Προς το περιεχόμενο

Ποια φτηνή κιθάρα για μέταλ θα παίρνατε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φθηνό + original Floyd Rose είναι σχετικά ασύμβατες έννοιες, μόνο η BC Rich έχει κάποια σχετικά φτηνά μοντελα με original.

 

Πολύ καλή ευκαιρία για τα χρήματά της...και ίσως όχι μόνο για τα χρήματά της.(+original floyd)

http://www.thomann.de/gr/epiphone_em_2_custom_fx_me.htm

Balance and practice is the key to success.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

προς vintager:

οι Epi goth σειρά έχει πιο δυνατούς μαγνήτες από τις σειρές classic, studio, special κλπ. Βέβαια πολλοί βάζουν πάνω τους emg που είναι ακόμη δυνατότεροι. Επίσης, η LP eίναι set neck αλλα πολύ λεπτότερη και άρα βολικότερη από μια standard(σε βάρος και πάχος) ενώ η Explorer κι η  g400 (SG) είναι σχεδόν ίδιες με τις standard. Tα μοντέλα με floyd δεν τα έχω δει ποτέ από κοντά αλλα οι tune-o-matic explorer, LP , SG goth είναι πολύ βολικές κιθάρες και έχω δει να κάνουν καλό shredding με αυτές.

 

Προς DeSeCrAtOr:

Nα τη και η SHOWMASTER!

 

http://www.dv247.com/invt/57323/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη φαση,παιδες λοιπον μου εδωσαν μια Maxtone κιθαρα ειναι strat σχημα και εχει ενα τρεμολο που δεν υπαρχει καν απανω ειναι μονο για μοστρα!μου ειπαν ειναι σαν τις SX οπως σας ειπα και πριν εχει μοστρα το ψευτοvintage tremolo την ελυσα και η γεφυρα θελει πεταμα εχει ραγισει και το τρεμολο εχει μποσικα στα σπυρωματα τις!και η μαγνητες ειναι επεισης βαψιμο πρασινο και πεταμα στον καδο(για να μην φαινονται κιολλας :P)οποτε εχω ενα σωμα και μια ταστιερα!αξιζει να την φτιαξω???θελω να της περασω emg η γενικα καποιους μεταλλαδικους μαγνητες!αν περναγα emg σκεφτηκα να καταργησω τον μεσαιο και να εχω ενα μονο και ενα διπλο brigde...ενα style σαν την charvel 5fx!τι λετε θα αξιζει τον κοπο?εχει σημασια τι ξυλα εχει?Ευχαριστω

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ευκαιρία για τα χρήματά της...και ίσως όχι μόνο για τα χρήματά της.(+original floyd)

http://www.thomann.de/gr/epiphone_em_2_custom_fx_me.htm

 

Σωστότατος, δεν ανέφερα Epiphone μιας και ο φίλος ψάχνει για στρατ-οειδές σχήμα αν θυμάμαι καλά αλλά η EM-2 είναι sexy αν και κάπως ιδιαίτερη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανκς σοτος. Αν και δν παίζω metal κάποια στιγμη θα δοκιμασω την LP να δω πως είναι με πιο λεπτό μπράτσο και πιο ελαφρια.

 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου