Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά τύμπανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι ντράμμερ ή προσπαθώ τουλάχιστον να είμαι ντράμμερ,με κάποια σχετική εμπειρία,αφού ασχολούμαι πάνω απο δέκα χρόνια.θέλω να αγοράσω ηλεκτρονικά τύμπανα για την εξάσκηση μου,αλλά δεν μπορώ να καταλάβω εν τέλει ποιο σετ μου κάνει,αφού ναι μεν δεν είμαι αρχάριος,αλλά έχω μικρό μπάτζετ σχετικά(600 ευρώ).Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να με συμβουλέψει?Το millenium mps-750 το γνωρίζει κάποιος.ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.καλή μουσική συνέχει σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες τα millenium mps-750 λογο κοστους?

 

Καποια αλλα θα σε ενδιεφεραν? Αυτα ισως?

Yamaha dtx 450K και σκαμπω Tama - Τύμπανα

Δεν εχω σχεση με τον πωλητη.

 

Θες να γραψεις το λογο για τον οποιο θες να αγορασεις τα ηλεκτρονικα?

Π.Χ. Χωρος? Ενταση? Κατι αλλο?

 

Τι σετ εχεις τωρα?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) στο blows out του thomman βρήκα το millenium κάτω από 500 ευρώ.

2)το πουλάει το σετ το παιδί 500 ευρώ ενώ καινούργιο έχει 590.

3)μένω σε πολυκατοικία και δεν έχω καθόλου χώρο αλλά και το practice πρέπει να είναι σιωπηλό.

4) ένα σετ yamaha έχω στο στούντιο του γκρουπ μου αλλά είναι πολύ μακριά και δεν μπορώ να μελετάω εκεί.τώρα μελετάω μόνο σε καρέκλες.

 

Σε ευχαριστώ που απάντησες.οποιαδήποτε άποψη είναι βοήθεια για μένα που είμαι άσχετος με το αντικείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα, το σετ που σου κανει ειναι ηλεκτρονικα τυμπανα με κοστος κατω απο τα 500 εουρα,

η μαλλον πιο φθηνα απο τα mps-750.

Οκ το επιασα. Θα το κοιταξω.

 

Πολυ πιθανο να τις γνωριζεις αλλα ας αναφερουμε 2 βασικοτατες παραμετρους-προβληματα.

 

1) Η επιστροφη-αναπηδηση της μπακετας εχει τεραστια διαφορα σε σχεση με τα φυσικα.

2) Θα αντιμετωπισεις μεγαλο προβλημα με τον υποκωφο θορυβο του πεταλιου της μποτας

 

Περαστικα στον-στους απο κατω... ;D

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πάρω σετ με διχτάκια φαντάζομαι είναι πιο ρεαλιστικά σωστά?υπάρχει κάποιο λύση για να μειώσω την ηχορύπανση στον απο κάτω με το διπέταλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα διχτακια δεν γνωριζω.

 

Για τον θορυβο εισαι εδω

Πως φτιάχνω πλατφόρμα απορρόφησης κραδασμών; in Drum FAQ - Page 1 of 1

Κατασκευη με αυτη τη λογικη προσαρμοσμενη στον δικο σου χωρο.

Η μονη προσθηκη που θα εκανα ηταν να βαλω αναμεσα στο mdf και το κοντραπλακε depron.

 

Οσο για το κοστος απ οτι ειδα εχεις παααααρα πολλες επιλογες με πολυ λιγοτερα των 600ων που αναφαιρεις.

Θα κοιταζα-δοκιμαζα οτι μπορω να δοκιμασω στα μαγαζια της "γειτονιας μου" και μετα θα πηγαινα στο διαδυκτιο.

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου