Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για αγορα fender blues deville 212


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,μετα απο 4 χρωνια που παιζω κιθαρα ειπα να φτιαξω εναν καλο blues sound.

θα παιζω καρφι (ισως αν μου λεγατε ενα καλο overdrive p.x tubescreamer)να  το κουμπωνα για καλητερο ντραιβ...η κθαρα μου ειναι partcaster me fender noisless body mahogony neck throuqe brazilian rossewood 21 frets.

θελω να μου πειτε τις γνωμες σας για τον fender blues deville 212..tu 93..

σας ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..ο ενισχυτής είναι πολύ ωραιος και πολύ δυνατός  ;D

αν δεν τον δοκιμάσεις με την κιθάρα σου για να διαπιστωσεις ιδίοις όμασι ότι είναι αυτό που θες, ότι και να σου πούμε εμεις...

..αν εξαναγκαστείς σε τυφλή αγορά, τί να πω, χτύπα το άφοβα..α, κι αν τον θες μονο για σπίτι, ίσως σου βγει πολύ δυνατος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που θελω ειναι καλα καθαρα και ποιοτικα,μετα λιγο ντραιβ και αν κουμπωνει καλα το τube screamer

απο οτι ειδα σε διαφορα θεματα ισως δεν κανουν τα μεγαφωνα...

θα εχω σαοθντ στεβε ρει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχω σαοθντ στεβε ρει????

 

Ακομα και με ακριβως αυτα που επαιζε ο SRV ειναι αμφιβολο, οχι αν θα αποκτησεις αλλα ακομα κι αν θα πλησιασεις τον ηχο του...

Γνωμη μου ειναι παντως πως αν θες να ''χτισεις'' γυρω απο τον ηχο του να στραφεις σε αλλο Fender μηχανημα.

Χωρις αυτο να σημαινει οτι ο DeVille δεν ειναι ποιοτικος ενισχυτης. Ετερον εκατερον... ;)

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κιθαρα σου, τον deville και ενα tubescreamer, ο steve ray σιγουρα θα ειχε steve ray sound. Δεν ξερω αν αυτο σου αρκει.

Anyway, μια χαρα ενισχυτης ειναι. Δοκιμασμενος και με πολλες πωλησεις. Αν ειναι μονο για το σπιτι, δοκιμασε και τον blues deluxe(και παλι δυνατος ειναι) αν θες απαραιτητα tweed.

Το ιδανικοτερο παντα βεβαια ειναι να τον δοκιμασεις πριν τον αγορασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φεντερ ειναι μεταχειρισμενος που βρηκα,και ειναι ευκαιρια στα 500...

ξερω οτι ειναι δυνατος αλλα λεω οτι θα παιζω πιο πολυ με το low in στο σπιτι..

ειναι του 93 σε χρωμα κρεμ.

οι λαμπες δεν αλαξαν ποτε,θα πρεπει να τις αλαξω αμεσα?

πια πεταλια νομιζετε οτι κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι ειναι δυνατος αλλα λεω οτι θα παιζω πιο πολυ με το low in στο σπιτι..

Και στο low παλι δυνατος ειναι. Βεβαια απ'οτι θυμαμαι επαιζε καλα και με αρκετα χαμηλωμενο volume. Θα το εξακριβωσεις οταν τον δοκιμασεις(δεχεται ελεγχο βεβαια ο πωλητης, ετσι?).

οι λαμπες δεν αλαξαν ποτε,θα πρεπει να τις αλαξω αμεσα?

Αναλογως τι φθορα εχουν. Επισης εξακριβωνεται στη δοκιμη. Μπορεις ακομα να ζητησεις να τον δει μαστορας πριν την αγορα, αν δεν εισαι σιγουρος. Αλλα αυτο ειναι το τελευταιο που θα πρεπει να σε ανησυχει. Δεν ειναι και πολυ ακριβες οι λαμπες. Ας ειναι σε ολα τα αλλα ok ο ενισχυτης και οι λαμπες αλλαζουν ευκολα.

πια πεταλια νομιζετε οτι κανουν?

Οποια σου αρεσουν! Δεν τιθεται θεμα. Αν ρωτας για τα ts, μια χαρα θα ειναι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεχεται ελενχο...

τι θα πρεπει να ελενξω...?

 

και κατι αλλο...hard rock kai metal με τα αναλογα πεταλια θα παιξω?

η να το ξεχασω το metal?

ακουσα οτι οσο πιο καλος ειναι ο ενυσχιτης στα καθαρα τοσο πιο ευκολα θα χτεισω επανω του εναν hardrock style sound..αληθεια η ψεματα??

συγγνωμη που σας ζαλιζω και ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα πρεπει να ελενξω...?

Ειναι καποια πραγματα που εχουν να κανουν με τον ηχο που βγαζει ο ενισχυτης και ακομα με την οψη των λυχνιων. Κανε μια αναζητηση στο forum για να βρεις σχετικα θεματα, αλλα ακομα καλυτερα πηγαινε να τον δοκιμασεις με καποιον που εχει εμπειρια απο λαμπατους ενισχυτες .

hard rock kai metal με τα αναλογα πεταλια θα παιξω?

Ναι.

να το ξεχασω το metal?

Οχι αν δε σκοπευεις να το ξεχασεις ετσι κι αλλιως(απο steve σε metal το γυρισαμε? :P)

ακουσα οτι οσο πιο καλος ειναι ο ενυσχιτης στα καθαρα τοσο πιο ευκολα θα χτεισω επανω του εναν hardrock style sound..αληθεια η ψεματα??

Ειναι αυτονοητο. Οχι βεβαια μονο για hard rock, αλλα και για οτιδηποτε αλλο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπα και αρχικα παιζω 4 χρωνακια..οποτε ακομα το μεταλ ειναι μεσα στο αιμα μου..και γενικα δεν τον θελω αποκλιστικα για μπλουζ...

τι πεταλια θα μου εδειναν hi gain sounds???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου