Προς το περιεχόμενο

προβλημα στα πενταλ Roland HD1


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται, τά πενταλ από τά Roland HD1 δέν ανταποκρίνονται σωστά μετά από 2 χρονια χρήσης .Τό hihat γιά νά παραμένει κλειστό πρέπει νά τό πατάω πολύ δυνατά καί ή μπότα

κάποιες φορές κολάει.Είχαν πολύ σκόνη τά καθάρισα καί από τό μαγαζί πού τά πήρα μού είπε νά ρίξω υγρό καθαρισμού επαφών αλλά τίποτα.Έχει κάποιος τά ίδια;Τί μπορεί νά φταίει;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...από τό μαγαζί πού τά πήρα μού είπε νά ρίξω υγρό καθαρισμού επαφών αλλά τίποτα.

  :o ??? ::) Πάλι καλά... τι μαγαζί - ποιός ήταν αυτός;

 

Τί μπορεί νά φταίει;

Φταίει που δεν επικοινώνησες με το κατάλληλο τεχνικό τμήμα. Αν κοιτάξεις την εγγύηση που σου έδωσαν έχει πάνω κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας κλπ.

Συνήθως όταν έχουμε τεχνικά προβλήματα επικοινωνούμε με το επίσημο τεχνικό τμήμα.

 

Τέλος πάντων, επικοινώνησε με ένα από τα παρακάτω τεχνικά τμήματα:

 

ΠΑΤΡΑ

ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΣ ΣΤΟΛΛΑΣ

Τηλ. 2610.435400 (ώρες καταστημάτων Πάτρας)

 

ΑΘΗΝΑ

ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΝΑΡΑΚΗΣ

Τηλ. 210.3303579 (καθημερινά μετά τις 1:00 μμ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  :o ??? ::) Πάλι καλά... τι μαγαζί - ποιός ήταν αυτός;

Φταίει που δεν επικοινώνησες με το κατάλληλο τεχνικό τμήμα. Αν κοιτάξεις την εγγύηση που σου έδωσαν έχει πάνω κάποια τηλέφωνα επικοινωνίας κλπ.

Συνήθως όταν έχουμε τεχνικά προβλήματα επικοινωνούμε με το επίσημο τεχνικό τμήμα.

 

Τέλος πάντων, επικοινώνησε με ένα από τα παρακάτω τεχνικά τμήματα:

 

ΠΑΤΡΑ

ΒΕΝΕΔΙΚΤΟΣ ΣΤΟΛΛΑΣ

Τηλ. 2610.435400 (ώρες καταστημάτων Πάτρας)

 

ΑΘΗΝΑ

ΜΑΝΩΛΗΣ ΧΝΑΡΑΚΗΣ

Τηλ. 210.3303579 (καθημερινά μετά τις 1:00 μμ)

 

Δηλαδή δέν έκανα καλά πού έριξα υγρό;Τό μαγαζί είναι καβάλα δέν λέω όνομα νά μήν εκθέσω. Η εγγύηση από ότι θυμάμαι ήταν γιά 1 χρόνο.Ευχαριστώ θά ρωτήσω στά τηλ πού μού έδωσες.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δηλαδή δέν έκανα καλά πού έριξα υγρό;

Τώρα πιά δεν έχει σημασία.

 

Η εγγύηση από ότι θυμάμαι ήταν γιά 1 χρόνο.

Η εγγύηση που σου έδωσαν πόσα χρόνια γράφει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο, δέν πήρα κάν εγγύηση.Μού είπε κάποια στιγμή νά περάσω νά τήν πάρω αλλά δέν τήν πήρα ποτέ.Γιά νά τό στείλω εγώ πάντως στήν αντιπροσωπεία τέτοιον όγκο μέ τίποτα, μεγάλη φασαρία.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άστο, δέν πήρα κάν εγγύηση.Μού είπε κάποια στιγμή νά περάσω νά τήν πάρω αλλά δέν τήν πήρα ποτέ.

Κακώς. Πολύ κακώς εκ μέρους σου.

Δεν πειράζει. Η απόδειξη αγοράς τι ημερομηνία γράφει; Την απόδειξη αγοράς την έχεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απόδειξη δέν βρέθηκε, δέν έχει σημασία έτσι κι αλλιώς.Μίλησα μέ πάτρα μού είπανε μάλον θέλουν αλλαγή τά λαστιχάκια ή οί επαφές.Ή όλη υπόθεση στοιχίζει μέχρι 50 ευρώ μέ τά μεταφορικά.

Κάποια στιγμή θά τά στείλω άν δέν ξεκολήσουν.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Επανέρχομαι στό θέμα μετά από καιρό, δέν τά έστειλα τελικά γιατί ήθελα νά δοκιμάσω μέ  άλλον εγκέφαλο έτσι καί αλλιώς τόν χρειαζόμουν γιά τό midi in καί γιά ρυθμίσεις .Πήρα τόν TD3 καί άλλη μπότα τήν KD8 σύν πετάλι.Δουλέουν όλα τά pads έχω όμως πάλι πρόβλημα μέ τό πετάλι τού hihat κολάει.Ό τεχνικός μού είπε ότι άν έχω σκόνη στό μέρος πού είναι (καί έχω αρκετή) πιθανόν νά ξανακολήσουν.Αφού είναι τόσο .... ευαίσθητα σκέφτομαι νά βρώ μεταχ. πετάλι κοντρόλ γιά  hihat.Επίσης καί ένα άλλο πρόβλημα στό snare δέν λειτουργεί τό rim γιατί έχω τό πιό καινούργιο snare τό PD8X ενώ λειτουργεί μέ τά πιό παλιά ό TD3 μέ τά PD6-7-8.

Μιά λύση είναι νά βρώ ένα  PD8 καί νά τό βάλω στήν υποδοχή τού crash 2 νά τό ρυθμίσω σέ snare μόνο γιά χρησιμοποιώ τό rim.

Μεγάλος μπελάς με αυτά τά HD1.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

...έχω όμως πάλι πρόβλημα μέ τό πετάλι τού hihat κολάει.Ό τεχνικός μού είπε ότι άν έχω σκόνη στό μέρος πού είναι (καί έχω αρκετή) πιθανόν νά ξανακολήσουν...

1. Ποιός τεχνικός;

2. Για να σου είπε τέτοιο πράγμα, θα πρέπει να έχεις όχι αρκετή αλλά υπερβολική σκόνη. Πράγμα ακραίο αν όχι απίθανο, εξαρτάται και από την διάρκεια χρήσης.

 

Μεγάλος μπελάς με αυτά τά HD1.

Μάλλον επέλεξες λάθος σετ, βάση των απαιτήσεών σου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου