Προς το περιεχόμενο

Καινουρια Proggresive rock-metal μπάντα


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:D :D Πολυ καλα!!!

 

Αυτοι οι απο πανω, εγραψαν σχεδον ολα αυτα που ηθελα να σου πω. ;D

Και συμπληρωνω το δικο μου "μακρυ και κοντο" που λεει οτι:

Θα ηθελα πιο καφριλα ηχο, ειδικα στις ρυθμικες. ;)

 

Ευχομαι

...και εις ανώτερα δίσκοι, συναυλίες, χρήμα, σταρ κ.τ.λ.....

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες συνθεσεις! Πολυ καλο παιξιμο. Η παραγωγη παιρνει αρκετη βελτιωση σε τομεις που προαναφερθηκαν. Πιστευω οτι σηκωνει πιο γεματες "μεταλαδικες" κιθαρες!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιες συνθεσεις! Πολυ καλο παιξιμο. Η παραγωγη παιρνει αρκετη βελτιωση σε τομεις που προαναφερθηκαν. Πιστευω οτι σηκωνει πιο γεματες "μεταλαδικες" κιθαρες!

 

νομιζω οτι είναι ευστοχο το σχολιο σου φιλε.σε ευχαριστω για τα λογια σου,οπως κ ολα τα παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με τη σειρά μου άκουσα τα 3 κομμάτια κ έχω να πω πως οι συνθέσεις έχουν πολλά θετικά στοιχεία και υπόσχονται πολλά, αλλά φέρνουν πολύ προς το "παραδοσιακό" prog metal. Δεν θα σταθω στη παραγωγή ιδιαίτερα, καθώς είναι φανερό ότι οι μουσικοί παρουσιάζουν ένα demo εδώ. Αυτα που ΕΜΕΝΑ δεν μου αρεσαν είναι η φωνή στο πρώτο κομμάτι και η γενικότερη αυτή τάση προς το "παραδοσιακό" prog. Θα ήθελα λίγο συναίσθημα στις συνθέσεις (βλέπε riverside - opeth) και λιγότερη τεχνική με πολλές αλλαγές (βλέπε dream theater σχολη).

Το δεύτερο κομμάτι έχει μια στονερίλα στο ρεφρέν, πράγμα θετικό καθώς ξεφεύγει απο τη κλασική δομή που περιέγραψα παραπάνω.

Το τρίτο κομμάτι έχει πολύ πιο "ανθρώπινα" τύμπανα σε ήχο αλλά και παίξιμο, αλλά και ωραία ριφ που θυμίζουν Eloy απο 80's.

 

Γενικότερες παρατηρήσεις: Αν και δεν έχω τα κατάλληλα ηχεία αλλά μάλλον έτσι πρέπει να είναι καθώς το συγκρίνω με άλλα σχήματα που ακούω εδώ, κάτι που λέω σε όλες τις μπάντες στο μέταλ....ΒΑΛΤΕ ΜΠΑΣΟ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ!  ;D Το μπάσο με τα τύμπανα είναι η βάση της κάθε μπάντας. Το παίξιμο του μπασίστα δεν το ακούω καθόλου.

 

Αυτό με τη προφορά του έλληνα τραγουδιστή στην αγγλική (including me) δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν διορθώνεται...σπάνια ακούω καλή προφορά και πραγματικά δεν ξέρω πως το καταφέρνουν... ??? ??? ???

 

PS Οταν έχετε έτοιμη δουλειά στείλτε τη υπόψην μου στο rockap.gr να το κάνουμε ένα πλήρες review, αν θέλετε. Καλή συνέχεια!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα διαφωνήσω με τις καφροκιθάρες. Με αυτό τον ήχο έχετε πιο χαρακτηριστική προσωπικότητα. Με γκα-γκα ήχο είστε στα ίδια με εκατοντάδες άλλους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Θα συμφωνήσω με τον κύριο από πάνω-μου αρέσουν οι κιθάρες όπως είναι. Όπως μου

αρέσει και η πιο old school φωνή. Ωραία παιξίματα, εξαιρετική lead δουλειά. Είχα μεγάλη

περιέργεια να σε ακούσω σε κάτι δικό σου, μετά από όλα τα φοβερά covers, μου αρέσει

πολύ ο τρόπος σου.

 

Θα μας πεις με τι έχεις παίξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον κύριο από πάνω-μου αρέσουν οι κιθάρες όπως είναι. Όπως μου

αρέσει και η πιο old school φωνή. Ωραία παιξίματα, εξαιρετική lead δουλειά. Είχα μεγάλη

περιέργεια να σε ακούσω σε κάτι δικό σου, μετά από όλα τα φοβερά covers, μου αρέσει

πολύ ο τρόπος σου.

 

Θα μας πεις με τι έχεις παίξει?

 

επειδη μεγάλωσα με theater-metallica προς τα εκεί ήθελα να παει ο ήχος των κιθάρων μας αλλα δεν τα καταφεραμε νομιζω σε αυτο.τα υπόλοιπα παιδια της μπαντας αγαπουν μπαντες οπως pearl jam,tool,p.tree,που εγω δεν τις ακουω καθόλου κ γενικά είπαμε να παμε τον ηχο καπου στη μέση,απο πλευρας distortion.με ενα fryette sig x παίζω κ μια suhr.μονο για ρυθμικα.το σολο στο ενα κομματι,το one mile το παίζω με ιχο απο υπολογιστη,είναι παλιο κομματι αυτο κ καπωσ πιο προχειρο,δεν ειχα τον ενισχυτη τοτε,κ πραγματικα ο lead ηχος εκει δεν ειναι καλος,αλλα ιταν πιο γρηγορη δουλεια κ το αφησαμε.παντως σε ευχαριστω για τα καλα λογια που παντα λες,οπως κ τα πιο πολλα παιδια σε αυτο το τοπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gathulis μέχρι τώρα σε παρακολουθώ στα jazz covers που κάνεις και με έχεις καταπλήξει. Άσχετο με το θέμα: Να πώ την αλήθεια δεν σχολίασα στου Pat Metheny γιατί απλα δεν μου αρέσε. Θέλει πολύ δουλειά εκεί,αλλα Metheny είναι αυτός.

 

Για το prog εδώ....περίμενα περισσότερα. Συνθετικά περισσότερο. Άκουσα τα κομμάτια και δεν μου κέντρισε κανένα. Για παραγωγή δεν το συζητάμε...αλλα πιο πολύ φίλε στο συνθετικό κομμάτι.Αυτό είναι που μένει σε έναν μέσο ακροατή.

 

Η κριτική μου είναι με καλή διάθεση και με όλο τον σεβασμό που έχω στις ικανότητες που έχεις αναδείξει τουλάχιστον στα jazz covers.

 

Φιλικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gathulis μέχρι τώρα σε παρακολουθώ στα jazz covers που κάνεις και με έχεις καταπλήξει. Άσχετο με το θέμα: Να πώ την αλήθεια δεν σχολίασα στου Pat Metheny γιατί απλα δεν μου αρέσε. Θέλει πολύ δουλειά εκεί,αλλα Metheny είναι αυτός.

 

Για το prog εδώ....περίμενα περισσότερα. Συνθετικά περισσότερο. Άκουσα τα κομμάτια και δεν μου κέντρισε κανένα. Για παραγωγή δεν το συζητάμε...αλλα πιο πολύ φίλε στο συνθετικό κομμάτι.Αυτό είναι που μένει σε έναν μέσο ακροατή.

 

Η κριτική μου είναι με καλή διάθεση και με όλο τον σεβασμό που έχω στις ικανότητες που έχεις αναδείξει τουλάχιστον στα jazz covers.

 

Φιλικά.

 

φυσικα καλοδεχουμενη η γνώμη σου φίλε μου.μας βοηθάς να προσπαθήσουμε να κανουμε καλύτερα πραγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου