Προς το περιεχόμενο

Σεταρισμα κιθαρας σε B κουρδισμα`


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πουθενα εδώ δεν υπάρχουν ή κάτι καλό επίσης για χαμηλό κούρδισμα;Να μην παραγγείλω τωρα χορδες από τόμαν μονο,δε λεει

 

δοκιμασε αν δεν εχεις ηδη τις sit εχουν καποιο σετ για χαμηλα κουρδισματα.

 

φιλε aris 17561 ,αυτο που λες προσπαθω να μαθω ,εχω τσεκαρη και στο ytube βεβαια στην πραξη δεν ειναι τοσο ευκολο οσο το παρουσιαζουν.

και...ενταξη δεν πιστευω πως προσπαθοντας ,με προσοχη παντα ,να σεταρης θα καταστρεψεις το καμαρι σου,ε δεν θα πας και στα τυφλα χωρις να μην ξερεις .

προσωπικα δεν ειναι και πανακριβη η κιθαρα που θελω να κουρδισω ετσι ,αλλα πιστευω πως

ενα ακριβο οργανο με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης θα δεχθει πιο καλα μια τετοια αλλαγη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πουθενα εδώ δεν υπάρχουν ή κάτι καλό επίσης για χαμηλό κούρδισμα;Να μην παραγγείλω τωρα χορδες από τόμαν μονο,δε λεει

 

Πρέπει να υπάρχουν, αλλά κάνε κάνα τηλέφωνο πρώτα σε κάνα μαγαζί να ρωτήσεις πριν πας για σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιζει να μου απαντησει καποιος για το αν μπορω να κανω χαμηλο tune  σε αυτην την κιθαρα http://www.thomann.de/gr/fender_72_telecaster_deluxe_bk.htm χωρις να παθει ζημια :p ή τουλαχιστον τι πιστευτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιζει να μου απαντησει καποιος για το αν μπορω να κανω χαμηλο tune  σε αυτην την κιθαρα http://www.thomann.de/gr/fender_72_telecaster_deluxe_bk.htm χωρις να παθει ζημια :p ή τουλαχιστον τι πιστευτε ;

 

Τι ζημιά να πάθει; Mε το κατάλληλο σετάρισμα δεν θα έχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου