Προς το περιεχόμενο

Το rock - metal και τα μακρια μαλια


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως εμενα θα με αρεσε να ημουν σαν τον zakk wylde

ειμαι και στα χρωματα του...

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν και μου αρέσει πολύ το μακρύ μαλλί (απωθημένο επειδή ποτέ δεν είχα), δυστυχώς το κεφάλι μου θα καταλήξει σαν του Joe στο avatar μου.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως ακομα και τοτε που ειχα πολλα μαλλια σε...πυκνοτητα λογω του οτι ημουν...ΠΑΝΚ και δεν περασα ποτε απο παλαιοροκαδικη φαση εφαρμοζα buzz cut & κοντρα ξουρα.... ;D

Ειλικρινά θα ήθελα να μου εξηγήσεις ,πως κάποιος ΠΑΝΚ-τότε-και ακόμη και σήμερα λάτρης των Clash,βγάζει τέτοιο λόγο σήμερα .

Το σχόλιό μου δεν εμπεριέχει καμιά ειρωνία προς το πρόσωπό σου,που παρά τις πολιτικές μας διαφορές -καθόσον εγώ βορειοκορεάτης κομμουνιστής  ;D-νομίζω έχω καταστήσει σαφές πως εκτιμώ και γι αυτό εξακολουθώ να συζητώ μαζί σου.

Προσωπικά και επειδή ανταλλάσουμε κουβέντες-εδώ μπαίνει και ο Τρόλει-δεν θεωρώ την απορία μου πολιτικής φύσεως ,αλλά κοινωνική,στη βάση του ότι συνομιλώ με κάποιον ενήλικα ,έστω και αν βρίσκομαι σε ένα φόρουμ ,που απαγορεύει τις πολιτικές συζητήσεις .

Αν η διεύθυνση κρίνει πως παραβαίνω το κανονισμό ,συμφωνώ απόλυτα στο να διαγραφεί η απάντησή μου  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μαλλιά πολλά, τα άφησα μετά το φανταρικό μου γιά να κάνω κέφι και όχι επειδή ήμουν στην νεολαία ΞΥΡΙΖΑ.

Τα μαλλιά μου πλέον έχουν φτάσει σε άλλο επίπεδο.

Είναι αδιάβροχα.

Ελκύουν όλα τα φύλα και όλους τους τύπους φυτών και ζώων κατα βούληση.

Αλλάζουν χρώμα ανάλογα με την διάθεση και το μαγνητικό πεδίο της γης.

Είναι αυτόνομα, ζουν και χωρίς εμένα, έχουν τις δικές τους απαιτήσεις, τις δικές τους προτιμήσεις, τα δικά τους μουσικά γούστα.

Με λίγα λόγια, ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΜΑΛΛΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

ΡΙΓΚΑΡΝΤC ΛΑΚΗΔΕC

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν πρόκειται να τα κόψω παρα  μόνο για να δυναμώσουν και να τα ξανά μεγαλώσω

 

 

Βλέπω τη σακουλεύεσαι τη δουλειά οτι πας για καραφλα αεροδρομιο.

 

Τράβα τουλάχιστον φώτοζ να χεις

 

Κουράγιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά θα ήθελα να μου εξηγήσεις ,πως κάποιος ΠΑΝΚ-τότε-και ακόμη και σήμερα λάτρης των Clash,βγάζει τέτοιο λόγο σήμερα .

 

Μα ακριβως επειδη ημουν φαν τον Clash βγαζω τετοιο λογο σημερα,τον βορειοκορεατικο κομμουνιστικο λογο τον βγαζουν αυτοι που τοτενες ακουγανε Γκουφη,Φαραντουρη και ψευτορεμπετικα (& ειχαν ηδη προσληφθει μεσω της κλαδικης του μπαμπα τους στο δημοσιο) ... ;D

 

Πανκ παντως με τη ..στενη εννοια του ορου δεν ημουνα,απλα μου αρεσε η "φρεσκια" μουσικη που ερχοταν τοτε απο την Αγγλια & τις ΗΠΑ και οχι οι ,ηδη 45ρηδες, μακρυμαλλιδες ροκοδεινοσαυροι που αρεσαν ακομα και τοτε στους περισσοτερους "ροκαδες"... ;D (βεβαια ακομα και τοτε,οπως και σημερα,οταν ακουγα μουσικη ηταν συνηθως soul/funk του 60 & του 70 & λιγοτερο "πανκ")  

 

Εξω απο την πλακα το να σου αρεσει ενα γκρουπ μουσικα δεν παει να πει οτι ενστερνιζεσαι και τις πολιτικες του αποψεις...  ;),αν το παμε ετσι θα επρεπε να ημουν φανατικος ρεπουμπλικανος και οπαδος του Νιξον (& του πολεμου στο Βιετναμ) σαν το απολυτο ειδωλο μου (James Brown)... ;D

 

Οι CLASH μου αρεσαν αλλωστε περισσοτερο λογω  του στυλ,της εμφανισης ,της αισθητικης τους  και του raw rock n roll attitude που ειχαν.

 

Και οι JAM το ιδιο, ασχετως αν οι στιχοι του Weller ηταν σε καποια τραγουδια τραγικα αφελεις... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβως επειδη ημουν φαν τον Clash βγαζω τετοιο λογο σημερα,τον βορειοκορεατικο κομμουνιστικο λογο τον βγαζουν αυτοι που τοτενες ακουγανε Γκουφη,Φαραντουρη και ψευτορεμπετικα (& ειχαν ηδη προσληφθει μεσω της κλαδικης του μπαμπα τους στο δημοσιο) ... ;D

Τιμή και δόξα σ'αυτούς που τα ίδια δεν βαριούνται να λένε ακόμα κι όταν για τρίχες μιλάνε.

 

Εξω απο την πλακα το να σου αρεσει ενα γκρουπ μουσικα δεν παει να πει οτι ενστερνιζεσαι και τις πολιτικες του αποψεις... 

Όταν ακούς James Brown, Beatles κλπ, όντως αλλά όταν ακούς Clash ή Jam οι οποίοι τραγουδάνε τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, είναι κάπως αλλιώς, πως να το κάνουμε.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες αφου αλλαξατε τον τιτλο γτ δε διορθωσαμε κ αυτο το 'μαλια' που το βλεπω κ μου τρυπαει τον εγκεφαλο??? :-X

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μεσα της δεκαετιας του 90 οπου μεγαλωνα,δεν νοούνταν μεταλλας χωρις μακρυ μαλλι,σκουλαρικια,στενο τζιν (καμμια φορα τζιν κολαν),αρβυλα (μαρτινς ή army),μουσακι,μπλουζα μεταλ κτ,κτλ...εκτος απο το μουσι που δεν εβγαζα (ημουν σπανος ),ολα τα υπολοιπα τα ειχα... ;D ;D

Στο σχολειο μας την λεγανε,στο σπιτι μας την λεγανε,στο φροντηστηριο επισης μας την λεγανε,αλλα δεν μας πολυ-ενοιαζε...οι εποχες ηταν ρομαντικες κ ακρως μεταλλικες....ωραια χρονια για το ιδιο το ιδιωμα,το οποιο γνωρισε την δευτερη ακμη του μετα τα θρυλικα 80ς κ προσωπικα νιωθω τυχερος που βιωσα την ολη κατασταση.Παραθετω μια φωτο (ερασιτεχνικη ) που ειχε τραβηχτει για τις αναγκες ενος  demo με μια death/black/thrash μπαντα που επαιζα εκεινον τον καιρο...ειχα κ ψευδωνυμο infernum (τρομαρα μου....)... ;D ;D...κ κιθαρα φουλ plywood....τοτε δεν ξεραμε ουτε τι σημαινει alder,μαονι κτλ.

Σημερα εχω κοντο μαλλι (παρεπιπτοντως, δεν πεφτει το μαλλι επειδη ειναι μακρυ,αλλα για αλλους λογους)κ γυαλακια μυωπιας...καμμια σχεση με την πρωτη μου την νιοτη.... :P :P

photo1.png.2f5c12c6e78ac5a6ab1b8a476653c9dc.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ακούς James Brown, Beatles κλπ, όντως αλλά όταν ακούς Clash ή Jam οι οποίοι τραγουδάνε τις πολιτικές τους πεποιθήσεις, είναι κάπως αλλιώς, πως να το κάνουμε.

 

Μωρε αν η μουσικη,η παραγωγη και το vibe ειναι μαματα wgaff για τους στιχοι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου