Προς το περιεχόμενο

συνδεση ενισχυτη σε κονσολα-ερωτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To attenuation αφορά στην thru έξοδο προς την καμπίνα υποθέτω... γιατί στο μάνουαλ δεν το ξεκαθαρίζει, μαλιστα γράφει πως η έξοδος αυτή είναι παράλληλη στην είσοδο, δηλαδή καθρέφτης της εισόδου...

 

επίσης στο ελάντα το βλέπω στα 120Ε...

 

Δουλευει και στο προς καμπινα αλλα και προς κονσολα !!

απο γνωστο μαγαζι στην Σουλτανη το πηρα οσο αναφερω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απλά μου έλεγαν οτι η κονσόλα τραβάει ελάχιστο σήμα (όσο θέλει αυτή )και το ενισχύει και λόγο οτι τραβάει ελάχιστο σε σχέση με ένα ηχείο δεν εχει θεμα και ο ενισχυτής,δεν μπορείτε να πείτε,είχαν και επιχειρήματα  :)

 

Λογικό το επιχείρημα, ιδίως αν σκεφτείς ότι ο μετασχηματιστής εξόδου "βλέπει" τα λίγα Ωμ που θέλει στην καμπίνα που συνδέεις στην έξοδο των 8 Ωμ. Το φορτίο της κονσόλας είναι πολύ μικρό σε σχέση με το φορτίο της καμπίνας σου και ίσως να επηρεάζει ελάχιστα την έξοδο.

 

Στη θέση σου ΔΕΝ θα το έκανα για τον απλό λόγο ότι δεν έχει μάλλον προβλεπτεί μία τέτοια συνδεσμολογία από τον κατασκευαστή και άρα μπορεί να έχει απρόβλεπτες συνέπειες, παρά τα όποια επιχειρήματα.

 

Musical Instrument Digital Interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανο το εχω τσεκαρει σε ηχογραφηση μεσω κονσολας , καρφι απο την πεταλιερα μου (αναλογικα πεταλια) καθως και σαν junction μεσω του ενισχυτη και απ εκει στην κονσολα μου. Παιζει μιαααα χαρα και με ποοολυ καλο αποτελσμα επειδη βοηθαει και παρα πολυ η προσωμοιωση καμπινας που εχει (3 επιλογες normal bright melody)...Σε λαηβ δε το εχω δοκιμασει ακομα, αλλα απο την στιγμη που μου φτανει πολυ καλος ηχος μεσω της κονσολα μου και απ εκει στα μονιτορ και στο λαηβ θα με καλυψει χαλαρα πιστευω. 

 

good phase! μάλλον θα το αγοράσω! :) ευχαριστώ vagtanplan!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου