Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους!!!Ζητώ τη βοήθειά σας!Λοιπόν, τραγουδάω με το γκρούπ metal/alternative, και χρειάζομαι κάποιες συμβουλές ή και online μαθήματα αν ξέρει κανείς που θα τα βρω, για φωνητικά brutal - θέλω να δώσω στη φωνή μου περισσότερο γκάζι!

8) :D

 

Σημείωση - Τραγουδάω καιρό, απλά τραγούδαγα πιο ήρεμα πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τίποτα......το brutal πρέπει να είναι αυθόρμητο χωρίς μαθήματα και παπαριές......:lol:

 

λοιπόν κάτσε να ψάξω και θα σου πω...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησε να τραγουδήσεις μιμούμενος κάποιον κάφρο απλά χρησιμοποίησε το στομάχι σου γιατί αλλιώς θα κλαίς

τον λαιμό σου

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες να χρησιμοποιώ το στομάχι τι εννοείς ακριβώς?

Βασικά έχω διαβάσει ότι και καλά πρέπει να ελέγχεις το ποσό του αέρα που βγάζεις,σφίγγωντας και καλά τους μυς του στομαχιού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβός όπως το είπες προσπάθησε να ελέγξεις τον αέρα που βγαίνει με την ελάχιστη χρήση του λαιμού και με προπόνηση θα το βρεις πάντως να ξέρεις ότι στην αρχή θα ξεμένεις από ανάσες και αν κάνεις καμιά βλακεία ο λαιμός σου θα πονάει για καμια μέρα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειναι θεμα πνευμονα πιο πολυ κ οχι στομαχιου. το θεμα αυτο ειναι λιγο παρεξηγημενο κ μπερδευεται πολυς κοσμος. Αχ χρησημοποιεισεις στομαχι, το πολυ πολυ να ρευτεις!!! Το θεμα ειναι να καταφερεις να ελεγχεις τον αερα που θα στελνει ο πνευμονας σου. Οπως και στο κανονικο τραγουδι, μονο που εδω χρειαζεσαι μεγαλητερη παροχη, κ απο εκει κ περα ειναι θεμα να εντοπισεις στον λαιμο σου το ανοιγμα-σφιξημο που θα σου αποδωσει το ηχητικο αποτελεσμα που θελεις. Ολα ειναι θεμα εξασκησης. Παντως αν το παρακανεις κ δεν προσεξεις αν αρχησει να σε ποναει ο λαιμος στις χορδες την εκατσες πολυ ασχημα. Γι'αυτο η συμβουλη μου ειναι πειραματησου με τις αντοχες των πνευμονων σου κ του λαρηγκα σου αλλα με ΠΡΟΣΟΧΗ!

Let's talk vocals...any kind!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχεις δίκιο! 8)

Βασικά μέχρι στιγμής δεν είχα τέτοιο πρόβλημα, απλώς δε μπορώ να βγάλω τον ήχο που θέλω και ειδικά σε υψηλές τονικότητες...ξέρεις ή δε θα βγει αγριάδα ή δε θα βγαίνει φωνή..βέβαια αυτό χρειάζεται εξασκηση! 8)

Τι να κάνουμε, η καφρίλα θέλει κόπο!!! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά ρε παιδιά αυτός ο άτιμος ο Hetfield πχ πως έβγαζε στα νιάτα του τέτοια μελωδική καφρίλα...!είναι λέτε θέμα καθαρά εξάσκησης ή και λαρυγγιού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Hetfield καφρίλα; Εννοείς κάτι τσιρίδες σε κάτι περάσματα, όπως ας πούμε στο ride the lighnting (το τραγούδι); Ίσως και να του έκατσε γιατί ποτέ δεν δήλωσε τραγουδιστής.... Κάτσε όμως τι ήχο θες; Γιατί ο κρετίνος μιλά για πολύυυυυ βόθρο!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου