Προς το περιεχόμενο

Modes ή Jazz Αρμονία ή Τροπική Αρμονία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ψάχνω ένα βιβλίο,το οποίο να αναλύει πολύ καλά τους τρόπους της μουσικής και ύστερα να μπαίνει στο chords progression...

 

Του Μπαλταζάνη είναι αυτό που ψάχνω? Σαν μια εισαγωγή,ας πούμε,στη τζαζ αρμονία!

 

Ευχαριστώ

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μάθεις μόνος σου jazz αρμονία και δη Modal, είναι κάτι το εξαιρετικά δύσκολο. Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις κάποια μαθήματα.

 

Προσωπικά, έχω κάποια βιβλία να προτείνω (αγγλικά κυρίως) αλλά δεν θα το κάνω για να σε αποτρέψω από το να διαβάσεις μόνος.

 

Πάντως αν δεν έχεις ΙΔΕΑ από τρόπους, για κάποιον παντελώς άσχετο με το θέμα, το βίντεο "modes no more mystery" του gambale είναι αρκετά καλό βοήθημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Το να μάθεις μόνος σου jazz αρμονία και δη Modal, είναι κάτι το εξαιρετικά δύσκολο. Εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις κάποια μαθήματα.

 

Προσωπικά, έχω κάποια βιβλία να προτείνω (αγγλικά κυρίως) αλλά δεν θα το κάνω για να σε αποτρέψω από το να διαβάσεις μόνος.

 

Πάντως αν δεν έχεις ΙΔΕΑ από τρόπους, για κάποιον παντελώς άσχετο με το θέμα, το βίντεο "modes no more mystery" του gambale είναι αρκετά καλό βοήθημα.

 

Mash κάνω μαθήματα,διότι όπως σωστά λες,το πράγμα σηκώνει πολύ κουβέντα με τη μοντέρνα αρμονία.Λυπάμαι που,λόγω εργασιακού περιβάλλοντος,δε μπορώ να διδαχτώ και την κλασσική αρμονία,αλλά ΟΚ δε μπορείς να τα έχεις όλα στη ζωή! Θα το ψάξω το βιβλίο πάντως.

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου