Προς το περιεχόμενο

Μια ΚΥΡΙΑ 25 χρονων .... κοσμει τη συλλογη μου πλεον. Χαρειτε την


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Greco JS-55 φτιαγμενη το 1984 στην Ιαπωνια. Ανηκει στις custom και ειναι το John Sykes μοντελο με το brass nut.

αγοραστικε πριν απο μερικους μηνες απο συνφορουμιτη ξεβαμενη,ορφανη απο κλειδια γεφυρες μαγνητες switch ποτενσιομετρα και γενικα οτι μπορει να φοραει μια κιθαρα. Με υπομονη και ενα πολυ καλο φιλο η κιθαρα βαφτικε στο παλιο της χρωμα λουστραριστικε, και εβαλε τα εξης:

 

planet_waves_pwat331l κλειδια

tonepros_lpcm02_c_tuneomatic_set_chrome

tonerider  alnico 4 nickel

500αρια ποτενσιομετρα,καθρεφτη pickguard,μαυρα knobs κλπκλπκλπ και τελικα εγινε μια κουκλα!

 

Απιστευτος ηχος,πραγματικα....αλλα και οι toneriders απλα σπερνουν πανικο.H κιθαρα ειναι long tennon και ειχε 2 κομματια πισω 3 μπροστα. Oι original μαγνητες της τους οποιους εχω αλλα δε χρησιμοποιησα ειναι οι "screaming 82"

Αρχισα να σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλησω τη Gibson μου....

 

 

p8040012.th.jpg

p8040011c.th.jpg

p8040002.th.jpg

P8040012.thumb.JPG.17d95ad137a5cabda55d8acab88b5e8a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι! Νε γεια. Ζηλεύω... Έλα τώρα κανα κλιπάκι με εκείνο το βιμπράτο του John...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε Solega! Κουκλα την εκανες.

Ειχα δει και εγω την αγγελια τοτε, το ειχα σκεφτει αλλα ουτε τις γνωσεις ειχα ουτε το χρημα να την επαναφερω. Χαιρομαι πολυ με κατι τετοιες επανακατασκευες.

Να τη χαιρεσε!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει και εγω την αγγελια τοτε, το ειχα σκεφτει αλλα ουτε τις γνωσεις ειχα ουτε το χρημα να την επαναφερω.

Και εγώ μια απ τα ίδια :).

 

Mεγειές λοιπόν, αν και δεν μου αρέσουν οι μαύρες les paul γουστάρω μερακλίδικο

makeover ;). Πόσο σου κόστισε όλη η δουλειά? 250 ή 300 έκανε γυμνή, θυμάμαι

σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως δε την ειχα βγαλει φωτο τοτε  :-\

λοιπον για να ειμαι ειλικρινης μαζι σας την αγορασα 300€ μαζι με ολα τα παρελκομενα απο το παλικαρι που την εδινε στα οποια παρελκομενα ηταν τα κλειδια που ηταν καινουρια,οι γεφυρες που ηταν καινουριες,ποτενσιομετρα,switch τα πλαστικα απο τους μαγνητες και το jack. Ολα αυτα 300€.Εδωσα 65 γιουρια για τους tonerider kai 15€ για το καθρεφτη pickguard. To βαψιμο μου κοστισε 160 ευρω μαζι με τη συναρμολογιση της (ηλεκτρικα κλπ κλπ απο πολυ φιλο και σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΤΙΜΗ.)

Θα σας ηχογραφησω κατι στα γρηγορα αν και δεν εχω καλο μικροφωνο για να γραψω θα γραψω με ενα beta58. Λυπαμαι αλλα αυτο διαθετω  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα 300€.Εδωσα 65 γιουρια για τους tonerider kai 15€ για το καθρεφτη pickguard. To βαψιμο μου κοστισε 160 ευρω μαζι με τη συναρμολογιση της (ηλεκτρικα κλπ κλπ απο πολυ φιλο και σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΤΙΜΗ.)

 

Μια χαρα ξηγηθηκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου