Προς το περιεχόμενο

Burning Sticks "Fragments"


wyndorf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλο μηνα σε ολους!!!!!!

 

Μετα απο πολλη σκεψη ειδικα μετα απο την τελευταια μου εμπειρια εδω στο noiz αποφασισα να παραθεσω ενα link απο το single της μπαντας μου για δυο λογους.

1) Θα με ενδιεφερε παρα πολλη η γνωμη σας οσο αναφορα το τραγουδι αλλα και την παραγωγη του.

2) σε εκεινο το παρεξηγημενο topic που ειχα θεσει(οσο αναφορα τον αναλογικο ηχο) υπηρχε αρκετος κοσμος που ζητουσε δειγμα δουλειας μου, αυτο ειναι το πιο προσφατο.

 

Επισης σημαντικο ειναι οτι το κομματι ηχογραφηθηκε στα Rockfield Studios στην Ουαλια , μερος θρυλικο και απιστευτο αρκει κανεισ να δει τους καλλιτεχνες που το εχουν προτιμισει.

 

Δεν θα ηθελα να παρεξηγηθω, δεν κανω φιγουρα, απλα θεωρω πως ειναι ενδιαφερον ενα ηχογραφημα απο ενα τετοιο Studio........

 

 

Enjoy.......

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή δουλειά wyndorf. Πιστεύω ότι και μουσικά και από θέμα παραγωγής (στον οποίο τομέα παραδέχομαι δεν γνωρίζω και πολλά) το κομμάτι είναι αρτιότατο. Μπράβο και καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος, ζεστός ήχος....

 

8)

 

:P

 

;D

 

όντως, ωραίος και φυσικά κάνω λίγη πλάκα σε σχέση με το παρακάτω:

 

2) σε εκεινο το παρεξηγημενο topic που ειχα θεσει(οσο αναφορα τον αναλογικο ηχο) υπηρχε αρκετος κοσμος που ζητουσε δειγμα δουλειας μου, αυτο ειναι το πιο προσφατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια (αλλά και το του ΟΡ), περίμενα ότι θ' άκουγα αριστουργηματικό κομμάτι. Λυπάμαι αλλά δεν άκουσα, ούτε και τρελάθηκα απ τη παραγωγή και τον ήχο. Οφείλω να πω ότι η μελωδική γραμμή είναι απλά συμπαθής και η γυναικεία φωνή είναι εξαίσια. Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τη κιθάρα που για δεδομένα δισκογραφικής δουλιάς αλλά και είδους μουσικής θα 'πρεπε να "πετάει".

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια (αλλά και το του ΟΡ), περίμενα ότι θ' άκουγα αριστουργηματικό κομμάτι. Λυπάμαι αλλά δεν άκουσα, ούτε και τρελάθηκα απ τη παραγωγή και τον ήχο. Οφείλω να πω ότι η μελωδική γραμμή είναι συμπαθής και η γυναικεία φωνή είναι εξαίσια. Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για τη κιθάρα που για δεδομένα δισκογραφικής δουλιάς αλλά και είδους μουσικής θα 'πρεπε να "πετάει".

Νέστορα με κάλυψες πλήρως.

Να συμπληρώσω ότι συνθετικά νομίζω ότι κάτι λείπει.

Κάτι που θα διαφοροποιούσε μια σχετικά flat εκδοχή μιας συμπαθέστατης μελωδίας.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια παραγωγη,ωραιος ηχος,πλουσιος σε αρμονικες αν και ηθελε περισσοτερη ευκρινεια νομιζω στον γκουχ γκουχ...ψηφιακο κοσμο που ζουν τα αυτια μας..

Μου θυμισε φολκ ροκ παραγωγες των waterboys.

Μου αρεσε!

 

Απο κει και περα,το κομματι δεν προσφερεται για πολλα απο ρυθμικης αποψης αλλα μου φανηκε σαν να κανατε ενα κουπλε κι ενα ρεφραιν στα ντραμς και μετα επεσε κοποι πειστ.

 

Η λιντ κιθαρα απλα δε με επεισε.Ή ειναι πολυ σικε ή ο κιθαριστας ακομα ψαχνει το στυλ του και την τεχνικη του.Σα να αγωνιζοταν να μη φυγει εκτος τονου τον ενιωσα αλλα και μη ευρηματικο.(Πληρωνατε με την ωρα? :D)

 

Επισης δεν νιωθω οτι ηταν ιδιαιτερα ευφυης η μελωδικη γραμμη των φωνητικων πανω στο απλο αυτο μοτιβο που δεν αλλαξε πουθενα...

 

Αφηστε ως βασικη τραγουδιστρια την κοπελα. :)

Νιωθω οτι αν δεν ηταν αυτη δε θα το ακουγα μεχρι το τελος...

Αν μαλιστα παρατησει την ιδεολογια του φωνητικου τσιτωματος(την εχουμε πολλοι.. :-[)και τραγουδησει χαμηλοτερα θα βγαλει τετοιο αισθημα που θα καψει καρδιες...

Ισως να ταν το κομματι,μιλαω γι αυτο που ακουσα.

Αναμφιβολα ειναι το ατου της μπαντας.

 

Τελος να πω οτι η εγγραφη του κομματιου εκει πανω,νομιζω οτι εδωσε εναν αλλο αερα στο ολον.Σας ανεβασε αισθητικα ενα σκαλι.

Αξιζε τον κοπο!

Καλη συνεχεια παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Θα με ενδιεφερε παρα πολλη η γνωμη σας οσο αναφορα το τραγουδι αλλα και την παραγωγη του.

Το τραγούδι είναι πολύ ωραίο γενικότερα (ιδέα & σύνθεση).

Η παραγωγή νομίζω ότι έχει ένα θέμα στις κιθάρες όπου στα σημεία που κάνει vibrato με το τρέμολο (δεν ξέρω αν το κάνει ο κιθαρίστα ή αν μπήκε μετά) ακούγεται εκτός χρόνου και δεν δένει με τους υπόλοιπους.

Επισης σημαντικο ειναι οτι το κομματι ηχογραφηθηκε στα Rockfield Studios στην Ουαλια , μερος θρυλικο και απιστευτο αρκει κανεισ να δει τους καλλιτεχνες που το εχουν προτιμισει.

 

Δεν θα ηθελα να παρεξηγηθω, δεν κανω φιγουρα, απλα θεωρω πως ειναι ενδιαφερον ενα ηχογραφημα απο ενα τετοιο Studio........

Προσωπικά περίμενα να ακούσω καλύτερη δουλειά απ'αυτούς ΚΑΙ σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την μπάντα σου.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος να πω οτι η εγγραφη του κομματιου εκει πανω,νομιζω οτι εδωσε εναν αλλο αερα στο ολον.Σας ανεβασε αισθητικα ενα σκαλι.

Αξιζε τον κοπο!

 

Προσωπικά περίμενα να ακούσω καλύτερη δουλειά απ'αυτούς ΚΑΙ σε καμία περίπτωση δεν έχει να κάνει με την μπάντα σου.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Μας ειχε που μας ειχε...Θα μας παρει για μουρλους δω χαμω... ;D ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου