγε ότι το αρχείο ξεπερνά το επιτρεπτό μέγεθος, και πάλι απ'την αρχή.

 

Δεν ξέρω αν έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα, πάντως έχασα πάνω από μια ώρα και αρκετά κιλά υπομονή, για κάτι που θα μπορούσε να είχε αποφευχθεί, αν δεν υπήρχε το όριο των 6,5ΜΒ. Μουσική υποτίθεται ότι ανεβάζουμε, όχι jingles... για 8 λεπτά σε MP3 320Kbps CBR, θέλεις πάνω από 15ΜΒ!

 

For the record, χρησιμοποιώ firefox (v44.0.2) σε XP SP3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου