Προς το περιεχόμενο

Διαφορά σήματος μεταξύ ηχείων


tziag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά. έχω ένα θέμα εδώ και κάτι μέρες ενώ ακούω από τα monitor μου-yamaha hs5 όταν παίζουν χαμηλές συχνότητες η γενικότερα μπάσα, από το αριστερό monitor και σε ορισμένες φάις όχι πάντα, βαράει πιο πολύ το μπάσο από τα αριστερά dld γίνονται κάποιες ayxsomeioseis του βάσου και μετά επανέρχεται.

 

Να σημειώσω ότι έχω t.s unballanced καλώδια οποτε έχω υποψίες ότι μπορεί να είναι και αυτό που φτάει για τον λόγο ότι δεν υπάρχει σωστή ισορροπία σήματος..περιμένω βοήθεια μάγκες παρακαλώ. έχω να alaxsw επίσης καλώδια εδώ και 4 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. έχω ένα θέμα εδώ και κάτι μέρες ενώ ακούω από τα monitor μου-yamaha hs5 όταν παίζουν χαμηλές συχνότητες η γενικότερα μπάσα, από το αριστερό monitor και σε ορισμένες φάις όχι πάντα, βαράει πιο πολύ το μπάσο από τα αριστερά dld γίνονται κάποιες ayxsomeioseis του βάσου και μετά επανέρχεται.

 

Να σημειώσω ότι έχω t.s unballanced καλώδια οποτε έχω υποψίες ότι μπορεί να είναι και αυτό που φτάει για τον λόγο ότι δεν υπάρχει σωστή ισορροπία σήματος..περιμένω βοήθεια μάγκες παρακαλώ. έχω να alaxsw επίσης καλώδια εδώ και 4 χρονια

 

Μήπως είναι θέμα στησίματος στον χώρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου