Προς το περιεχόμενο

Ο Marshall 2061x του κυριου BOLIDAS (photos+clip)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα εκανες,εγω εχω το αδερφακι του (1974Χ) και ειναι απιστευτος ενισχυτης,εκτος απο...crunch machine εχει και ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ καθαρα (ο δικος σου λογω ss rectifier εχει ακομα περισσοτερο headroom)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι ποντάρω και στα καθαρά!!

Έμαθα ότι είναι φοβερά pedal friendly οπότε με ένα tubescreamer πιστεύω ότι θα είμαι εκεί!!

Βεβαίως θα παιχτεί και στις εντάσεις που δίνει crunch διότι οι γλυκές αρμονικές αποτελούν earcandy και είμαι ...γλυκαντζής! (ooops cheezy alert)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ειναι απιστευτα...δυνατος ενισχυτης...εγω πανω απο το 2-3 δεν εχω καταφερει να τον ανοιξω ακομα... ;D,γραφει ομως υπεροχα καθαρα στο 1-1.5 και συνηθως εκει τον εχω (εχω αλλαξει την προενισχυτικη λυχνια του καναλιου που χρησιμοποιω με 12ΑΥ7 στο προτεινω για το καθαρο καναλι)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ειναι απιστευτα...δυνατος ενισχυτης...εγω πανω απο το 2-3 δεν εχω καταφερει να τον ανοιξω ακομα... ;D,γραφει ομως υπεροχα καθαρα στο 1-1.5 και συνηθως εκει τον εχω (εχω αλλαξει την προενισχυτικη λυχνια του καναλιου που χρησιμοποιω με 12ΑΥ7 στο προτεινω για το καθαρο καναλι)

 

12ay7 nice touch!

Κερδίζεις headroom μ' αυτό τον τρόπο έτσι δεν είναι? (λόγω χαμηλότερου gain)

Χαίρομαι πάντως που το λες γιατί τον θέλω και για live ! oπότε that's good newz

με μικρότερη καμπίνα ίσως για πιο μικρά stages.. θα βάλω σίγουρα ροδάκια για την καμπίνα 2061cx γιατί άκουσα και διάβασα πολλές καλές κριτικές! είναι και slanted οπότε φαντάζομαι θα απλώνει καλύτερα. (έχω ένα θέμα με το να ακούω στο live ,συνήθως βάζω έναν 1χ10 ή 1χ12 μπροστα μου σαν μόνιτορ..)

 

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου