Προς το περιεχόμενο

The voice of Greece : Αρετη Κοσμιδου '' η φωνη'' 16 ετων.


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο μπασίστας κελαηδάει

To λευκό Yamaha Nathan East το κάνει να κελαηδάει ο Γιάννης Γρηγορίου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο ακριβως ειναι το τοπικ? Τα shows ή η φωνη της κοπελας?

 

Γιατι εγω ακουσα ενα 16χρονο με τρομερο timbre και μερικα λαθη στη τεχνικη που ευκολα

βελτιωνονται. Προσωπικα θα ηθελα να την ακουσω να τραγουδαει κατι απο zeppelin ή Joplin  ;D

 

Επισης γουσταρω τρελλα εμφανιση (τζινακι/μπλουζακι).

 

Δεν εχω τηλεοραση πανω απο 10 χρονια οποτε δε μπορω να πω με σιγουρια αλλα απ'οτι εχω καταλαβει ως διαγωμισζομενος πρεπει να το "παρακανεις" (και τραγουδιστικα και εμφανισιακα) για να "νικησεις" σε αυτα τα "shows" και μ'αρεσε πολυ το γεγονος οτι η κοπελια εκανε ακριβως το αντιθετο και εντυπωσιασε.

 

EDIT: Προσωπικα θα ηθελα να την ακουσω να τραγουδαει (με τη συγκαταθεση του audiokostas φυσικα) κατι απο zeppelin ή Joplin

 

Μπορεί ακριβώς αυτό να είναι το πρόβλημα. Το τζινάκι/μπλουζάκι και η συνεσταλμένη παρουσία με την ξεχωριστή φωνή που συνυπάρχει με τον κενό εντυπωσιασμό. Που έχει συνθηκολογήσει αισχρά και έγινε μέρος του. Χάσαμε τα μέχρι πριν διακριτά όριά μας κύριοι. Εξοργιστείτε κύριοι ενάντια στο θάνατο του φωτός και στις εντυπωσιακές εξόδους με τζινάκι/μπλουζάκι.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry, amended

Βρε συ ειλικρινά.

Και οι δύο που ανέφερες είναι screamers με έμφαση στα ψηλά.

Που στην ευχή είδες κάτι που θα μπορούσε έστω και μακρινά να δώσει την ψευδαίσθηση ότι έχει τέτοια φωνή η πιτσιρίκα; (άσε το performance, ούτε με ενέσεις)

Το μόνο που έχει είναι μοναδική χροιά που θα ταίριαζε σε γραμμένα για αυτή κομμάτια.

Ούτε τσαμπουκά, ούτε έκταση, ούτε growl.

Θα μου πεις αυτά φτιάχνονται. Μπορεί αλλά στη παρούσα φάση δεν δείχνει κάτι τέτοιο.

Θα μου πεις και τι σε νοιάζει; Έλα που δεν με νοιάζει.

Και τι ασχολείσαι ; Έλα μου ντε κι έχω και δουλειά.

Ας τραγουδήσει και Παβαρότι....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συγκρινα ουτε το performance ουτε το range της φωνης της. Απλα εχει μια χροια (που οπως ειπα μ'αρεσει) και νομιζω οτι θα μπορουσε να δωσει μια διαοφρετικη "ακουστικη γωνια"  ;D . Φυσικα οπως ειπα θελει πολυ δουλεια ακομα.

 

Οταν ακουω μια διασκευη δε περιμενω απαραιτητα να ακουσω τα ιδια χαρακτηριστηκα με το original αλλα κατι καινουργιο και ενδιαφερον (βασισμενο σ'ενα ωραιο τραγουδι).

 

Τωρα βεβαια και εσυ με τη σειρα σου θα μου πεις γιατι αυτους συγκεκριμενα? Δε ξερω, απλα αυτο μου ηρθε στο μυαλο οταν την ακουσα  :)

 

anyway, all good  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχωριστή και ωραία χροιά έχει αλλά δεν έχει προσωπικότητα, ωριμότητα και σκηνική παρουσία

 

αυτό σημαίνει πως μάλλον θα αποδειχθεί one-trick-pony

 

Joplin δεν θα καταφέρει να τραγουδήσει, Zeppelin ίσως μπαλάντες, μάλλον προς Tori Amos την κόβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ξεχωριστή και ωραία χροιά έχει αλλά δεν έχει προσωπικότητα, ωριμότητα και σκηνική παρουσία

 

αυτό σημαίνει πως μάλλον θα αποδειχθεί one-trick-pony

 

Joplin δεν θα καταφέρει να τραγουδήσει, Zeppelin ίσως μπαλάντες, μάλλον προς Tori Amos την κόβω

 

Και τελικά θα καταντήσει να τραγουδάει ό,τι της γράψει ο Φοίβος και ο Θεοφάνους.  ;D 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν μπορώ να ψάξω, δείτε στο Youtube μια παρόμοια περίπτωση.

Μια πιτσιρίκα με γλυκιά φωνή αλλά τίποτα ιδιαίτερο που δεν μπόρεσε να συνεργαστεί με άλλους στη φωνή αλλά όταν τραγούδησε τα δυό (απλά με μόνο συνοδεία ακουστικής) δικά της, έγινε ψιλοχαμός στην Αγγλία.

 

Ήταν στο X-Factor, λέγεται Lucy Spraggan και το πρώτο κομμάτι ήταν το "Last Night" και το άλλο το "Tea & Toast".

Συνιστώνται.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου