Προς το περιεχόμενο

Καινουρια Proggresive rock-metal μπάντα


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Συνήθως εδω ποστάρω κανα cover,αλλα επειδη εκτος απ το σαλονι μας είναι ωραία να παιζεις κ με αλλους ανθρώπους,αυτο είναι ενα γκρουπ που εχουμε φτιαξει με φίλους.εχουμε γραψει μερικα κομματια,οποιος θα ήθελε να ακουσει κ να εκφέρει μια γνώμη,πολύ θα με τιμήσει.χρόνια πολλα σε όλους με υγεία :)

 

http://www.reverbnation.com/play_now/22450782?utm_campaign=a_public_songs&utm_medium=facebook&utm_source=page_object_news_item

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνθεσεις μου αρεσαν παρα πολυ,εξαιρετικες.

Πολυ ιδιαιτερη και ωραια φωνη επισης.

Μ'αρεσει που εχετε πολλα 70/80ς στοιχεια.

Νομιζω με μια ακομα πιο δυνατη παραγωγη θα σκοτωνουν,κανονικα ομως.

Τα σολα-εισαι παικταρα(μας εχεις στειλει με τα bop σολα σου),δε συζηταμε-μου θυμισαν Steve Morse(για καλο το λεω)

αλλα ισως θελουν πιο πολλες παυσεις και ανασες σε σημεια,νομιζω.

Ενω γαζωνουν τα "ισιωνει" καπως το ασταματητο παιξιμο(μιλαω κυριως για το πρωτο κομματι).

Νταξ,πταισματα.

Η ουσια ειναι οτι ειστε εξαιρετικη μπαντα και πολυ γουσταρα αυτο που ακουσα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία δουλειά gathulis!

 

Ωραίες συνθέσεις, δυνατά riff και σόλο και ιδιαίτερα φωνητικά.

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Γιώργο ότι μια καλύτερη παραγωγή θα απογείωνε τα κομμάτια.

 

Μπράβο και καλή συνέχεια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι με κάνεις, τώρα στα γεράματα, να ακούω τέτοια μουσική.... ;D  Έλα ρε Διονύση ;)  πολύ ωραίοι!!!  Και τα τρία τραγούδια (με μια προτίμηση στο one mile), για το είδος τους γ@μ@τ@.... :o  Όντως το σόλο στο BRB ήθελε αναπνοές, εν αντιθέση με το σόλο στο one mile που έσπερνε. Όσο για την παραγωγή, που αναφέρει ο έκτακτος συμφορουμίτης Gvour, επειδή τα άκουσα από το λάπτοπ, δεν εκφέρω γνώμη. Well done και εις ανώτερα δίσκοι, συναυλίες, χρήμα, σταρ κ.τ.λ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Thumps up αγόρια.

 

Αυτό δε, που μου άρεσε περισσότερο στα κομμάτια σας, είναι ότι δεν το «ξεχειλώνετε».

 

Η μελωδία δεν πέφτει θύμα της μουσικής/ παικτικής «ακροβασίας». Τα δίνετε όλα σε ισορροπημένες δόσεις.

 

Μπράβο σας και καλές επιτυχίες. 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίες συνθέσεις. Μπράβο σας.

Επίσης ωραίες ενορχηστρώσεις και πινελιές παραγωγής (όπως τα σύνθια/πλάτες στο 0.57 και το "σήκωμα" στο 2.20 του BRB) που λείπουν από πολλά μεγαλύτερα συγκροτήματα.

Μια μικρή παρατήρηση στην παραγωγή της φωνής στο BRB. Είναι πολύ lo-fi για το είδος. Για να πω την αλήθεια στην  αρχή νόμιζα ότι θα μπει η lo-fi φωνή και μετά θα γυρίσει σε hi-fi αλλά δεν...

Επίσης θα ήθελα λίγο πιο παρόντα τα τύμπανα - ιδίως πιο πολύ kick από την μπότα.

 

Επίσης αυτό:

 

Αυτό δε, που μου άρεσε περισσότερο στα κομμάτια σας, είναι ότι δεν το «ξεχειλώνετε».

Η μελωδία δεν πέφτει θύμα της μουσικής/ παικτικής «ακροβασίας».

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα σχολια παιδια κ που διαθέσατε το χρόνο να ακουσετε τα κομμάτια.ολοι παντως έχετε κανει εύστοχες παρατηρησεις.

 

μου θυμισαν Steve Morse(για καλο το λεω)

 

 

 

Αν σου πω,πως δεν εχω ακούσει ποτε Steve Morse θα το πιστεψεις??? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα κομματια σκοτώ, το παιξιμο επισης. Ευγε!okay.gif

 

Αν σου πω,πως δεν εχω ακούσει ποτε Steve Morse θα το πιστεψεις??? :o

Οχι δεν θα το πιστεψω, εκτος κι αν δεν εχεις ακουσει καθολου...Deep Purple. ;D

Ακουσε λοιπον οτι βρεις απο αυτους σε στουντιο/live δουλειες απο το 1996 ως σημερα. Στο καπακι ακου δισκογραφια Dixie Dregs. Μετα, τα αλμπουμ Power και In the Spirit of Things των Kansas. Και φυσικα, ακουσε και τις μπαντες Steve Morse Band, Living Loud, Flying Colors και Angelfire. 8)

Αυτα τα ολιγα απο τον κυριο Steve Morse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

okay.gif

Οχι δεν θα το πιστεψω, εκτος κι αν δεν εχεις ακουσει καθολου...Deep Purple. ;D

Ακουσε λοιπον οτι βρεις απο αυτους σε στουντιο/live δουλειες απο το 1996 ως σημερα. Στο καπακι ακου δισκογραφια Dixie Dregs. Μετα, τα αλμπουμ Power και In the Spirit of Things των Kansas. Και φυσικα, ακουσε και τις μπαντες Steve Morse Band, Living Loud, Flying Colors και Angelfire. 8)

Αυτα τα ολιγα απο τον κυριο Steve Morse.

 

ολιγα δεν τα λες φιλε,σε ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου