Προς το περιεχόμενο

Ποιο Delay ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις επομενες μερες θα αγορασω delay και θελω την αποψη σας.Οι βασικες επιλογες μου ειναι το MXR Carbon Copy και το Way Huge Aqua Puss.Θελω αναλογικο γι'αυτο εχω επιλεξει αυτα τα δυο το μονο ψηφιακο που μπορει να παρω ειναι το Hardwire DL-8 Stereo Delay Looper.Απο εσας θελω αποψεις για το πιο να παρω και φυσικα θελω και γνωμες απο ατομα που εχουν καποιο.Οποιος θελει μπορει βεβαια κατι μεχρι το πολυ 200 ευρω.Ο ηχος θελω να πλησιαζει του Edge και θα το χρησιμοποιω σε σολο.Ευχαριστω εκ τον προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειναι analog τσεκαρε το boss space echo ειναι πολυ καλο.

Νομιζω πως ο edge μεσα στα πολλα αλλα....πεταλια, εχει και το memory man της electro harmonix.(αρκετα καλο αλλα δεν ειναι analog)

Εγω παντως προτιμω τα digital για reverb και delay....(γουστα ειναι αυτα...) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει και το memory man της electro harmonix.(αρκετα καλο αλλα δεν ειναι analog)

 

ειναι analog & το χρησιμοποιησε μονο στα 2 πρωτα αλμπουμ...

 

τα βασικα delay του  Edge ειναι φυσικα digital & ειναι τα Korg SDD-3000 & TC-2290

 

με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αξιοπρεπες digital delay με tap tempo βγαζεις τον ηχο του (λεμε τωρα.... ;D)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι analog & το χρησιμοποιησε μονο στα 2 πρωτα αλμπουμ...

 

 

 

Εχεις δικιο,το memory man with hazarai ειναι digital.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το boss RE-20 space echo και ειναι αρκετα ευελικτο με πολυ ποιοτικο ηχο.

Απο βδομαδα περιμενω και το boss dd-3 για το οποιο εχω ακουσει τα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Aqua Puss αποριπτεται.Τωρα μενει το Carbon Copy με το Hardwire DL-8 και ειδα και το nova repeater απλος δεν ξερω αμα ειναι σε ποιοτητα καλο οπως συνηθως ολα τα πεταλια της tc electronic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αναλογικό κοίτα και το Electroxarmonix Memmory Boy Deluxe με Tap Tempo και modulation και σε λογική τιμή.

http://www.thomann.de/gr/electro_harmonix_deluxe_memory_boy.htm

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Aqua Puss αποριπτεται.Τωρα μενει το Carbon Copy με το Hardwire DL-8 και ειδα και το nova repeater απλος δεν ξερω αμα ειναι σε ποιοτητα καλο οπως συνηθως ολα τα πεταλια της tc electronic.

 

Το Nova Repeater τυχαίνει να το έχω και μιλάμε για εξαιρετικό μηχάνημα. Σούπερ ήχος, πολύ εύχρηστο tap tempo (δες σχετικά βίντεο στο youtube)... γενικώς εάν δεν έχεις ανάγκες ενός programmable delay νομίζω είναι αδύνατο να μην καλυφθείς. Μάλλον θα πρέπει να αποφασίσεις αν θέλεις ένα ψηφιακό με καλό ήχο και λοιπές ευκολίες (όπως το Nova Repeater ή το DL-8) ή αν θές να δοκιμάσεις κάτι σε αναλογικό, όπως το Carbon Copy ή το Memory Man. Πάντως μιλάμε για πολύ καλά μηχανήματα όλα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου