Προς το περιεχόμενο

Μια "θεσμική" τοποθέτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Είναι η πρώτη φορά που γράφω «θεσμικά» (ως mod), ίσως και η τελευταία.

 

Δεν μου είναι αρκετές οι «δικαιολογίες» ποιός το άρχισε ή ποιος το συνέχισε.

 

Ξέρω τα εξής με σιγουριά όμως:

Κανένας από αυτούς που το άρχισε και κανένας από αυτούς που το συνέχισε ΔΕΝ είναι χαζός,

 

Αντιθέτως , είναι ΟΛΟΙ ΠΟΛΥ οξυδερκείς άνθρωποι, που ξέρουν από που να πιαστούν πολύ εύκολα και να γυρίσουν μια συζήτηση (γι΄αυτό τα γραφω αυτα, ΑΝ απευθυνόμουν σε χαζούς, δεν θα είχε νόημα)

 

Σας ρωτάω , ΑΝ πηγαίνατε στην κηδεία του, θα καταφέρνατε να "μαλώσετε" και εκεί; (ρητορικό το ερώτημα).

 

Είμαι κατά των μνημοσύνων στο διαδίκτυο, αλλά σέβομαι απόλυτα την ανάγκη όσων θέλουν να το κάνουν.

 

Προσωπικά θα σεβόμουν τον Μακαρίτη , τον OP και τα μέλη που ήθελαν να συμμετάσχουν.

 

Θεωρώ αναμφίβολα  ότι  ΔΕΝ σέβεστε ούτε εμένα, ούτε τον Νικόλα (σαν mods της συγκεκριμένης κατηγορίας)....μικρό το κακό (για εμένα μιλάω).

 

Αυτά και με τη σαφή δήλωση ότι ΔΕΝ κλείδωσα εγώ το θέμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Χθες πάντως (ναι, ανήμερα), τσακώθηκα μέσα στο ίδιο μου το σπίτι, με συγγενικό πρόσωπο δευτέρου βαθμού, επειδή ανέφερε σαν πιθανή λύση για τα προβλήματά του τον ερχομό κάποιου "σαν τον Γεώργιο Παπαδόπουλο".

 

Λίγο νωρίτερα, είχε πει επίσης τον απερχόμενο πρόεδρο των Η.Π.Α. "Ομπάμια".

 

Κακώς φίλτατε, δεν λαμβάνεις υπ' όψιν σου "ποιος το άρχισε" και κακώς έχεις απορίες για το τι θα γινόταν αν κάποιος ανέφερε στον επικήδειο του τιμώμενου το όνομα του Κάστρο (της πουτάνας θα γινότανε).

 

Δικαίωμά σου βέβαια, αλλά επειδή πολύ μομφή έχει πέσει, ουδείς εμποδίστηκε από το να συμμετέχει. Οι απόψεις περι καθωσπρεπισμού που οδηγούν στο κλείδωμα νημάτων (στα 97% των οποίων δεν συμμετέχω, οπότε σκασίλα μου), θα πρέπει να απασχολούν όποιον τις κομίζει, δεν είναι δικό μου πρόβλημα.

 

Ούτως ή άλλως, για να τα λέμε όπως είναι, ελάχιστοι πλέον από εκείνους που έκτισαν το φόρουμ ασχολούνται. Μπορεί να θέλετε να μη μείνει κανείς, δεν υπάρχει πρόβλημα. (Αυτό το τελευταίο ως απάντηση στο ότι δεν σου αρκούν οι δικαιολογίες, οπότε ίσως έχουμε προγκρόμ).

 

:)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κάποιος ανέφερε στον επικήδειο του τιμώμενου το όνομα του Κάστρο (της πουτάνας θα γινότανε).

 

ακριβως,βεβαια αυτο θα γινοτανε στον ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ κοσμο.... στον τριτο κοσμο που προφανως ανηκουμε το να μας ενοχλει το γεγονος οτι καποιος συγκρινει  την ημερα του θανατου του  εναν σπουδαιο καλλιτεχνη με εναν παρανοϊκο δικτατορα και χασαπη  ειναι......λαθος......

 

πραγματικα δεν ξερω τι να πω πλεον......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μου αρκούν οι δικαιολογίες , γιατί ακόμα αν κάποιος δεν το άρχισε , αλλά το συνέχισε και ο δεύτερος σφάλει το ίδιο (ακόμα και αν είχε την αίσθηση ή και την πεποίθηση ότι έχει δίκιο).

 

Γιατί μιλάμε για...........οιονεί αυτοδικία.

 

Αν όποιος το συνέχισε ήθελε να «κινηθεί θεσμικά», ήξερε τι να κάνει...report λέγεται.

 

Συνεπώς , δικαίως ή αδίκως, αμφισβητεί τον θεσμικό ρόλο των mods και του admin,  παίρνει την κατάσταση στα χέρια του (μπορεί να θεωρεί, δικαιως ή αδίκως,  τους Mods ηλίθιους, ανεπαρκείς και ανόητους-διαζευκτικά ή σωρευτικά)....αλλά ναι , κινείται εξωθεσμικά.

 

Φυσικά μπορεί κάποιος να γελάσει με αυτά που γράφω, σίγα ρε για το Noiz μιλάμε, αλλά τί να κάνουμε και το Noiz, μια «κοινωνία» είναι, που θεωρητικά μας προτρέπει να συμμορφωθούμε σε κάποιος κανόνες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγε μου επειδη ημουν mod στο forum....πριν γεννηθεις εσυ  ;D ... εγω απλα θα καθαριζα τη φαση διαγραφοντας τον ονομα του καθαρματος απο τη λιστα των "μεγαλων απωλειων για την ανθρωποτητα"  στο συγκεκριμενο post ... μια και προκλητικη και χυδαια ειναι.

 

Θα μου πεις μπορει και να σου/σας ξεφυγε και θα επρεπε να κανω report τη χυδαια αυτη συγκριση ωστε να την σβησετε αμεσα ,εδω εχεις δικιο....και ζητω συγγνωμη που δεν το εκανα....(φανταζομαι κανεις απο τους 2 σας δεν θα αφηνε το ονομα του βρωμιαρη στην ιδια προταση με αυτη του George Michael)

 

αν ομως το ΕΙΧΑΤΕ ΟΝΤΩΣ ΔΕΙ το ατοπημα αυτο και τα αφησατε να περασει στο ντουκου τοτε ειστε φαουλ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όποιος το συνέχισε ήθελε να «κινηθεί θεσμικά», ήξερε τι να κάνει...report λέγεται.

 

Ώπα, αυτό χρήζει απαντήσεως : σε ενημερώνω ότι τα ρηπορτ αγνοούνται από τη διαχείριση, τουλάχιστον τα δικά μου (αλλά αν κρίνω από τη ροή των συζητήσεων, ίσως και άλλων).

 

Οι λόγοι είναι πολλοί, ξέρω π.χ. ότι συχνά δεν υπάρχει χρόνος, άλλοτε υπάρχει σύμπνοια με τον... καταγγελόμενο (και όχι με εκείνον που κάνει το ρηπορτ), άλλοτε απλώς έχει σηκώσει ο μοντ τα χέρια ψηλά μπροστά στα φερσίματά μας κλπ.

 

Έχω άποψη για το τι θα έπρεπε να έχει γίνει, εδώ και χρόνια. Την είχα καταθέσει, αγνοήθηκε.

 

Τώρα, δεν με ενδιαφέρει πλέον το θέμα.

 

Αλλά, όπου και να βλέπω μαλακίες για τον Κάστρο (ή τον Παπαδόπουλο, ή οποιονδήποτε παρόμοιο) αν έχω χρόνο, θα τσακώνομαι. Οπότε, παρακαλούμε για τις ενέργειές σας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Νομίζω Νίκο ότι το είπα ήδη,

Το θέμα το είδα , αφού κλειδώθηκε,

Αν υπήρχε report πιο γρήγορα, από όποιον και για ό,τι......, φυσικά θα το μαθαίναμε, ή εγώ ή ο Νικόλας ή ο Yameth πιο γρήγορα.

 

@trolley,

Εμένα με ενδιαφέρει ΑΝ έκανες κάποιο report σε εμένα και το αγνόησα.

Αν ΝΑΙ, έχεις κάθε δικιο να μην μου ξανακάνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά, όπου και να βλέπω μαλακίες για τον Κάστρο (ή τον Παπαδόπουλο, ή οποιονδήποτε παρόμοιο) αν έχω χρόνο, θα τσακώνομαι. Οπότε, παρακαλούμε για τις ενέργειές σας.

 

+1000

 

Νομίζω Νίκο ότι το είπα ήδη,

Το θέμα το είδα , αφού κλειδώθηκε,

 

τοτε ειμαι λαθος εγω.

 

βεβαια το γεγονος οτι ΓΙΑ ΕΞΙ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ,η χυδαιοτητα γραφτηκε απο τον ταμταμ 6 ωρες πριν απαντησω εγω, δεν αντεδρασε ΕΝΑΣ ανθρωπος σε αυτη την υβρη με κανει να αντιλαμβανομαι ποσο πολυ εχουμε ξεφυγει σε αυτη τη χωρα και τι ΑΠΙΘΑΝΑ πραγματα θεωρουμε φυσιολογικα...... ::)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπουδαιο καλλιτεχνη

παρανοϊκο δικτατορα και χασαπη

Νίκο μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Ούτε το πρώτο ισχύει για όλους, ούτε το δεύτερο.

Γιατί να χρειάζεται να χρησιμοποιούμε τέτοιους χαρακτηρισμούς χωρίς να αναφέρουμε τουλάχιστον που τους στηρίζουμε (για σένα μπορεί να είναι αυτονόητοι αλλά ξέρεις ότι υπάρχουν πολλοί με την αντίθετη άποψη, γιατί να πρέπει να υπάρξει διχόνοια επί ενός άσχετου με το noiz και off topic ζητήματος?) επίσης δεν το κατάλαβα, και κατά την γνώμη μου είναι λάθος.                                               

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το πρώτο ισχύει για όλους, ούτε το δεύτερο.

 

το πρωτο σιγουρα δεν ισχυει για ολους  το δευτερο ισχυει θες δεν θες (μια και μιλαμε για χιλιαδες φυλακισμενους,εξοριστους,νεκρους και δολοφονημενους απο εναν ΔΙ-ΚΤΑ-ΤΟ-ΡΑ και μια χωρα βυθισμενη στη φτωχεια,την εξαθλιωση και την πορνεια εξαιτιας του)

 

Το οτι  εχουμε παθει αριστερη λοβοτομη σε αυτη τη χωρα και θεωρουμε τους κομμουνιστες δικτατορες καλυτερους απο τους δεξιους δικτατορες δεν σημαινει τιποτα μια και το μονο που κερδιζουμε ειναι να ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.....

 

Ο δικτατορας και ο σφαγεας ειναι παρανοϊκα  σκουπιδια τα οποια μολις ψοφησουν απλα τα πεταμε στον καλαθο των αχρηστων,ειτε προερχονται εκ δεξιων είτε εξ αριστερων ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου