Προς το περιεχόμενο

Πως αναγνωρίζεις ενα αυθεντικό floyd rose?


daeore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Πως αναγνωρίζεις ένα αυθεντικό floyd rose? στην κιθάρα μου το floyd γράφει licensed under floyd rose patents. τι σημαίνει αυτό? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Πως αναγνωρίζεις ένα αυθεντικό floyd rose? στην κιθάρα μου το floyd γράφει licensed under floyd rose patents. τι σημαίνει αυτό? ???

 

Σημαίνει πως μοιάζει με το γνήσιο αλλά δεν είναι.

Το αυθεντικό το αναγνωρίζουμε απο την εμφάνιση του.

 

Ορίστε το επίσημο site: http://www.floydrose.com/catalog/tremolos/6:original-series/original

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει ότι είναι νόμιμα κατασκευασμένο σύμφωνα με το πατενταρισμένο σχέδιο της Floyd Rose, αλλά από ΑΛΛΗ εταιρεία. Αυτό από μόνο του δεν λέει απαραίτητα κάτι για την ποιότητα κατασκευής και υλικών, θεωρητικά θα μπορούσε να είναι και καλύτερο. Θεωρητικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστώ για την απαντήσεις  σας !. πρόσφατα  αγόρασα μια μεταχειρισμενα    schecter omen fr extreme diamon series  που  και καλά είχε αυθεντικό floyd rose. όχι ότι αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα με το floyd rose,(προς το παρόν)  άλλα θα  θελα να μου λένε την αλήθεια στην τελική.θα ήθελα να μάθω χωρά κατασκευής της κιθάρας. τα νούμερα είναι 0627189. ξέρετε πως μπορώ να το μάθω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου

 

Έχω 2 schecter ( 1 hellraiser & 1 blackjack )

 

Και οι δύο αναφέρουν πίσω στο headstock "made in korea" και κάτω τον σειριακό αριθμό

 

Τα 2 πρώτα είναι η χρονολογία. Λογικά το 2006 μόνο στο Κορεάτικο εργοστάσιο φτιάχνονταν. Με επιφύλαξη ε;

 

Για το floyd rose είμαι πάντα μπερδεμένος . Στη δική μου γράφει floyd rose χαραγμένο όπως στο λινκ, αλλά είμαι ΣΧΕΔΌΝ σίγουρος ότι η στάνταρ κορεατική παραγωγή έχει τα " 1000 "

 

Τώρα το ερώτημα είναι αν τα "χιλιαρια" είναι original ή licenced

 

Edit: Ήταν πιο εύκολο απ όσο το έκανα να φαίνεται. Στο site της floyd rose αναφέρει ότι η διαφορά της 1000 series με το original είναι η χώρα κατασκευής.

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει ότι είναι νόμιμα κατασκευασμένο σύμφωνα με το πατενταρισμένο σχέδιο της Floyd Rose, αλλά από ΑΛΛΗ εταιρεία. Αυτό από μόνο του δεν λέει απαραίτητα κάτι για την ποιότητα κατασκευής και υλικών, θεωρητικά θα μπορούσε να είναι και καλύτερο. Θεωρητικά...

 

Ακριβώς αυτό.

Πχ και η Schaller licebced φτιάχνει και είναι μια χαρά. Αν δεν σου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα, μην σε απασχολεί.

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

θα ήθελα στα σίγουρα να ξέρω χωρά κατασκευής. αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με βάσει  τα νούμερα που έδωσα ποιο πάνω,  θα του ήμουνα υπόχρεος .  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γράφει πίσω στο headstock " Made  In South  Korea " , τότε είναι ή Κίνα ή Ινδονησία

 

Προσωπικά, δεν βρήκα άλλη πληροφορία να σου απαντήσω 100%

 

στείλε email στην ίδια την schecter

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γράφει πίσω στο headstock " Made  In South  Korea " , τότε είναι ή Κίνα ή Ινδονησία

 

Προσωπικά, δεν βρήκα άλλη πληροφορία να σου απαντήσω 100%

 

στείλε email στην ίδια την schecter

 

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου