Προς το περιεχόμενο

Ποιές λάμπες για Fender Hot Rod Deville;


oselifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα λεγόμενά σου SF έχω δεί -και σας είχα αναφέρει- απόδειξη.... την διάρκεια των 8 ετών για ενισχύτριες λυχνίες και των 10 σε προενισχύτριες.... Και όλα αυτά σε Hot Rod Deluxe επαγγελματία μουσικού.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα λεγόμενά σου SF έχω δεί -και σας είχα αναφέρει- απόδειξη.... την διάρκεια των 8 ετών για ενισχύτριες λυχνίες και των 10 σε προενισχύτριες.... Και όλα αυτά σε Hot Rod Deluxe επαγγελματία μουσικού.....

 

Στον δικό μου Blues Deville 2x12 έχω να αλλάξω λάμπες 4 χρόνια και ακούγεται μια χαρά. Έχει παιξει σε πολλά live και έχει πολλές ώρες χρήσης με τις ίδιες λάμπες (θέλει σέρβις αλλά δεν είναι οι λάμπες το πρόβλημα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικές 12ΑΧ7 είναι και οι καινούργιες TungSol, λίγο ακριβές βέβαια.

 

 

+11111 πραγματικά έχουν μεταμορφώσει τον ενισχυτή μου! Δεν είναι τυχαίες οι κριτικές που λαμβάνουν....

 

Τις συνδίασα με τις SED Winged C 6L6 και δένουν άριστα! Αυτες οι τελικές είναι από τις πιο καθαρές και ουδέτερες λάμπες. Για λίγο μεγαλύτερη έμφαση σε χαμηλομεσαίες συχνότητες ίσως καλύτερες να είναι οι TAD με τις JJ  από κοντά  ...

 

ΥΓ μαμά φόραγε SOVTEK 5881 τελικές και SOVTEK 12AX7 pre amp

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να μη πολυσκας,ο ενισχυτης σου ειναι ενας ΜΟΝΤΕΡΝΟΣ ενισχυτης φτιαγμενος για καινουργιες λυχνιες.. ;) 

 

οκ θα τις βάλω πάνω και βλέπουμε..

 

Το τελευταίο ερώτημα μου είναι αν φέρνει κάποιος τις tad στην Ελλάδα γιατί είναι κρίμα να δώσω 20 ευρώ μεταφορικά στον thomann για ένα κουτάκι με δυο λάμπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου