Προς το περιεχόμενο

Επικίνδυνα email απο Νιγηρια στις αγγελιες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καντε λιγο κατι με την ασφαλεια του site καθως εχω παρει 3 email απο Νιγηρια για αγορα εξοπλισμου που πουλαω που ειναι κατευθηνομενα για απατη

www.orestisguitar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι πρεπει να κανει γιατι προφανως δεν παιρνω μονο εγω τετοια email και σιγουρα καποιος θα την πατησει οπως την πατησε και ενας φιλος πριν καιρο. Δεν πιστευω να ειναι δυσκολο...

www.orestisguitar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν μπορει να κανει. Και δεν ειναι η δουλεια του αυτη. Οποιοσδηποτε μπορει να φτιαξει ενα λογαριασμο και να στειλει email στον οποιοδηποτε

εχει ανεβασει μια αγγελια. Αυτο δεν μπορει να το αποτρεψει κανενα site. Απλα μην απαντας σε παρομοια emails, γενικα μην απαντας ποτε σε emails που δεν ειναι απο Ελλαδα και εχουν τυποποιημενο μηνυμα για το "item" που πουλας και αν το πουλας ακομα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καντε λιγο κατι με την ασφαλεια του site καθως εχω παρει 3 email απο Νιγηρια

 

katse na paro ton KAMENOS filws na stili kana FANTOM.

 

arketa tous anextikame tous alites.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διεύθυνση δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα. Άπαξ και έχεις το e-mail σου στην αγγελία ο οποιοσδήποτε μπορεί να το χρησιμοποιήσει και να σου στείλει το οτιδήποτε. Σε δημόσια θέα είναι, το γνωρίζεις και αρα αναλαμβάνεις το ρίσκο. Αν δεν το βάζεις στην αγγελία τότε δεν το βλέπει κανένας και μπορεί να σου στείλει μήνυμα μόνο αν έχει λογαριασμό στο smart.noiz.gr.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Η διεύθυνση δεν μπορεί να κάνει απολύτως τίποτα. Άπαξ και έχεις το e-mail σου στην αγγελία ο οποιοσδήποτε μπορεί να το χρησιμοποιήσει και να σου στείλει το οτιδήποτε. Σε δημόσια θέα είναι, το γνωρίζεις και αρα αναλαμβάνεις το ρίσκο. Αν δεν το βάζεις στην αγγελία τότε δεν το βλέπει κανένας και μπορεί να σου στείλει μήνυμα μόνο αν έχει λογαριασμό στο smart.noiz.gr.

Δυστυχώς δεν το λαμβάνουν οι περισσότεροι υπ΄όψη.

 

Πάντως όπως έχουμε πει εκατοντάδες φορές, ακολουθείτε τις οδηγίες που αναφέρουν τι να προσέχετε για να μην την πατήσετε. Το φόρουμ απο την άλλη είναι γεμάτο τέτοιες αναφορές και είναι σαν να μην... συνέβει.

 

Οταν βρίσκουμε μέλος με Νιγηριανή IP διαγράφεται το συντομότερο. Μέσα στην ίδια μέρα.

Τώρα αυτός μπορεί να στείλει καμμια εκατοστή μηνύματα (τα οποία διαγράφουμε) εν τω μεταξύ.

Αν ο κόσμος δεν ενημερώνεται ή προσπαθεί να ρίξει κανα "θύμα" ή απλά δεν λειτουργεί σαν ενήλικας, λίγα μπορεί να κάνει η σελίδα για να τον προστατέψει. Εξ άλλου είναι τόσο γνωστό και προφανές το κόλπο σε όλο το ίντερνετ, που πλέον μόνο όποιος πάει γυρεύοντας την πατάει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βρίσκουμε μέλος με Νιγηριανή, διαγράφεται το συντομότερο. Μέσα στην ίδια μέρα.

Άστα αυτά κύριε διαχειριστά.

Εγώ ξέρω τουλάχιστον ένα μέλος με Νιγηριανή, και άλλο ένα με Νιγηριανό. ;D

Γούστα είναι αυτά.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βρίσκουμε μέλος με Νιγηριανή IP διαγράφεται το συντομότερο. Μέσα στην ίδια μέρα.

Τον Τρόλλευ τον αφήνεις όμως φίλος.... O0

 

ΥΓ. Φτιάξε μου το ΙPad....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου